Auvesta - Walores Veri

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Auvesta - Walores Veri

Post autor: Gaszpar » 29 gru 2019, 21:27

Już kiedyś natknołem sie w necie na takie cudo i jestem ciekaw czy ktos z was miał z tym czymś do czynienia i jakie ma zdanie

Przez przypadek dzis sie dowiedziałem ze jedna znajoma w to weszła

jestem ciekaw opinii zawansowanych ludzi w gromadzeniu kruszców

https://www.youtube.com/watch?v=GIE6A2bXz4w
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: 0zł » 29 gru 2019, 21:43

Ludzie to się nigdy nie nauczą

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: Grześ » 29 gru 2019, 21:54

Następny Amber Gold. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: meszuzel » 30 gru 2019, 10:55

Fantastyczna firma.
Zakup dla klienta rezlizują w jego imieniu, podobnie sprzedaż a dostawa zamówionego złota jest darmowa.
Nie znalazłem informacji o kosztach.

No i nie wiem jak z ewentualnym odzyskaniem forsy, gdyby prezesi zwinęli interes i wyjechali, bo forsę wpłaca sie na niemieckie rachunki?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: Gaszpar » 30 gru 2019, 11:28

meszuzel pisze:
30 gru 2019, 10:55
Fantastyczna firma.
Zakup dla klienta rezlizują w jego imieniu, podobnie sprzedaż a dostawa zamówionego złota jest darmowa.
Nie znalazłem informacji o kosztach.

No i nie wiem jak z ewentualnym odzyskaniem forsy, gdyby prezesi zwinęli interes i wyjechali, bo forsę wpłaca sie na niemieckie rachunki?
z tego co wiem od znajomej to masz platforme czyli swoj rachunek gdzie wpłacasz kase i oni od razu w ten sam dzien kupuja dla ciebie kruszec jaki chcesz złoto srebro palad czy platyne wiec wnioskuje ze kasa wpłacona jest od reki zamieniana na kruszec ktory jak chcesz nie musisz trzymac w szwajcarii tylko go sprowadzic sobie do domu
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: meszuzel » 30 gru 2019, 11:58

Niech znajoma poda Ci ile kosztuje u nich uncja złota i ile otrzyma przy sprzedaży?
To co oni robią, to cyfrowo zapisują na Twoim koncie zakup określonego metalu, to czy fizycznie tego dokonują raczej nie wiesz i musisz opierać się wyłącznie na deklaracji firmy. Jeśli chcesz mieć dostarczony produkt, sprawa wygląda zupełnie inaczej, niemniej jednak nadal pozostaje to ile płaci za oz?
Osobiście gdyby mnie było stać na uncje złota, to wolałbym trzymać w domu, lub pod jabłonią na działce :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: Gaszpar » 30 gru 2019, 12:04

tez jestem tego samego zdania ze wolalbym miec to w domu dlatego tez zalozyłem ten temat
oczywiscie jak sie dowiem wiecej szczegołow to napisze co i jak
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Walus
Posty: 1774
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: Walus » 30 gru 2019, 13:08

A za jakiś czas bedzie placz tak jak przy amber Gold

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: flex » 30 gru 2019, 23:14

To jest magik, który wcześniej namawiał na metale ziem rzadkich.
https://www.youtube.com/watch?v=JEboSbdEBCk

Napisał też książkę "Skazani na zyski" :lol:
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

AUAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 10:44

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: AUAG » 20 kwie 2022, 11:11

Wydaje mi się, że idea tego przedsięwzięcia jest bardzo dobra. Bo kupno fizycznych metali jest dobrą inwestycją lecz może lepiej ochroną kapitału. Ale tutaj jest bardzo wiele niewiadomych odnośnie tej firmy. Po sieci krążą tylko jakieś tam filmiki samych zainteresowanych w tej firmie. Nie ma żadnych dokładnych informacji o kosztach i innych czynnościach, jeśli bym np. chciał zamówić kurierem do domu. Jak mi się uda postaram się zagłębić w temat i dam trochę informacji.

AUAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 10:44

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: AUAG » 21 kwie 2022, 08:43

Było ciężko, ale po kilku telefonach i kontakcie z osobą, która się tym tematem zajmuje udało mi się co nieco dowiedzieć o tym dochodowym interesie ;) . Minimalny koszt założenia konta to 500 Euro, które automatycznie po założeniu tzw. depozytu znika po prostu wyparowuje, są to niby koszty. Może to być również wartość kilku tysięcy Euro, ale podobno ma się jakieś zniżki. Brak dokładnych danych. Następnie wpłaca się co miesiąc określoną kwotę, nie ma tu określonej kwoty. Po wpłacie dzielona jest ona na cztery metale. Z tego co się dowiedziałem po wpłacie kupowane są metale po dużo wyższym kursie niż w rzeczywistości. Wygląda to tak, że jakby się chciało odsprzedać to na wstępie jest się od 25- 35% na minusie. Nie prawdą jest również darmowa przesyłka do domu. To tylko kilkadziesiąt Euro w zależności od wartości ubezpieczenia. Dodatkowo dochodzi koszt przygotowania towaru, a to tylko od kilku do kilkuset Euro. Do tego na pewno jakieś podatki, tego nie wiem dokładnie. Tak na szybko policzyłem koszt zakupu 1g złota z dostarczeniem do domowego sejfu to jedynie kwota około 500 zł. Czy warto :?: :?: :?: Jedno jest pewne, że inwestycja w metale to przyszłość, ale samemu i na swoich warunkach.
Może jeszcze kiedyś coś się dowiem i napiszę, a może w to wejść i od środka wszystko poznać, 500 Euro to nie taka kosmiczna kwota. :lol: :lol: :lol:

