GNDM: aukcja 8

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
Awatar użytkownika
MaurycyBeniowski
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2019, 22:01

Re: GNDM: W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz

Post autor: MaurycyBeniowski » 25 maja 2019, 20:30

Skoro jesteśmy przy aukcji stacjonarnej GNDM, to czy po pierwszym dniu aukcji są jakieś niespodzianki cenowe?

medieval
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:28

Re: GNDM: W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz

Post autor: medieval » 25 maja 2019, 23:18

MaurycyBeniowski pisze:
25 maja 2019, 20:30
Skoro jesteśmy przy aukcji stacjonarnej GNDM, to czy po pierwszym dniu aukcji są jakieś niespodzianki cenowe?
Jak dla mnie super moneta i dosyć ładna walka o nią to pozycja https://aukcje.gndm.pl/auction/8/catego ... /lot/1109/ .Posiadam taka ale w słabym stanie ,a na te zabrakło by gotówki :D

medieval
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2019, 12:28

Re: GNDM: W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz

Post autor: medieval » 26 maja 2019, 22:42

W drugim dniu aukcji ,,niespodzianki cenowe" to chyba ta ładna 10-zlotowka https://onebid.pl/pl/auction/523/lot/23 ... c-ms65-max .Posiadam taka ale ,,minimalnie" słabszym stanie ,a na te zabrakło by gotówki :D

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: GNDM: W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz

Post autor: AlA » 29 maja 2019, 23:41

Nie ta półka cenowa, ale warta uwagi. Od czasu kiedy zainteresowały mnie Halerze z własnego miasta. Jest to jedyny egzemplarz tego typu na aukcji internetowej. Pozycja nr. 78 - jeśli ktoś się z nią spotkał proszę o PW

Przy okazji warto wspomnieć o reorganizacji zbioru numizmatycznego przez kolekcjonera monet śląskich.
Okres mennictwa halerzowego na Górnym Śląsku opisany w pracach Friedensburga , czy Kopickiego nie dawał pełnej informacji o typach oraz skali rzadkości tych monet. Dopiero publikacja Paszkiewicza rzuciła nowe światło na to zagadnienie. Okazało się, że wielu z tych monet nie posada aktualnie żadne muzeum i stąd wyzwanie dla kolekcjonerów , którzy chcą pozyskać coś
wyjątkowego.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2554
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

GNDM: aukcja 8

Post autor: Mad_Tiger » 29 maja 2019, 23:47

Poprzedni temat zostawmy dyskusji o sesji wykładowej :)

Tutaj możemy pisać o samej aukcji :)

Licytowałem w kilku aukcjach - niestety nie mogłem być cały czas przy tel (praca) i w części z nich zająłem drugie miejsce :( nic nie udało się kupić :(
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
MaurycyBeniowski
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2019, 22:01

Re: GNDM: W numizmatyce widzisz tyle, ile wiesz

Post autor: MaurycyBeniowski » 16 cze 2019, 15:01

medieval pisze:
26 maja 2019, 22:42
W drugim dniu aukcji ,,niespodzianki cenowe" to chyba ta ładna 10-zlotowka https://onebid.pl/pl/auction/523/lot/23 ... c-ms65-max .Posiadam taka ale ,,minimalnie" słabszym stanie ,a na te zabrakło by gotówki :D
Nie śmiem negować urody tej monety, ale dla mnie moneta II RP, bez choćby lekkiej patyny jest be 8-)

ODPOWIEDZ