Notgeldy - Prusy Wschodnie

Dział poświęcony żetonom zastępczym, dukatom lokalnym, medalom i innym przedmiotom moneto-podobnym.
Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 645
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Notgeldy - Prusy Wschodnie

Post autor: Gorthagin » 03 kwie 2019, 17:22

Tak jak na poprzednim forum..

Poszukuję wszelkiej maści informacji na temat notgeldów z rejonów Prus wschodnich.

Głównie interesują mnie miasta: Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto, Orneta.
Nie pogardzę jednak innymi miejscowościami.

Pablo77
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2019, 07:56

Re: Notgeldy - Prusy Wschodnie

Post autor: Pablo77 » 02 lip 2019, 16:09

Tutaj masz katalog notgeldów niemieckich i nie tylko -darmowy pdf.https://drive.google.com/file/d/1c8zNLs ... VROb1/view

kromkruak
Posty: 41
Rejestracja: 03 maja 2019, 22:54

Re: Notgeldy - Prusy Wschodnie

Post autor: kromkruak » 14 lip 2019, 21:59

witam zajrzyj tutaj i pyk - link skasowany nie wiem czy dobrze wkleiłem jeżeli nie pyka a ''szefuncio'' pozwoli to podam po prostu nazwę wydawnictwa nie robiąc krypto....... czegoś tam . sam interesuję się tymi karteczkami ich historią z racji pochodzenia warmią z racji zamieszkania dolnyśląsk . i wiem jak ciężko jest o wszelkie informację . długo szukam ''bratniej duszy'' do wymiany [poglądów i spostrzeżeń] w świecie notgeldów, kto to teraz zbiera,skoro się nie błyszczy i ma znikomą wartość nowych biletów NBP. :mrgreen:

MT 😼
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 00:39 przez Mad_Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kasacja linku

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Notgeldy - Prusy Wschodnie

Post autor: repek20 » 15 lip 2019, 00:24

nie dość, że link do sklepu to jeszcze do takiego, który handluje kopiami :evil: :shock:

kromkruak
Posty: 41
Rejestracja: 03 maja 2019, 22:54

Re: Notgeldy - Prusy Wschodnie

Post autor: kromkruak » 15 lip 2019, 13:15

bije się w piersi i wór pokutny odziałem gdyż złych intencji nie miałem , przepraszam zachowałem się jak gówniarz więcej się to nie powtórzy. bardziej chodziło mi o literaturę tam prezentowaną . pomocną bardzo . w świecie forum nowy jestem i nie obyty w zwyczajach, może na priv. tam to diabelstwo ujawnie, pozdrawiam skruszony :roll:

ODPOWIEDZ