AUAG
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2022, 10:44

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: AUAG » 30 cze 2022, 12:15

Czy kupno srebra jest opłacalne jeśli kupno prawie 4300 zł a sprzedaż 2900 zł. Czysta przyjemność prawie 1400 na minusie :(

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: Grześ » 30 cze 2022, 12:49

Szwajcaria nie jest w Unii Europejskiej.
Przywóz srebra ze Szwajcarii jest obarczony podatkiem vat 23%
Przewoźnik przekazuje służbom celnym faktury i dostarcza towar.
Następnie odbierasz wezwanie z płatnością.
----------------
Może przewoźnik nic nie zgłosić, ale wtedy zmienia się jego status. (na przemytnik :lol: :lol: :lol: )

okarol1807
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2022, 21:26

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: okarol1807 » 14 lip 2022, 22:02

AUAG pisze:
21 kwie 2022, 08:43
Było ciężko, ale po kilku telefonach i kontakcie z osobą, która się tym tematem zajmuje udało mi się co nieco dowiedzieć o tym dochodowym interesie ;) . Minimalny koszt założenia konta to 500 Euro, które automatycznie po założeniu tzw. depozytu znika po prostu wyparowuje, są to niby koszty. Może to być również wartość kilku tysięcy Euro, ale podobno ma się jakieś zniżki. Brak dokładnych danych. Następnie wpłaca się co miesiąc określoną kwotę, nie ma tu określonej kwoty. Po wpłacie dzielona jest ona na cztery metale. Z tego co się dowiedziałem po wpłacie kupowane są metale po dużo wyższym kursie niż w rzeczywistości. Wygląda to tak, że jakby się chciało odsprzedać to na wstępie jest się od 25- 35% na minusie. Nie prawdą jest również darmowa przesyłka do domu. To tylko kilkadziesiąt Euro w zależności od wartości ubezpieczenia. Dodatkowo dochodzi koszt przygotowania towaru, a to tylko od kilku do kilkuset Euro. Do tego na pewno jakieś podatki, tego nie wiem dokładnie. Tak na szybko policzyłem koszt zakupu 1g złota z dostarczeniem do domowego sejfu to jedynie kwota około 500 zł. Czy warto :?: :?: :?: Jedno jest pewne, że inwestycja w metale to przyszłość, ale samemu i na swoich warunkach.
Może jeszcze kiedyś coś się dowiem i napiszę, a może w to wejść i od środka wszystko poznać, 500 Euro to nie taka kosmiczna kwota. :lol: :lol: :lol:
Witam,

tak się składa że jestem klientem tej firmy od 2017 roku, i sprawa wygląda tak że jest kilka rodzai depozytów i nie prawdą jest że minimalny koszt to 500 euro bo są depozyty które nic nie kosztują i ja mam takie 2. Prawdą jest również to że jest depozyt który kosztuje 500 euro. Wszystko zależy od klienta bo to on wybiera jak chce kupować metale i jaki chce depozyt, o ile pamietam jest 5 rodzai depozytów. NIe prawdą jest również to że jakaś wpłata jest dzielona na 4 metale bo to ja wybieram które metale kupuje i moim przypadku kupuje srebro i złoto. Jeśli chodzi natomiast o cene zakupu to zależy od gramatury sztaby która kupujesz i ceny są lepsze lub podobne od naszych lokalnych mennic a porównywałem we wrocławskiej mennicy i 79 elemnt. Producentem jest Hereus i to również on gwarantuje odkup pod warunkiem że metale nie opuszczają szwajcarskiej strefy wolnocłowej i ceny również są porównywalne z naszymi lokalnymi.. Prawdą jest że koszt dostawy to od 25 do 100 euro w zależności od ubezpieczenia które wybierzesz i o ile dobrze pamietam do kwoty okolo 10 koła euro. Możesz również odebrać osobiście w Zurychu jak sie wcześniej umówisz. Nie ma również żadnych podatków jak masz metale dłużej niż pół roku. Jeśli zamawiasz srebro lub inne metale do polski to doliczany jest szwajcarski Vat jeśli metale nie opuszczają depozytu to kupujesz netto i sprzedajesz netto. Są też depozyty w których kupujesz udział w sztabie bankowej która chyba waży około 12 kilogramówi tam jest nieco drożej ale możesz dokupować po kilkaset złotych. Spreed jest około 10-15 %.
Jest jeszcze kilka innych opcji ale nie chce mi sie rozpisywać. to tak z grubsza. Mozna jeszcze dodac że depozyty ubepzpiecza loyds na 100% wartości od wszystkich zdarzeń a za bezpieczeństwo odpowiada firma Brinks i Loomis chyba. Ja monety i kilka złotych sztabek mam zamówiłem do domu ale większość trzymam tam.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2826
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Auvesta - Walores Veri

Post autor: brodacz » 14 lip 2022, 23:00

A jak w temacie spadku? Jak was białoruski tir na czołówkę weźmie to spadkobiercy będą wiedzieli co i jak?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