Medale według własnego projektu

Dział poświęcony żetonom zastępczym, dukatom lokalnym, medalom i innym przedmiotom moneto-podobnym.
Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 182
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Medale według własnego projektu

Post autor: Rotmistrz » 18 sie 2023, 21:08

Dzień dobry,
chciałbym na ważne rodzinne wydarzenie przygotować medal pamiątkowy według własnego projektu. Czy robiliście coś takiego? Widzę, że jest kilka firm zajmujących się takimi rzeczami, natomiast chciałbym takie zamówienie zrealizować bez niepotrzebnych problemów, stąd chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy od osób, które mają w tym zakresie doświadczenie:
1) Na co powinienem zwrócić uwagę?
2) Jakiego kosztu się spodziewać przy nakładzie ok. 120szt. i średnicy ok np. 34mm, żeby nie być naciągniętym?
3) Są jakieś firmy, jakie polecacie lub jakich unikać?

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 514
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: Medale według własnego projektu

Post autor: Katana78 » 20 sie 2023, 13:57

Za wiele nie pomogę bo zamawiam dla siebie po 2 góra 3 szt. z moich wypraw rowerowych (w „moim” wątku rowerowym czasami jakieś wrzucam😁). I odpadają wszystkie firmy, które zazwyczaj za samo wykonanie matrycy biorą 400 - 500 zł (a większość tak chciała). U Ciebie ten koszt się rozłoży na sporo sztuk więc nie będzie dotkliwy.
Ja swoje zamawiam w firmie ARTAL i mogę ich polecić jeżeli chodzi o rzetelność (i ceny ale do wykonania kilku sztuk). Wynosi mnie to ok 150 zł brutto za szt. Medale 70 mm - ja im wysyłam moje różne koncepcje i zdjęcia + jakie napisy i gdzie umieścić a na końcu dodaję „proszę to jakoś ładnie wkomponować” i tworzą mi wizualizację😁
Zależy też jakie to medale mają być bo ja zamawiam odlewane i metal a to podnosi koszt.
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

ODPOWIEDZ