Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: Zatoichi » 12 gru 2020, 11:02

julk1 pisze:
11 gru 2020, 18:49
Teraz wpisałem do licytacji kwoty, które mogę maksymalnie zapłacić za daną monetę i oczekuję ze spokojem wyników. Jednak widząc co się dzieje od 2-3 miesięcy na aukcjach, nie sądzę, abym coś wylicytował. Ale nie będę z tego powodu płakał. Poczekam na kolejną okazję...
To może umówmy się od razu kto co kupuje żebyśmy się niepotrzebnie nie emocjonowali i nie śrubowali cen :lol:
Pozdrawiam,
Zatoichi

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: meszuzel » 12 gru 2020, 11:41

julk1 pisze:
11 gru 2020, 18:49
Teraz wpisałem do licytacji kwoty, które mogę maksymalnie zapłacić za daną monetę i oczekuję ze spokojem wyników.
Stosuję tę technikę niemal od samego początku. I niestety jest nieskuteczna. Notorycznie przegrywam i żeby było jeszcze bardziej smutno to jakieś grosze. Mam przekonanie że gdybym był na żywo, to wystarczyłoby jedno podbicie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

damian81
Posty: 586
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: damian81 » 12 gru 2020, 12:28

Pierwszy raz zapisałem się do licytacji u Niemczyka, wczesniej licytowałem tylko na wcn, nie licząc allegro.
Jak tutaj jest tą licytacją? Zalicytowałem 2 monety i zostałem poinformowany przez maila ze moja oferta została przebita, a na stronie nadal cena początkowa.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2839
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: brodacz » 12 gru 2020, 12:36

To starajcie się wykorzystać psychologię sprzedaży. Jeśli chcecie dać 800 to zalicytujcie 802,03zł wówczas wszyscy co też dadzą 800 mają problem. Cwaniacy od 801 również i jeszcze lepsi cwaniacy od 802 także. Nawet ja dający 802,02...
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: meszuzel » 12 gru 2020, 12:56

Nie wiem jak jest u Niemczyka, ale na onebid taki numer jak 82,03 nie przejdzie. Licytacja jest do pełnej złotówki a czasem i do pełnej dziesiątki. Należy sprawdzić w regulaminie jak jest z podbijaniem.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: Zatoichi » 12 gru 2020, 13:05

Są określone stopnie przebicia, wszystko do znalezienia w "pomocy aukcyjnej"
Pozdrawiam,
Zatoichi

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1826
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: julk1 » 12 gru 2020, 15:21

meszuzel pisze:
12 gru 2020, 11:41
Notorycznie przegrywam i żeby było jeszcze bardziej smutno to jakieś grosze. Mam przekonanie że gdybym był na żywo, to wystarczyłoby jedno podbicie.
Ty tylko tak Ci się zdaje. Jeżeli na żywo będziesz licytował, to inni na żywo również. Ty podbijesz cene, ale inni równiez itd. Wciągnie Cie to tak, ze będziesz dawał kilkadziesiąt procent więcej niz zamierzałeś lub wygrasz za sumę, która nie ma nic wspólnego z realna wartością monety. Przecież nie raz śmiejemy się z wysokich cen danej monety na allegro, gdy dwóch sie biło o nią. Potem podobna monetę mozna było kupić znacznie taniej.
Jeżeli Mariuszu sie ze mna nie zgadzasz zrób u Niemczyka eksperyment :lol:

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3059
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: mmz » 12 gru 2020, 18:31

Co do "czarnej listy" to bym nie pochlebiał "Adminowi", że tak zszedł za skórę ANMN. Już teoretycznie wszędzie mam "wroguf" (a czasami na prawdę przeginam "pałę"), a jednak kupuję, licytuję bez żadnych szykan. Pieniądze nie śmierdzą, czyli może "Admin" ich nie miał? ;)

a teraz bez wycieczek, a technicznie

u Niemczyka vs. Onebid jest ekshicbicjonizm.

