Wielka Brytania

Dyskusje o monetach z zagranicy w tym monety EURO
felek125
Posty: 1820
Rejestracja: 05 kwie 2019, 19:08

Wielka Brytania

Post autor: felek125 » 20 cze 2019, 07:27

;)
Załączniki
DSC01020.JPG

pasteryzowany40
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 17:03

Re: Wielka Brytania

Post autor: pasteryzowany40 » 09 kwie 2023, 17:26

Czołgiem,
Nie jestem pewien czy to właściwe miejsce do zadania pytań, które mnie "nurkują" ale dopiero dzisiaj zarejestrowałem się na tym portalu i nie bardzo orientuję się w jego topografii...
Rzecz tyczy się monet £2.
Mam sześć różnych monet £2 z obiegu, które są powszechnie uznawane za rzadkie. Kiedy wszedłem w ich posiadanie narodziła się w mojej głowie myśl o zostaniu milionerem(żart). Sprawdziłem temat na eBayu i ceny takich samych jak moje monet rozpalają wyobraźnię a na zdjęciach wyglądają one nie aż tak znowu lepiej od moich. No i pomyślałem o sprzedaniu swoich.
Skądinąd wiem, że najbardziej wartościowe są monety w nieskazitelnym stanie - czyli bez brudu, zarysowań czy widocznych uszkodzeń. Stan moich monet jest różny, bo niektóre mają drobne zabrudzenia a wszystkie mają większe lub mniejsze zarysowania. Pomyślałem, żeby może "podrasować" te monety w celu zwiększenia ich wartości. Usunąć zabrudzenia czy zniwelować rysy. Przeczytałem całe forum na tym portalu na temat konserwacji monet i dalej jestem głupi...
W związku z tym, pomyślałem, że zanim zacznę bawić się w młodego chemika i kupować specyfiki do oczyszczania/konserwacji monet oraz urządzenia do ich polerowania zasięgnę opinii ludzi mądrzejszych i znających temat.
Podpowie ktoś co robić?
Bawić się w próby usuwania tych oznak ich używania czy dać sobie z tym spokój?
A jeśli się bawić , to jak to zrobić z głową?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2555
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Wielka Brytania

Post autor: Mad_Tiger » 09 kwie 2023, 22:50

pasteryzowany40 pisze:
09 kwie 2023, 17:26
Przeczytałem całe forum na tym portalu na temat konserwacji monet i dalej jestem głupi...
Jeżeli przeczytałeś całość i nic z tego nie wyniosłeś to może zostaw te biedne monety w spokoju.

Wrzuć zdjęcia zobaczymy czy to faktycznie takie "rzadkości".
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

pasteryzowany40
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 17:03

Re: Wielka Brytania

Post autor: pasteryzowany40 » 11 kwie 2023, 17:49

Dzięki wielkie za odpowiedź👍🏻
Zdjęcia znajdziesz w załącznikach (mam nadzieję, że się załadowały...?)
Co do tego czy są to rzadkie okazy czy nie, to musisz wiedzieć, że bazowałem na internetowym researchu z którego wynika, że są. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to nie jest temat na zarobek na nowe auto czy dom(jeśli w ogóle jakikolwiek...?) ale jeśli jest jakakolwiek szansa, żeby na tym coś zarobić to chciałbym spróbować ruszyć ten temat, bo jak obecnie większość świata potrzebuję kasy.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2555
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Wielka Brytania

Post autor: Mad_Tiger » 12 kwie 2023, 00:05

pasteryzowany40 pisze:
11 kwie 2023, 17:49

Zdjęcia znajdziesz w załącznikach (mam nadzieję, że się załadowały...?)
Zdjęć brak.

