NOWE NASZE ZŁOTE 20 FRANKÓW

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2828
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: brodacz » 11 gru 2023, 21:01

Pisząc o splugawionym złocie myślałem o rozwodnionym do jakiejś nietestowalnej próby. ⅒ czystego chyba miałaby lepsze wzięcie. Coś jak husaria. Ale wizerunek na wynalazkach jest najważniejszy. Tym wygrywa GM a przegrał niejeden.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 11 gru 2023, 21:24

brodacz pisze:
11 gru 2023, 21:01
Pisząc o splugawionym złocie myślałem o rozwodnionym do jakiejś nietestowalnej próby. ⅒ czystego chyba miałaby lepsze wzięcie. Coś jak husaria. Ale wizerunek na wynalazkach jest najważniejszy. Tym wygrywa GM a przegrał niejeden.
Każdy stop można zmierzyć i określić procentowo.
W czym wygrywa GM?
To drogie wyroby.
Ewentualny nabywca tyle przepłaca za możliwość podziwiania że głowa i kufer boli.
Kufer bardziej.
U mnie jest inna liga.
Jako nośnik, złoto nie jest do kolekcjonowania tylko do kumulowania.
Mi osobiście podoba się takie złoto.
A (1).jpg
Fajny awers i rewers ?

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2828
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: brodacz » 12 gru 2023, 09:00

Ok, ale to czym będziesz handlował ma się podobać innym a nie Tobie. Inaczej z tym zostaniesz.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 13 gru 2023, 05:59

brodacz pisze:
12 gru 2023, 09:00
Ok, ale to czym będziesz handlował ma się podobać innym a nie Tobie. Inaczej z tym zostaniesz.
Nie, złoto nie ma się podobać.
Ma być tanie jak tylko to możliwe.
To nie jest biżuteria, tylko nośnik kruszcu.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: meszuzel » 13 gru 2023, 14:42

To po co chcesz się bawić w monety w stopie 0,9? Masz złoty żwirek to taki trzymaj.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: KZN » 13 gru 2023, 16:28

meszuzel pisze:
13 gru 2023, 14:42
To po co chcesz się bawić w monety w stopie 0,9? Masz złoty żwirek to taki trzymaj.
Zacznę od tego, że nie jest to porada, a wyłącznie mój osobisty pogląd. W pełni zgadzam się z meszuzel, że nie rozumiem sensu zabawy w ten sposób.. Też uważam, że lepiej trzymać żwirek.

Prywatna emisja, w moich przeczuciach, zrówna się z zainteresowaniem złotych lokalnych monet zastępczych, które też miały nikłe nakłady.. Przewagą tych monet zastępczych jest to, czego chciałbyś unikać - tj. to, czego ja nie rozumiem, ale rynek czerpie z tego radość - foldery, opakowania, certyfikaty.. Rozpoznawalność prywatnej emisji, bez dużych nakładów na reklamę ( które tu nie miałyby sensu), raczej będzie ekstremalnie niska. Z punktu widzenia Kupującego.. wolałbym kupić nawet z ciut większym premium do spot, monetę o wysokiej rozpoznawalności, bardzo dobrej płynności, niż inwestować w produkt, który będę musiał reklamować kolejnemu „nabywcy”. Tematyka.. Projekt.. Kwestia gustu i oczekiwań, mi nie podchodzą.. Nie widzę wyraźnych atutów poza tym, że może to być dla Ciebie ciekawa przygoda i nowe doświadczenie. Koszt inwestycji? Nie jest duży, ale ryzyko straty psychologicznej i mentalnej już oceniam wysoko.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 13 gru 2023, 18:53

KZN pisze:
13 gru 2023, 16:28
meszuzel pisze:
13 gru 2023, 14:42
To po co chcesz się bawić w monety w stopie 0,9? Masz złoty żwirek to taki trzymaj.
Zacznę od tego, że nie jest to porada, a wyłącznie mój osobisty pogląd. W pełni zgadzam się z meszuzel, że nie rozumiem sensu zabawy w ten sposób.. Też uważam, że lepiej trzymać żwirek.
Problem w tym że nie ma zaczepienia prawnego w wydaniu monetki 1/10 oz. Nie ma na rynku monety 1/10 oz którą można powielić po modyfikacji. Powielenie każdego obecnie występującego nominału to przestępstwo. Historycznych wzorców brak. Temat mocno przerobiony z moim wspólnikiem. Jak chce się mieć święty spokój to nie można wprowadzać na rynek nominałów które w innych krajach są w obrocie monetarnym. Nie mam na myśli krajów III świata, tylko te liczące się i mające możliwości upomnieć się o swoje.
KZN pisze:
13 gru 2023, 16:28
Nie widzę wyraźnych atutów poza tym, że może to być dla Ciebie ciekawa przygoda i nowe doświadczenie. Koszt inwestycji? Nie jest duży, ale ryzyko straty psychologicznej i mentalnej już oceniam wysoko.
Tak, to nowe wyzwanie i ono mnie prze do przodu. Możliwość mentalnej porażki odczuwam.
Kark mnie swędzi tak jak starego indiańca jak biali się zbliżali.
To też powód poproszenia Was o opinię.

