Junk Silver

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Junk Silver

Post autor: 0zł » 15 cze 2019, 12:41

Teoretycznie w cenie spot powinien odkupić 79element, skoro milkspoty przeznaczone do pieca za tyle odkupuje. No chyba, że ściemniał i jednak nie poszły do pieca tylko do żyda.

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Junk Silver

Post autor: SilverStackerPL » 15 cze 2019, 13:11

79ty to zaczyna coraz bardziej odlatywać w swoich filmach, no ale jego prawo. Jak ostatnio można było wywnioskować, najlepiej zabezpieczony bulion przed milk spotem to taki, którego nigdy na oczy nie zobaczysz (zaplombowane tuby). Ale to i tak kłóci się z teorią "kota Schrodingera" ;)

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Junk Silver

Post autor: skorkabezwyprawki » 15 cze 2019, 14:11

Grześ pisze:
15 cze 2019, 12:29
Zwir kupi każdy producent łańcuszków.
Łańcuszki wykonuje automat a produkt gotowy jest automatycznie nawijany na szpulę o pojemności 30-50 mb.
----------------------------
Z przyczyn tylko "technicznych" obrót odbywa sie podobnie jak swojską kiełbasą w stanie wojennym.
Z pod lady. :shock: :lol: :lol: :lol:
Można też kupić na allegro już bez przeszkód technicznych - oczywiście drożej.
https://allegro.pl/listing?string=srebr ... s-1-1-0521
Pozwolę sobie zauważyć, ze ten granulat na Allegro jest sprzedawany z pełnym 23% VATem tak jak Patria nakazuje :-)

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1181
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Junk Silver

Post autor: AlA » 15 cze 2019, 14:53

I ten dopisek TANIO. Może ktoś się nabierze bo nie sprawdzi, że te tanio to spot + 13,5% :lol: :lol: :lol: .
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Junk Silver

Post autor: flex » 15 cze 2019, 20:42

4K47 pisze:
14 cze 2019, 22:22

Nie chce być "łamaczem marzeń", ale ile tego srebra naprawdę kupiłeś, to wyjdzie dopiero po wrzuceniu do kwasu ;)
A po co wrzucać monety do kwasu i jeszcze płacić za rafinację? Przecież wartość rynkowa tych monet jest większa od ceny zawartego w nich srebra przynajmniej o 10-20%, jeżeli nie więcej a rynek zbytu na nie jest dużo szerszy niż na srebrny granulat.
goldkarczoch praktycznie kupił srebro 10% poniżej ceny. O to chodzi przy zakupach junk silver.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
4K47
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:31

Re: Junk Silver

Post autor: 4K47 » 18 cze 2019, 18:24

flex pisze:
15 cze 2019, 20:42
4K47 pisze:
14 cze 2019, 22:22

Nie chce być "łamaczem marzeń", ale ile tego srebra naprawdę kupiłeś, to wyjdzie dopiero po wrzuceniu do kwasu ;)
A po co wrzucać monety do kwasu i jeszcze płacić za rafinację? Przecież wartość rynkowa tych monet jest większa od ceny zawartego w nich srebra przynajmniej o 10-20%, jeżeli nie więcej a rynek zbytu na nie jest dużo szerszy niż na srebrny granulat.
goldkarczoch praktycznie kupił srebro 10% poniżej ceny. O to chodzi przy zakupach junk silver.
Absolutnie nie uważam za zasadne wrzucanie tzw. junk silver do kwasu - a przynajmniej na razie nie jest to proces opłacalny. Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że jak to bywa z próbą inną niż .999, zawartość srebra w srebrnych monetach może być różna, dlatego obliczenia zawartości srebra dla np, takich mapek są orientacyjne. Jeżeli chcemy kupować srebro z dokładnością do 0,001, to niestety pozostaje tylko pure silver w postaci bulionu/żwiru/sztabek. Mnie również zdarza się kupować śmieciowe srebro, i co do zasady więcej jak po spot nie kupuje :)

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Junk Silver

Post autor: flex » 18 cze 2019, 18:51

4K47 pisze:
18 cze 2019, 18:24

Absolutnie nie uważam za zasadne wrzucanie tzw. junk silver do kwasu - a przynajmniej na razie nie jest to proces opłacalny. Chciałem zwrócić uwagę na fakt, że jak to bywa z próbą inną niż .999, zawartość srebra w srebrnych monetach może być różna, dlatego obliczenia zawartości srebra dla np, takich mapek są orientacyjne. Jeżeli chcemy kupować srebro z dokładnością do 0,001, to niestety pozostaje tylko pure silver w postaci bulionu/żwiru/sztabek. Mnie również zdarza się kupować śmieciowe srebro, i co do zasady więcej jak po spot nie kupuje :)

