Dziaders

Awatar użytkownika
LukreziaBorgia
Posty: 12
Rejestracja: 25 gru 2023, 17:03

Dziaders

Post autor: LukreziaBorgia » 25 gru 2023, 17:54

Witam wszystkich zbieraczy "papieru i złomu". Jestem starym "dziadersem" ze wschodniej Polski. Kiedyś miałem dosyć duża kolekcje banknotów carskiej Rosji i Polski międzywojennej niestety zmieniła właściciela bez mojej wiedzy :twisted: . Dałem sobie spokój na ponad 25 lat ze zbieractwem. Teraz jednak bakcyl odżył. Zacząłem zbierać banknoty do 45 roku głównie z Chin , Japonii, krajów pod okupacją japońską. Ze względu na moje zainteresowania II wojną światowa zbieram (jeśli wpadnie okazja) tez banknoty z innych krajów(lata 1939-1945) czasami jak trafie jakaś okazje nie pogardzę starszymi lub nowszymi banknotami różnej maści . Niestety moim największym problemem jest to że nie lubię banknotów w stanie poniżej III/VF (Very Fine) a takie stany które mnie interesują niestety są drogie :lol:. Większość "papierków" mam w stanach bardzo ładnych lub UNC.
A to jedna z moich perełek 10 Yen ,japoński wojskowy jen z okupacji Chin P-M19a 1940 rok.
Załączniki
10 Yen małyA-crop1 (Copy).jpg

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5454
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Dziaders

Post autor: meszuzel » 26 gru 2023, 15:56

Witaj na forum.
A co do stanu zachowania, to czasem trzeba przymknąc oko i cieszyć się, ze jest okaz w kolekcji. Wymienic na lepszy zawsze można.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
mirek82
Posty: 485
Rejestracja: 12 sty 2021, 09:57

Re: Dziaders

Post autor: mirek82 » 26 gru 2023, 21:59

W imieniu banknociarzy witam na pokładzie naszej "papierowej łajby" ;) . Mamy cały dział poświęcony banknotom świata.
viewforum.php?f=41
Mam nadzieję, że w miarę możliwości ubogacisz nasze forum wrzucając trochę skanów/zdjęć orientalnych banknotów.

ODPOWIEDZ