Cześć

Poziomka
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2023, 11:36

Cześć

Post autor: Poziomka » 11 lut 2024, 09:06

Cześć. Obserwuję forum od kilku miesięcy i postanowiłam dołączyć na dłużej, bo coraz więcej się stąd dowiaduję o interesujących i ważnych sprawach. Pochodzę z Małopolski ze srebrnego miasta. Dopiero wkraczam w świat monet i numizmatów, więc pewnie niewiele wniosę do tematu, ale już pierwsze doświadczenia zebrałam, te dobre, ale i te złe. Proszę o ciepłe przyjęcie i wyrozumiałość. Pozdrawiam serdecznie

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Cześć

Post autor: KZN » 11 lut 2024, 09:50

Dzień dobry. Witamy na forum. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w dyskusjach, życzymy dalszego rozwoju pasji i poszerzania wiedzy. Jaki jest kierunek zainteresowania?

Poziomka
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2023, 11:36

Re: Cześć

Post autor: Poziomka » 11 lut 2024, 10:05

Zainteresowania jeszcze nie są konkretne, mam trochę współczesnych monet głównie w celach lokacyjnych. Moi dziadkowie zbierali monety, pamiętam z czasów dzieciństwa też szufladę po brzegi wypełnioną medalami i odznaczeniami państwowymi oraz wojskowymi dziadka, jako, że był żołnierzem AK i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Niestety, gdy babcia została sama, to za sprawą swojej naiwności sprzedała to wszystko obcym ludziom za bardzo małe pieniądze i w zasadzie nic poza kilkoma monetami obiegowymi PRL nie zostało.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Cześć

Post autor: meszuzel » 11 lut 2024, 11:58

Jeśli jeszcze nie masz nic sprecyzowane, mam na myśli kierunek zbierania, to zacznij od tego co masz. Jesli jest to trochę PRL spróbuj zebrać roczniki tych monet któe masz. Jesli w trakcie kompletowania zauważysz że nie masz ku tym monetom zainteresowania, to zaczniesz cos innego. Pytaj, czytaj. pomożemy :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 650
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Cześć

Post autor: Gorthagin » 11 lut 2024, 12:16

Cześć i czołem. Tutaj znajdziesz ludzi, którzy nie interesują się tylko monetami. Masz jeszcze srebro, złoto, no i banknoty do wyboru :)

Poziomka
Posty: 7
Rejestracja: 04 lis 2023, 11:36

Re: Cześć

Post autor: Poziomka » 11 lut 2024, 23:48

Dziękuję za cenne rady i miłe przyjęcie, to hobby bardzo wciąga, a odkąd znalazłam to forum, sprawdzam każdą monetę i banknoty, które wpadają mi w ręce i nawet pozostałych domowników staram się tym zarazić, pozdrawiam wszystkich.

AW1971
Posty: 310
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Cześć

Post autor: AW1971 » 12 lut 2024, 12:26

Poziomka pisze:
11 lut 2024, 23:48
Dziękuję za cenne rady i miłe przyjęcie, to hobby bardzo wciąga, a odkąd znalazłam to forum, sprawdzam każdą monetę i banknoty, które wpadają mi w ręce i nawet pozostałych domowników staram się tym zarazić, pozdrawiam wszystkich.
Numizmatyka jak covid. Szczepionki nie wiele dają ;)

ODPOWIEDZ