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: KZN » 13 gru 2023, 19:24

Napisałem, co myślę, a teraz mocno kibicuję i trzymam kciuki. Powodzenia!

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 13 gru 2023, 19:27

KZN pisze:
13 gru 2023, 19:24
Napisałem, co myślę, a teraz mocno kibicuję i trzymam kciuki. Powodzenia!
Dzięki za dobre i złe słowo.

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: KZN » 13 gru 2023, 19:36

Grześ pisze:
13 gru 2023, 19:27
KZN pisze:
13 gru 2023, 19:24
Napisałem, co myślę, a teraz mocno kibicuję i trzymam kciuki. Powodzenia!
Dzięki za dobre i złe słowo.
Myślę, że w tym przypadku, nawet te moje złe słowo, nie było faktycznie złe, tylko było subiektywnym spostrzeżeniem, niezgodnym z oczekiwaniami 😉🙃 Niemniej jednak cały czas będę uważał, że w mądrej dyskusji nie ma obrazy, tylko jest konstruktywna wymiana zdań, która ma prowadzić do wspólnego dobra.

Weź proszę pod uwagę kwestie certyfikowania z numeracją, ludzie lubią rzeczy limitowane, wyjątkowe, nawet jeśli oni sobie sami wykopali swój dołek komfortu wyjątkowości. Będą zbierać złotka i papierki.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 13 gru 2023, 19:56

Czytam wszystkie opinie.
Są bardzo pomocne bo wykluczają sprawy o których nawet nie pomyślałem.
Co dwie głowy to nie jedna.
----------------
Tych certyfikatów chciałem uniknąć.
Obaj wiemy jak zgubne jest "przedsiębiorstwo certyfikatu"
Nie jeden zapłacił sporo kasy za kawałek makulatury.
Liczę też nie na zbieranie złota a jego kumulowanie.
Przy takim podejściu liczy się cena za gram po przeliczeniu na czyste Au.
Im niższa tym lepsza.

Compan
Posty: 143
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:21

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Compan » 15 gru 2023, 13:42

A ja Grześ myślę tak - jeśli macie wszystko przekalkulowane w razie W.. i strata nie okazała by się mega duża -( stempel i koszty bicia)To trzymam mocno kciuki żeby to wypaliło, duzo ludzi szuka najniższej ceny.. kwestia wypalenia próby, czy próby i wagi laserowo jak najbardziej 👍 papierowy certyfikat nawet jakiś mały - te 50szt można zrobić to nie będzie wielki koszt przy takim przedsięwzięciu:) dużo ludzi kupuje na papierek/ceryfikat jakby to było wyznacznikiem … z resztą po mennicach są do dokupienia takie certyfikaty za parę zł to zakupu kto będzie chciał dokupi ,ale na pierwszy rzut można było by je dołączać do zakupu. Grup na fb jest kupa - można założyć taką grupę… 50 szt sprzedać nie powinno być problemem … tylko to złotko chcesz sprzedawać czy również sreberkiem też się pobawić ? Mi się gudziec podoba👍 powodzenia 🤞

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: ubelluri ullikummi » 15 gru 2023, 22:45

Compan pisze:
15 gru 2023, 13:42
trzymam mocno kciuki żeby to wypaliło, duzo ludzi szuka najniższej ceny..
Kupią po najniższej lecz sprzedadzą po niższej niż najniższa. Ale moge sie mylić - jeśli będzie CERTYFIKAT

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 16 gru 2023, 08:08

ubelluri ullikummi pisze:
15 gru 2023, 22:45
Compan pisze:
15 gru 2023, 13:42
trzymam mocno kciuki żeby to wypaliło, duzo ludzi szuka najniższej ceny..
Kupią po najniższej lecz sprzedadzą po niższej niż najniższa. Ale moge sie mylić - jeśli będzie CERTYFIKAT
Spekulacja zlotem w wydaniu osób z brakiem wiedzy w tym zakresie, kończy się zawsze stratą. Złoto nie dzieli się przez podział i nie daje odsetek. Ceny na całym świecie są zbliżone. Przywożenie złota z drugiej półkuli to dziecinada. Cena może się różnic maksymalnie do 100 złotych przy 1 uncji, czyli kapitale ponad 8000 złotych. Żaden biznes.
Tzw. "inwestycja w złoto" polega na "kup i zapomnij" To proces długoletni. Dosłownie kupujesz złoto, czyli polisę od inflacji i czekasz. Waluty się osłabiają przez pazerność rządzących, co powoduje wzrost ceny złota. To jest te przenoszenie wartości w czasie. Nie ma jednak nic za darmo. Jeśli posiadając złoto nie można stracić, to nie można też nic zyskać. I wracając do początku postu - jeśli ktoś bez wiedzy nabył złoto i chce je szybko sprzedać musi zainkasować stratę. Złoto ma taki klimat.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 13 sty 2024, 19:27

Do mety coraz bliżej.
Blanki gotowe.
2024-01-13_19-20-40_460.jpg

ODPOWIEDZ