Rozumiem :) Zresztą to przeliczanie na czyste srebro to tylko sposób tajnego na sprzedawanie kota w worku. Bez wyliczania co składa się na ten 1 kg srebra.
Ja czasem kupuję i 20% powyżej spot jak w przypadku srebra II RP. Ale to już kwestia dyskusji co zalicza się do junk silver. Ważne żeby się opłacało :)
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Mustang82
Posty: 412
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:24

Re: Junk Silver

Post autor: Mustang82 » 23 cze 2019, 18:13

Miła niespodzianka od dealera 25 centow Liberty 1930, coraz bardziej sie przekonuje do junk silver
Załączniki
20190623_110431.jpg

Awatar użytkownika
Town21
Posty: 201
Rejestracja: 17 maja 2019, 01:00

Re: Junk Silver

Post autor: Town21 » 23 cze 2019, 18:44

Tylko starszne wycieruchy jesli chodzi o kolekcjonowanie... Ja tak kupilem morgany. Najtanszego sortu nie podejrzewalem, ze beda takie tragiczne...

https://www.ebay.com/itm/1878-1904-Morg ... Sw5jhbpSDo

Przyszlo cos w ten desen. W USA sa 3 typy.

Kompletne wycieruchy
Stan przyzwoity
Okolomennicze

przy morganie to 20 ; 24 ; 33$ za sztuke. Jako ze zlom mi nie jest potrzebny a zakupy tylko do kolekcji to morgany czekaja na sprzedaz po cenie SPOT przy srebrze 26.16

https://www.apmex.com/product/9706/1921 ... count-roll

ta oferta jest ciekawa imho. 29$ sztuka przy rolce 20 sztuk. Praktycznie mennicze 108,50 zl sztuka. Nie jest najgorzej.

Mustang82
Posty: 412
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:24

Re: Junk Silver

Post autor: Mustang82 » 23 cze 2019, 19:38

1921 to nic specialnego, a wycieruchy w dobrym stanie kupowalem po $17
A to co kupilem to po $11 za $1

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Junk Silver

Post autor: Pykacz » 11 sie 2019, 09:41

Ostatnio kupiłem trochę junka z Numimarketu. Kupiłem taniej za gram w przeliczeniu na czyste srebro niż np nowe liście od dilera.
No właśnie kupiłem taniej ale w razie sprzedaży będę musiał też taniej sprzedać bo tego oczekuje rynek więc jaki ma sens kupowanie junka?
Żeby nie było kupiłem bo mi się podobają od jakiegoś czasu monety z historią (nasze krajowe na razie) ale czy tylko o to tutaj chodzi?
W rezultacie owszem mam więcej srebra za mniej bo zapłaciłem mniejsze premium ale przy sprzedaży nie wyjdę na to samo jakbym kupił np liście?
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

kolczyk
Posty: 380
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:44

Re: Junk Silver

Post autor: kolczyk » 11 sie 2019, 11:09

Wyjdziesz na to samo.
Publikuje posty w celach rozrywkowych, posty nie stanowia porady inwestycyjnej.

maximus
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:58

Re: Junk Silver

Post autor: maximus » 11 sie 2019, 11:13

Pykacz pisze:
11 sie 2019, 09:41
więc jaki ma sens kupowanie junka?
Z moich obserwacji najlepiej inwestować w jakieś tańsze premium i liczyć na lekki wzrost wartości kolekcjonerskiej.
Albo inwestować w znane monety, papieże, Piłsudski, głowa kobiety, marki, franki itp. tylko tutaj trzeba trochę się znać aby nie przepłacić, ale bardzo łatwo je sprzedać, ich wartość rośnie i zainteresowanie jest duże.