Tutaj jak je prawidłowo dodać: viewtopic.php?f=3&t=1626&p=30067#p30067
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

pasteryzowany40
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 17:03

Re: Wielka Brytania

Post autor: pasteryzowany40 » 13 kwie 2023, 02:03

Wygląda na to, że tym razem powinny być już dostępne.
Jeśli foty będą trochę poucinane, to sorry ale to było konieczne, żebym mógł je załadować.
Pozdrawiam.
Załączniki
Screenshot_20230413-005917-132.png
Screenshot_20230413-010028-908.png

el-dziubek
Posty: 2738
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Wielka Brytania

Post autor: el-dziubek » 13 kwie 2023, 05:19

Niestety padłeś ofiarą nadmiernego optymizmu i wiary, że to co w internecie się znajduje, może mieć przełożenie na rzeczywistość. Posiadane przez Ciebie monety nie wyróżniają się niczym szczególnym poza tym, że są emisjami okolicznościowymi. Warte tyle co cyferka na nich wybita. Pozostaje pójść do sklepu i zapłacić nimi przy kasie lub wrzucić do automatu na myjni samochodowej ;)

kamilk
Posty: 226
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:01

Re: Wielka Brytania

Post autor: kamilk » 13 kwie 2023, 06:36

Druga w pierwszym rzędzie (drugie foto) na Allegro za 16 zł i nikt się o nią nie bije 😂 (wartość po nominale 10,60 zł)

Dodano po 5 minutach 5 sekundach:
Pierwsza w drugim rzędzie sprzedała się na Allegro za 14,99 zł.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3052
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Wielka Brytania

Post autor: mmz » 13 kwie 2023, 10:54

Odnośnie polerowania monet, to ... usunięcie rys polega na usunięciu różnic w poziomie zagłębienia do oczekiwanej wysokości płaszczyzny. Wiąże się to ze znaczną ingerencją w samą monetę. I kończy zawsze tragicznie dla monety. Jej waga maleje i jej wartość numizmatyczna również. Nie naprawia się monet, chyba, że moneta jest pęknięta lub ma otwór, ale to inna historia. Każdy taki przypadek rozpatruje się indywidualnie. Twoje monety są to zwykłe popularne obiegówki. Możesz na nich potrenować swoje pomysły co do czyszczenia i ... polerowania. Zobaczysz wtedy efekty i sam ocenisz. Możesz też wtedy zapytać innych czy podzielają Twoje spostrzeżenia. Ale odradzam polerowanie (czyli mechaniczne ścieranie powierzchni monety). Mydło i woda zupełnie wystarczą.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 804
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: Wielka Brytania

Post autor: Savras » 13 kwie 2023, 14:12

Większość okolicznościowych £2 ma wartość max £1-2 ponad nominał.

Wyjątkiem są Commonwealth Games, które są warte jakieś £20

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2555
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Wielka Brytania

Post autor: Mad_Tiger » 13 kwie 2023, 14:29

https://pl.ucoin.net/catalog/?country=u ... 000&type=2

Tutaj masz przybliżone wyceny. Wchodząc w dana monetę możesz też zobaczyć po ile oferują ja kolekcjonerzy.

Czyszczenie tych monet nie spowoduje polepszenia ich stanów a polerowanie spowoduje tylko nieodwracalne zniszczenie powierzchni monety.

Zwykle dwójki okolicznościowe. W stanach portfelowych warte niewiele więcej niż nominał.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

pasteryzowany40
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 17:03

Re: Wielka Brytania

Post autor: pasteryzowany40 » 13 kwie 2023, 22:20

Witka,
Przede wszystkim to muszę przyznać, że nie spodziewałem się takiego odzewu😮
Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, spostrzeżenia, porady i zaangażowanie 👍🏻🙂
Co do monet, to trochę podejrzewałem, że tak to może de facto wyglądać i dziękuję Wam za potwierdzenie. Tylko straciłbym czas i jakieś tam środki na bezcelowe zabawy...🤦
A swoją drogą... Zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy wystawiają takie same jak moje monety na eBayu po £8000 czy tam £10000...? Na co liczą...??? Przecież za "trzymanie towaru" na eBayu się płaci...
Jedynym minusem jest to, że zniszczyliście moje zamiary zostania milionerem - nici z pierwszej dwudziestki Forbesa😉😁😁😁😁😁😁😁😁😁😉
Jeszcze raz dzięki Wam wszystkim za wszystko i pozdrawiam👍🏻🙂

ODPOWIEDZ