JP Morgan & srebro

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 20 wrz 2019, 12:19

flex pisze:
20 wrz 2019, 11:36
Może akurat JP Morgan podpadł komuś ważnemu.
to chyba samemu Lucyferowi
kto jest w USA większy niż oni?
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: flex » 20 wrz 2019, 12:39

To nie jest monolit. Przy takiej kasie muszą być jakieś frakcje itp. Albo DOJ musi się wykazać i są to kozły ofiarne, które trzeba poświęcić.
Tym bardziej można, bo chyba część z oskarżonych już tam nie pracuje.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
yeti
Posty: 277
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:40

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: yeti » 20 wrz 2019, 13:10

A ja trochę pofantazjuję :D Może to żadna spekulacja, ani zabezpieczenie kontraktów. Może grube misie przewidują możliwość monetyzacji srebra :?:

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 20 wrz 2019, 15:54

obawiam się, ze raczej pracują nad globalnym social credit score system / system zaufania społecznego
właśnie testują na Chińczykach
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 20 wrz 2019, 17:45

https://www.kitco.com/news/2019-09-19/J ... ofing.html

sprawa jest rozwojowa
ale nie podejmę się powiedzieć kto co i komu
above my paygrade
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 21 wrz 2019, 00:21

komentarz Teda Butlera na temat postępowania Departamentu Sprawiedliwości w sprawie manipulacji na rynku metali szlachetnych

http://silverseek.com/commentary/seriou ... ness-17758

Ted Butler doczekał się w końcu, że jego zarzuty wobec JPM się potwierdziły i żartuje, że DOJ dokonało plagiatu jego prac.

Pytanie jak Departament Sprawiedliwości może wymóc na JPM aby zaprzestał dalszych manipulacji.
Oskarżono konkretne osoby ale póki co nie odważono się postawić w stan oskarżenia samą instytucję. Zresztą to byłby dla JPM wyrok śmierci. Upadek to jak najbardziej sprawiedliwa kara ale możliwe katastrofalne konsekwencje dla systemu finansowego i społeczeństwa powstrzymają
DOJ przed doprowadzeniem do tego. Koncentracja DOJ na spoofingu (mechanizm ładnie opisany w poście Gorthagina) nie wyczerpuje tematu. JPM ma nieskazitelny rekord same zyski zero strat. Wszystko kosztem funduszy obstawiających w opozycji do Morgana i tracących pieniądze klientów. JPM nadużył swojej pozycji do zgromadzenia 850 milionów oz Ag i 25 milionów Au. A utrzymywanie olbrzymiej pozycji short ponad limity pozwoliło na przeprowadzenie tej akumulacji bez wystrzału kursu w górę. DOJ i CFTC musiałyby przypilnować aby wolumen na rynku kontraktów terminowych nie był oderwany od fundamentów (ilość wyprodukowanego i zużywanego srebra). Wtedy cena by była jak trzeba.
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: Enso » 21 wrz 2019, 11:17

Czyli JPM ma 34 razy więcej srebra (850 mln Ag VS 25 mln AU). Tak więc ratio wg. JP Morgan to 34.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 22 wrz 2019, 13:39

flex pisze:
20 wrz 2019, 11:36
Ale jeżeli wzięli się za to na poważnie to musiałoby się to skończyć wyrokami.
A w to nie chce mi się wierzyć.

Bo tak to działa:
https://www.zerohedge.com/markets/abjec ... nipulation
a teraz wracając do tego poprzedniego dochodzenia prowadzonego przez CFTC w sprawie manipulacji rynku srebra sprzed kilku lat zamiecionego pod dywan jakby ktoś nie zauważył, bo przyznam się że skoncentrowałem się na samym fakcie zatuszowania sprawy a umknęła mi ta zgrabną fabularna pętla

że osoba, która prowadziła poprzednie dochodzenie z ramienia CFTC David Meister, który kilka tygodni po zamknięciu tamtego starego dochodzenia opuścił CFTC i zatrudnił się w kancelarii prawnej, teraz będzie bronił głównego oskarżonego Michaela Nowaka z JPM

przesłuchałem właśnie wywiad gościa z SD z Powellem z GATA i o tym wspomnieli

to skłoniło mnie aby powrócić do zalinkowanego przez Ciebie artykułu z zerohedge i go rzeczywiście przeczytać
pierwszy raz robiąc coś pożytecznego w pracy zeskanowałem oczami niedokładnie :D

no pięknie ...
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: flex » 22 wrz 2019, 13:57

tin_foil_hat pisze:
22 wrz 2019, 13:39

a teraz wracając do tego poprzedniego dochodzenia prowadzonego przez CFTC w sprawie manipulacji rynku srebra sprzed kilku lat zamiecionego pod dywan jakby ktoś nie zauważył, bo przyznam się że skoncentrowałem się na samym fakcie zatuszowania sprawy a umknęła mi ta zgrabną fabularna pętla