Resztę sprzedać ciężko, bo w sumie jak ktoś ma kupić kilka procent poniżej tajnego to woli kupić tam z darmową przesyłką, na jedno wychodzi w sumie.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Junk Silver

Post autor: flex » 11 sie 2019, 11:55

Pykacz pisze:
11 sie 2019, 09:41
Ostatnio kupiłem trochę junka z Numimarketu. Kupiłem taniej za gram w przeliczeniu na czyste srebro niż np nowe liście od dilera.
No właśnie kupiłem taniej ale w razie sprzedaży będę musiał też taniej sprzedać bo tego oczekuje rynek więc jaki ma sens kupowanie junka?
Żeby nie było kupiłem bo mi się podobają od jakiegoś czasu monety z historią (nasze krajowe na razie) ale czy tylko o to tutaj chodzi?
W rezultacie owszem mam więcej srebra za mniej bo zapłaciłem mniejsze premium ale przy sprzedaży nie wyjdę na to samo jakbym kupił np liście?
Nie wiem co kupiłeś i za ile ale nie przeliczaj na gram srebra tylko porównuj cenę kupna do ceny rynkowej danej monety.
Dlatego kupuj się np po cenie rynkowej gdy srebro jest tanie albo poluje na okazje teraz.
Na przykładzie 200 zł (XXX lat PRL, Olimpiada) przy spot ok 56 zł wartość srebra tej monety to ok 16,5 zł i za ok 17 zł udaje się je kupić i za tyle(lub +1 zł) sprzedać.
Teraz, przy spot 65,5 ta moneta jest warta 19,1 zł. I mniej więcej, za tyle można ją kupić i sprzedać. Czyli te monety chodzą w ok spot.
Inne monety mają inne ceny w stosunku do spot i trzeba znać ich ceny rynkowe żeby dobrze kupić.
Warto sprawdzać na Allegro w zakończonych aukcjach za ile sprzedają się takie monety i wiadomo mniej więcej po ile można kupić.

I tak jak pisze maximus, można też kupować dobrze rozpoznawalne monety z wyższym premium ale trzeba już jakiś czas śledzić ceny i wiedzieć jakie jest premium na danej monecie a w grę wchodzi jeszcze stan monet. bo też jest ważny. Dlatego na początek odpuściłbym sobie takie monety.
Ja też czasem kupuję monety II RP ale kupuje zestawy i raczej szukam okazji a te nie zdarzają się często.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Junk Silver

Post autor: Grześ » 11 sie 2019, 12:48

Pykacz pisze:
11 sie 2019, 09:41
Ostatnio kupiłem trochę junka z Numimarketu. Kupiłem taniej za gram w przeliczeniu na czyste srebro niż np nowe liście od dilera.
No właśnie kupiłem taniej ale w razie sprzedaży będę musiał też taniej sprzedać bo tego oczekuje rynek więc jaki ma sens kupowanie junka?
Żeby nie było kupiłem bo mi się podobają od jakiegoś czasu monety z historią (nasze krajowe na razie) ale czy tylko o to tutaj chodzi?
W rezultacie owszem mam więcej srebra za mniej bo zapłaciłem mniejsze premium ale przy sprzedaży nie wyjdę na to samo jakbym kupił np liście?
Kolego Pykacz, jak stary zbieracz srebrnego zlomu w roznych postaciach doradzę ci abyś traktował srebro tylko jako metal i kupował go tak jak ziemniaki na wagę.
Mieszkasz tam gdzie mieszkasz więc przy zbycie ostro nie powalczysz.
Musisz liczyć się że cena zbytu to bedzie okolo spot.
Wynika z tego że zakup musi być najblizej spot, aby odrabianie przepłaconego srebra na wejściu trwało jak najkrócej.
--------------
Z chwilą kiedy nie będziesz zależny od szybkośći spienieżenia srebra będziesz mógł stawiać warunki i sprzedawać po cenie jaka ci się przyśni.
Miałem pakiet koali i kookabur z lat gdzie naklady byly podniesione do 500 tyś. i się z nimi wozilem po 78 zł.
Nie tak dawno poszły po 95 z pocałowaniem w rączkę.
Dobra rada dla nowego bulionowca to zaopatrz się w ciepliwość a zobaczysz że zabawa sreberkiem może być nawet dobrze opłacalna.
Więcej się nie będę produkował bo to sprzedawanie za free moich strategicznych planów.
--------------
Zasada jest prosta: zbieraj byle co aby tylko zbierać.
A co będziesz zbieral to zależy od twojego portfela i to twoja prywatna sprawa.
Powodzenia wielki srebrny wojowniku. :lol: :lol: :lol:

ODPOWIEDZ