Gdzie kupować monety historyczne online?

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
mickel98
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2022, 10:45

Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: mickel98 » 09 sty 2023, 13:33

Cześć,
oprócz 1oz monet bulionowych postanowiłem kupować złoto inwestycyjne w postaci monet historycznych. Rozważałem dukaty, suwereny i 20 franków. Ostatecznie wybór padł na dwudziestofrankówki z uwagi na wielkość oraz dostępność wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Początkowo miałem zamawiać w u dealerów typu tavex, mennica kapitałowa, ale nie podoba mi się, że kupuje w sumie nie wiadomo co i niema możliwości obejrzenia monet przed zakupem lub trzeba jechać ponad 100km. Ludzie na grupie na fb polecali też numimarket, gdzie każda moneta jest sfotografowana z obu stron ma określony stan i wiadomo co kupuje. Dla mnie wydaje się to być w sumie spoko rozwiązaniem i tutaj mam do was pytanie bo widzę że to jest pewnego rodzaju portal aukcyjny gdzie różne sklepy wystawiają po prostu swój asortyment. Czy sklepy na tej stronie są pewnym źródłem zakupu? Ewentualnie czy możecie polecić jakiś sklep numizmatyczny online? Znalazłem np. niemczyk.pl, numiz jana, numigold.
Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3112
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: repek20 » 09 sty 2023, 13:54

Na numimarkecie znajdziesz to czego szukasz.
Duży wybór, monety wyłącznie ze sklepów no i możliwość negocjacji ceny.

mickel98
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2022, 10:45

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: mickel98 » 09 sty 2023, 14:07

repek20 pisze:
09 sty 2023, 13:54
Na numimarkecie znajdziesz to czego szukasz.
Duży wybór, monety wyłącznie ze sklepów no i możliwość negocjacji ceny.
Czyli sprzedawcy tam są pewni i nie muszę się martwić że ktoś mnie tam wykoleguje?

KZN
Posty: 1348
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: KZN » 09 sty 2023, 18:53

mickel98 pisze:
09 sty 2023, 14:07
repek20 pisze:
09 sty 2023, 13:54
Na numimarkecie znajdziesz to czego szukasz.
Duży wybór, monety wyłącznie ze sklepów no i możliwość negocjacji ceny.
Czyli sprzedawcy tam są pewni i nie muszę się martwić że ktoś mnie tam wykoleguje?
Tam nie dostanie się byle kto z ulicy, tylko firmy dodawane są z polecenia. Nigdy nie miałem problemów, a trochę zakupów za mną..

mickel98
Posty: 5
Rejestracja: 02 lis 2022, 10:45

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: mickel98 » 09 sty 2023, 20:09

KZN pisze:
09 sty 2023, 18:53
mickel98 pisze:
09 sty 2023, 14:07
repek20 pisze:
09 sty 2023, 13:54
Na numimarkecie znajdziesz to czego szukasz.
Duży wybór, monety wyłącznie ze sklepów no i możliwość negocjacji ceny.
Czyli sprzedawcy tam są pewni i nie muszę się martwić że ktoś mnie tam wykoleguje?
Tam nie dostanie się byle kto z ulicy, tylko firmy dodawane są z polecenia. Nigdy nie miałem problemów, a trochę zakupów za mną..
No to super w takim razie. Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Misiu
Posty: 118
Rejestracja: 22 paź 2020, 14:31

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: Misiu » 09 sty 2023, 22:16

mickel98 pisze:
09 sty 2023, 14:07
Czyli sprzedawcy tam są pewni i nie muszę się martwić że ktoś mnie tam wykoleguje?
Regularnie u nich kupuję, nigdy nie dali mi powodu do narzekań ;)

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: joxer » 10 sty 2023, 23:07

potwierdzam, to co powiedzieli koledzy powyżej, ale należy pamiętać, że zdjęcia też wszystkiego nie pokazują, a opis trza zawsze uważnie czytać

swego czasu kupiłem bociana ngc pf 69 na numimarkecie (jeszcze przed pandemią) po cenie która była dla mnie atrakcyjna :) moneta zgodnie z oceną i z opisem była praktycznie idealna, ale miała smugę patyny na jednej stronie ;/

a zdjęcie może być poglądowe, bo sprzedawca może sprzedawać kilka monet w takim samym stanie (lub nie chciało mu się nowych zdjęć robić)

gregster
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:14

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: gregster » 23 lip 2023, 18:23

Na numimarket jestem od kilku lat i niestety ostatnio się trochę rozczarowałem.

Jest dużo sklepów i różnie bywa z ich uczciwością.
Np sklep Numiz-Jana, kupiłem tam 3 monety i po wizycie u kilku Specjalistów okazało się, że stany zachowania mocno się różnią z tym podanym przez sklep.

1 moneta w opisie stan 1/1- MONETA Z OBUSTRONNYM POLYSKIEM
Ocena innych Numizmatyków stan 2-/3+

2 moneta w opisie stan 1, SUPER STAN, OBUSTRONNY POŁYSK
Ocena innych Numizmatyków stan 2- moneta umyta

3 moneta w opisie stan 1 OBUSTRONNY POŁYSK, GABINETOWA PATYNA
Ocena innych Numizmatyków stan 3 czyszczone

Rozumiem, że ocena jest subiektywna, ale wg mnie to jednak zbyt duże rozbieżności.

Kulfon55
Posty: 58
Rejestracja: 08 sie 2022, 14:48

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: Kulfon55 » 23 lip 2023, 22:05

Możesz pokazać zdjęcia tych monet?

gregster
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2023, 18:14

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: gregster » 25 lip 2023, 18:32

Załączniki
załącznik jana.jpg

AW1971
Posty: 310
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Gdzie kupować monety historyczne online?

Post autor: AW1971 » 25 lip 2023, 18:56

mickel98 pisze:
09 sty 2023, 20:09
KZN pisze:
09 sty 2023, 18:53
mickel98 pisze:
09 sty 2023, 14:07

Czyli sprzedawcy tam są pewni i nie muszę się martwić że ktoś mnie tam wykoleguje?
Tam nie dostanie się byle kto z ulicy, tylko firmy dodawane są z polecenia. Nigdy nie miałem problemów, a trochę zakupów za mną..
No to super w takim razie. Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Ja ze swojego doświadczenia nie przeceniałbym Sprzedawców na Numimarkecie. Jeden z nich jest u mnie na czarnej liście. Oczywiście dotyczyło to stanu monet, a nie że nie dotarły lub było w przesyłce mniej niż opłacone itp. Ocena stanu może być problematyczna. Ale jeżeli ktoś pisze I- a dla mnie jest to w najlepszym przypadku III+ to chyba jednak coś jest nie tak. Nawet kiedyś wrzucałem zdjęcia monet na forum i moja ocena pokrywała się z opiniami forumowiczów. Więc jednak były one w gorszym stanie niż w opisie. Teraz u nowych sprzedawców nie kupuję większej ilości od razu. Lepiej rozbić to nawet kosztem opłaty na 2,3 dostawy. Ale mam też tam Sprzedawców u których kupiłem kilkanaście razy i nigdy nie było problemów.
Oczywiście opinie mogą być różne. Widziałem w poście zastrzeżenia do firmy Numiz-Jana. U nich tez kupowałem zarówno przez Numimarket jak i bezpośrednio. Nigdy się nie zawiodłem, Ale zdarzyło mi się raz ich poinformować że opis monety ze sklepu odbiega od stanu ze zdjęcia. Dostałem podziękowania i informację zwrotną że to błąd pracownika. Oczywiście opis został skorygowany. Tak więc różnie może być.

ODPOWIEDZ