że osoba, która prowadziła poprzednie dochodzenie z ramienia CFTC David Meister teraz będzie bronił głównego oskarżonego Michaela Nowaka z JPM

przesłuchałem właśnie wywiad gościa z SD z Powellem z GATA i o tym wspomnieli

to skłoniło mnie aby powrócić do zalinkowanego przez Ciebie artykułu z zerohedge i go rzeczywiście przeczytać
pierwszy raz robiąc coś pożytecznego w pracy zeskanowałem oczami niedokładnie :D

no pięknie ...
Tak to działa w USA i nie tylko. Zresztą w w filmie "Big short" też ładnie jest to pokazalie. Ludzie z federalnych organów monitorujących znajdują potem pracę w monitorowanych firmach. Rynek metali to tylko ułamek problemu.
Bankierzy, którzy pracowali w Goldman Sachs czy J.P Morgan trafiają potem do rożnych banków centralnych. Jak choćby Draghi.
A agencje ratingowe przyklepią każdy rating bo inaczej firma/bank pójdzie do konkurencji.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: Grześ » 22 wrz 2019, 14:01

Grześ pisze:
21 wrz 2019, 09:17
Ja uważam że do czasu kiedy Morgan kupuje to cena będzie niska.
On te całe towarzystwo wściekłych dobermanów trzyma na smyczy i jak któryś podskakuje to mu skraca smycz. :lol: :lol: :lol:
Jak postanowi sprzedawać wtedy ceny polecą w kosmos.
I też nikt i nic nie podskoczy.
A na pewno nie te cioty co kręcą lody na celulozie.
---------------
Te symboliczne nałożone kary za manipulacje to płaci jego sekretarka, nawet nie informując go o tym.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1241
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: tin_foil_hat » 22 wrz 2019, 15:27

https://www.zerohedge.com/news/2019-09- ... lbma-board

Michał N. z JPM nie jest już w zarządzie LBMA
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: Grześ » 22 wrz 2019, 15:33

London Bullion Market Association usunęło Michaela Nowaka, szefa handlu metalami szlachetnymi JPMorgan, ze swojego zarządu po tym, jak został oskarżony przez Departament Sprawiedliwości USA o masowy, wieloletni program manipulowania rynkami metali szlachetnych.

Parodia. :shock: :lol: :lol: :lol:

LBMA głównie trudni się manipulacją cen metali szlachetnych.


Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1781
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: julk1 » 23 wrz 2019, 20:52

Z tego artykułu najbardziej podoba mi się fragment:
"Departament Stanu bez ogródek odniósł się do działalności biura handlowego J.P. Morgan nazywając je przestępczym. Jego przedstawiciele składali fałszywe zamówienia na zakup metali szlachetnych jak złoto i srebro, by manipulować ich ceną. Zamówienia nie pociągały za sobą realnych transakcji skutkując jednak wzrostem cen".
A teraz co jest powodem wzrostu cen metali? ;) :lol:

Chociaz końcóweczka tez jest całkiem, całkiem :lol:
"Na marginesie tej sprawy, wiosną tego roku statek należący do J. P. Morgan został kolejny raz zatrzymany na wodach międzynarodowych Atlantyku przez Kontrolę Żeglugi Morskiej. Statek przewoził 20 ton kokainy. Zabezpieczenie na poczet kary wynosiło 50 mln dolarów.

Jakże cieszył się pan Premier, że na rynek polski wchodzi ten właśnie bank"

Zbieżność tego co teraz napisze z naszym krajem jest przypadkowa, ale kiedyś ktoś powiedział:
"Państwo ma mafię. U nas mafia ma Państwo". :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: JP Morgan & srebro

Post autor: Grześ » 23 wrz 2019, 21:02

julk1 pisze:
23 wrz 2019, 20:52
Zbieżność tego co teraz napisze z naszym krajem jest przypadkowa, ale kiedyś ktoś powiedział:
"Państwo ma mafię. U nas mafia ma Państwo". :lol: :lol: :lol:
To nie mafia.
Ty bardzo dobrze wiesz....kto to. ;)

ODPOWIEDZ