Jak zalicytujesz, to nie jest to LIMIT, a aukcja, czyli oferta. Ale OK, choć nie zaczyna się zdania od ALE. Wszyscy wiedzą, że złożyłeś wyższy limit (dostają info, że ich ktoś przebił) i ... mogą Cię krok po kroku przelicytować. Ogólnie to jest nie fair (czyli do d...y).
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 442
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: gladiq » 12 gru 2020, 21:24

Dobra dobra czas iść do bociana po stóg siana by tę Matkę Boską upolować.... ciekawe do ilu poszybuje. :(

whocares
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: whocares » 13 gru 2020, 04:47

https://aukcjamonet.pl/product/33981/sr ... w-rzadkosc

Kazimierz III Wielki. Grosz. Stan 3+
Wywoławcza 19K, sprzedaż 42K
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5459
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: meszuzel » 13 gru 2020, 13:12

julk1 pisze:
12 gru 2020, 15:21
Jeżeli Mariuszu sie ze mna nie zgadzasz zrób u Niemczyka eksperyment :lol:
Nawet gdybym chciał to nie miałem szansy, natomiast trudno nie zgodzić się z Twoją argumentacją. Na żywo mógłbym przebić więcej, bo nie wiadomo jaki szalony kolekcjoner siedzi po drugiej stronie monitora :)
mmz pisze:
12 gru 2020, 18:31
Co do "czarnej listy" to bym nie pochlebiał "Adminowi", że tak zszedł za skórę ANMN. Już teoretycznie wszędzie mam "wroguf" (a czasami na prawdę przeginam "pałę"), a jednak kupuję, licytuję bez żadnych szykan. Pieniądze nie śmierdzą, czyli może "Admin" ich nie miał? ;)
Przyznaję, że burżujem nie jestem natomiast nie dyskutuję na temat swoich czy cudzych finansów. Wszak dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają :)
Moja filozofia życiowa jest inna. Wrogów nie mam, dążę do tego aby mieć jak marynarz kochankę w każdym porcie, to ja chcę przyjaciół w każdym mieście.
Wróćmy do aukcji.
Zaskoczyło mnie to w jakich cenach sprzedają się te monety.
https://aukcjamonet.pl/product/34175/ii ... aw-chrobry
https://aukcjamonet.pl/product/34169/ii ... aw-chrobry
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2839
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: brodacz » 13 gru 2020, 17:46

Owczy pęd za marką. Jako prawdziwi numizmatycy powinniśmy z tego korzystać i kupować na rynku a sprzedawać przez takich pośredników. Ja kilka swoich ciekawostek oddałem na luty do Damiana. Na Fejsie dopytują czemu to takie drogie i chętnych brak. Na allegro powisi, odsłon 30 w tydzień a u niego nawet z prowizją wyjdę na swoje. Zawsze się wystrzegałem pośredników, ale tym razem to tylko czysta ekonomia. Kroić ulicę, póki sama podkłada się na deskę.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: Zatoichi » 13 gru 2020, 21:17

meszuzel pisze:
13 gru 2020, 13:12
Zaskoczyło mnie to w jakich cenach sprzedają się te monety.
https://aukcjamonet.pl/product/34175/ii ... aw-chrobry
https://aukcjamonet.pl/product/34169/ii ... aw-chrobry
Obstawiałbym że te dwie monety to wdzięczny cel dla inwestorów, którym nie chce się wgłębiać w różnice między 5zł z głową kobiety ze znakiem czy bez znaku albo analizować nakłady 5-ciogroszówek. Złote monety są dwie, jest ich sporo na rynku i zazwyczaj w doskonałych stanach.

A ja mam pewną ciekawostkę. Porównajmy dwie monety (ceny bez prowizji):
1. https://aukcjamonet.pl/product/34918/ii ... ryz-piekna
Z opisu stan bliski doskonałości, poszła za 2300. Tyle że ta moneta ma już swoją historię, sprzedana ostatnio na onebid https://onebid.pl/pl/auction/1426/lot/9 ... unc-detail za 1208, po wyjęciu ze slaba PCGS z notą UNC Details
2. https://aukcjamonet.pl/product/34910/ii ... s62-piekne
Sprzedana za 1950.
ANMN umieją ładnie sfotografować monetę, więc stąd może przebitka w przypadku nr 1. Co byście wybrali, nr 1 czy 2? Czy grader w przypadku nr 1 aż tak bardzo się pomylił? A może w ANMN jednak podkoloryzowano bo ten policzek wygląda nieszczególnie?
Pozdrawiam,
Zatoichi

popstar
Posty: 506
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:57

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: popstar » 13 gru 2020, 21:50

Nic nie wylicytowałem,

jak byłem zmuszony w 2019 sprzedać swoja kolekcje to poszła za marne pieniądze, dzisiaj zalicytowałem kilkanaście pozycji nic nie wylicytowałem.

A do tego dochodzi jeszcze prowizja 18% , ludzie oszaleli.

Pozdrawiam
POP STAR

damian81
Posty: 586
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Świąteczna Aukcja 27 - Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk

Post autor: damian81 » 13 gru 2020, 22:32

Wylicytowałem jedną monetę, można powiedzieć że przez przypadek,bo nie wiedziałem co i jak😉

ODPOWIEDZ