Zrzutka na funkcjonowanie forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
maximus
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:58

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: maximus » 16 sie 2019, 20:34

DeeaM pisze:
16 sie 2019, 20:25
Teraz to jest zwykły shared w nazwie, gdzie byle co w phpbb3 powoduje dziwne błędy przez ich okrojoną bardzo i dziwną konfiguracje serwera.. Jak coś zgłaszasz, to odpowiadają że to wina twoja i skryptu a nie ich :P No ale to nic nowego, nazwa była dobra bo była tania :P
Tak, bo nazwa jest do dup... ;)
Ja mam na Hitme.pl na najtańszym 50zł masz php7.3, direct admin, 2 vCPU, 512MB, 5GB i nieograniczony transfer, ogólnie mam na takim 4 domeny w tym jeden wordpress - portal informacyjny i śmiga, czas dostępu 0,3s.
Dodatkowo w automacie SSL - Let's Encrypt, SSH (nawet composera zainstalowałem - dostęp ponad public_html bez problemu).
Tickety obsługują bardzo sprawnie.
Mogę polecić.

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Pykacz » 17 sie 2019, 10:23

Gdybym nie zobaczył czerwonej świnki na górnym pasku forum to w życiu bym nie wiedział że jest robiona jakaś zbiórka (zaglądam w zasadzie tylko do inwestycje i giełda ogłoszeń -sprzedam ) a tak to na nią kliknąłem i coś tam przelałem.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

tediyxti
Posty: 29
Rejestracja: 28 cze 2019, 15:18

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: tediyxti » 17 sie 2019, 12:14

Dołożone.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grześ » 18 sie 2019, 10:15

Zupełnie nie rozumiem po co ten pęd za gotówką ? I ta czerwona skarbonka. Środki na bieżące funkcjonowanie forum są zebrane na dwa czy trzy lata. Panowie administratorzy nie szukajcie sobie dodatkowych prac. To się kręci i tak to zostawcie. Żadnych gwałtownych ruchów bo przedobrzycie.
Jeśli 100 osób wpłaci po 5 zł następny rok jest pozytywnie załatwiony.
Osobom co wpłacały po 200 czy 500 zł serdecznie dziękujemy.
Pokazaliście swoją klasę i stan zamożności.
Osobiście proponuje temat zablokować i zakończyć te bezcelowe naganianie na kasę.
Świnka niech zostanie. :lol:

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 18 sie 2019, 13:19

Kilka osób wspomniało o tym, że nie ma informacji o zrzutce w widocznym miejscu, więc jest zrobiona i przyniosła skutek, ale nie ma absolutnie mowy o naganianiu. Zbiórka będzie trwała jeszcze nieco ponad miesiąc, więc do czerwonej świni :) można jeszcze dorzucić kilka złotych.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 13 wrz 2019, 11:11

Zbiórka jest aktywna jeszcze przez 9 dni, więc wykorzystamy ten okres w całości. Po tym okresie wypłacę środki na konto, pomniejszę o kwoty jakie zostały wykorzystane na zmianę serwera i pozostałe środki wpłacę na zrzutka z okresem np jednego roku.
Jak widzielibyście rozwiązanie tej sprawy? Czy moja propozycja będzie wystarczająco klarowna?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Sorthalan
Posty: 839
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:22

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Sorthalan » 13 wrz 2019, 11:36

Jak najbardziej :d

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 635
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Gorthagin » 13 wrz 2019, 17:39

Tak jest

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: brodacz » 13 wrz 2019, 18:17

Uważam, że lepiej byłoby przechowywać na moim koncie. W ruletkę z kasyna zawsze wychodzę na plus. Jeśli i wy chcecie to nigdy nie częstujcie się proponowanym gratisowym szampanem czy winem.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2543
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Mad_Tiger » 17 wrz 2019, 12:02

meszuzel pisze:
13 wrz 2019, 11:11
Zbiórka jest aktywna jeszcze przez 9 dni, więc wykorzystamy ten okres w całości. Po tym okresie wypłacę środki na konto, pomniejszę o kwoty jakie zostały wykorzystane na zmianę serwera i pozostałe środki wpłacę na zrzutka z okresem np jednego roku.
Jak widzielibyście rozwiązanie tej sprawy? Czy moja propozycja będzie wystarczająco klarowna?
Czy ze zbiórki można wypłacić tylko po zakończeniu zbiórki?
Czy jest sens zamrażania gotówki na cały rok?

