ANMN Świąteczna Aukcja 37

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
Awatar użytkownika
Yorkie_BM
Posty: 266
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:59

ANMN Świąteczna Aukcja 37

Post autor: Yorkie_BM » 19 lis 2022, 12:58

Waszym zdaniem to jest uszkodzenie mechaniczne?
https://aukcjamonet.pl/product/58816/ii ... aw-chrobry

Btw. Jak oceniacie odświeżoną wersję strony aukcjamonet.pl?
Moim zdaniem dużym minusem podczas przeglądania monet/banknotów jest brak informacji o stanie zachowania. Są dodane etykiety "ładne", "piękne" itd., ale żeby sprawdzić stan, trzeba wejść w konkretny walor, wybrać "stan zachowania" i dopiero pokazuje się odpowiednia informacja - sporo klikania :(
Załączniki
20zl-1925.jpeg

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: ANMN Świąteczna Aukcja 37

Post autor: mmz » 19 lis 2022, 13:38

To złota moneta. Takie nie mają destruktów. To uszkodzenie jest poza mennicą. Wg mnie to złom monetarny w cenie kruszcu lub lekko ponad, gdyby ktoś chciał zrobić z tego oczko sygnetu. I pewnie to było obsadzone w pierścieniu lub innym przedmiocie jako patriotyczna ozdoba.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: ANMN Świąteczna Aukcja 37

Post autor: Zatoichi » 19 lis 2022, 15:50

Yorkie_BM pisze:
19 lis 2022, 12:58
Btw. Jak oceniacie odświeżoną wersję strony aukcjamonet.pl?
Moim zdaniem dużym minusem podczas przeglądania monet/banknotów jest brak informacji o stanie zachowania. Są dodane etykiety "ładne", "piękne" itd., ale żeby sprawdzić stan, trzeba wejść w konkretny walor, wybrać "stan zachowania" i dopiero pokazuje się odpowiednia informacja - sporo klikania :(
Podpisuję się, brak mi także filtra pozwalającego na zawężenie monet do konkretnych stanów, co jest standardem np na witrynie Onebid. Zamiast tego jest filtr wg ceny :roll:
A sama aukcja zapowiada się ciekawie, chociaż z doświadczenia wiem że teraz przez kilka tygodni będę patrzył na to co mi się najbardziej podoba, w grudniu wygra ktoś inny a mnie pozostanie kupić coś w formie nagrody pocieszenia...
Pozdrawiam,
Zatoichi

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: ANMN Świąteczna Aukcja 37

Post autor: meszuzel » 20 lis 2022, 10:25

Yorkie_BM pisze:
19 lis 2022, 12:58
Waszym zdaniem to jest uszkodzenie mechaniczne?
Na 100% tak i powstało poza mennicą.
Zabawa znakami interpunkcyjnymi przez sprzedającego jest żenująca. Co do aukcji, to nie przeglądam, bo mnie z dekadę temu zbanowali, więc ja zbanowałem ich u siebie :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