Ja bym rozważył możliwość założenia darmowego subkonta w banku i tam trzymał.
Jest na osobnym koncie więc wyciąg będzie klarowny a z pieniędzy można skorzystać w każdej chwili - może nawet jakiś procent będzie :)

Oprócz samych opłat za serwer i domenę zebrane pieniążki można zainwestować w ogólny rozwój forum :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: flex » 17 wrz 2019, 12:15

Mad_Tiger pisze:
17 wrz 2019, 12:02

Czy ze zbiórki można wypłacić tylko po zakończeniu zbiórki?
Czy jest sens zamrażania gotówki na cały rok?

Ja bym rozważył możliwość założenia darmowego subkonta w banku i tam trzymał.
Jest na osobnym koncie więc wyciąg będzie klarowny a z pieniędzy można skorzystać w każdej chwili - może nawet jakiś procent będzie :)

Oprócz samych opłat za serwer i domenę zebrane pieniążki można zainwestować w ogólny rozwój forum :)
Jeżeli można wypłacać tylko po zakończeniu zbiórki to propozycja Mad_Tigera jest jak najbardziej sensowna. Awaryjny fundusz.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 17 wrz 2019, 12:38

Powiem inaczej.
Przecież kasę mogę wypłacić na swoje konto i tam ją trzymać nawet na nędznej lokacie w okolicy 1%. Tylko rodzi się kilka problemów jeden choćby o klarowność, inna sprawa to US
Prawda jest taka, że na portalu zrzutka, ta forsa rocznie straci o inflację a ta dziś jest oceniana na ok 3-3,5%. Czy ktoś znający prawo podatkowe może podpowiedzieć jak rozwiązać tę kwestię?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2543
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Mad_Tiger » 17 wrz 2019, 12:57

Podatek od darowizny jest tylko w przypadku otrzymania darowizny od danej osoby grubo powyżej 4000 zł (dokładną kwotę można wygooglać).

Tutaj najwyższa darowizna była na 200 zł więc niema mowy o podatku.

-------------------------

Klarowność: jak pisałem wyżej darmowe subkonto do rozliczeń tylko forumowych i masz całkowitą klarowność nawet z otrzymanym ewentualnym procentem.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

popstar
Posty: 506
Rejestracja: 09 kwie 2019, 18:57

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: popstar » 03 paź 2019, 19:55

Witam,

na samym początku pisałem o tym , aby wydatki były transparentne. tzn. np. w okresach półrocznych warto przedstawić zestawienie wpływów i wydatków.

Myślę, że przejrzystość wzmocni zbiórkę.
Dla forumowicza jak ja, który chciałby wspierać również finansowo portal taka przejrzystość jest motywatorem do systematycznego wsparcia.
Na dzień dzisiejszy saldo zrzutki się zmieniło. Na pewno nie warto po zakończeniu zrzutki , otwierając nową wpłacać tam dotychczas zebrane pieniądze gdyż 10% pożera prowizja.
Ostatnio wpłacałem i musiałem dopłacić 10 zł prowizji.

Były sugestie aby zbierać w inny sposób warto to przemyśleć.

Pozdrawiam

POP STAR
POP STAR

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 03 paź 2019, 20:02

Rozliczenie jest już w tym temacie. http://www.monetyforum.pl/viewtopic.php ... 851#p13209
Co do prowizji przy wpłacie jest ona dobrowolna, ale koniecznie trzeba to odznaczyć że nie chce sie wspierać portalu zrzutka. Oczywiście jeśli ktoś zechce wesprzeć to jego sprawa.
Nowa zrzutka jest teraz pod tym adresem i https://zrzutka.pl/3hmxdw
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