Usuwanie kont użytkowników

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Jobis1990
Posty: 1
Rejestracja: 04 lip 2023, 10:07

Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Jobis1990 » 04 lip 2023, 10:21

Witam,

czy usuwanie kont użytkowników (bez żadnego powiadomienia), którzy nie naruszyli regulaminu, to Państwa standardowe działania?

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1811
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: julk1 » 04 lip 2023, 15:08

Wątpię, aby w opisanej sytuacji ktos ci usunął konto.
Napisz do admina z opisem co sie stało.
Na dole strony masz "Kontakt z adminem".

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5448
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: meszuzel » 04 lip 2023, 16:03

Usuwam konta które łamią nasze zasady. O jaki nick chodzi?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Mad_Tiger » 04 lip 2023, 16:05

W ostatnim czasie zostały usunięte tylko 2 konta:
- w czerwcu, zrobiłem to osobiście za spam nie związany z tematyką forum i link do strony wątpliwej treści w stopce.
- w dniu wczorajszym konto zostało usunięte przez meszuzel więc wolałbym aby to Mariusz się w tej kwestii wypowiedział. Konto było powiązane z firmą zajmującą się obrotem metali szlachetnych a post związany z wyceną (dziwna forma reklamy?).
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5448
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: meszuzel » 04 lip 2023, 16:11

Dokładnie tak. Podejrzewam że chodzi o to ostatnie konto. Więc jeśli autor tematu czuję się zawiedziony to pragnę poinformować że reklamy są płatne. Nie ma darmowych obiadkow.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2829
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: brodacz » 04 lip 2023, 16:23

I znów brakuje mi lajkowania wpisów. Gonić kryptoreklamę!
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5448
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: meszuzel » 04 lip 2023, 16:47

Zawsze możesz coś wpłacić. 😁
Osobiście deklaruje że to co dziś, ale tylko dziś na konto zbiórki wpłynie podzielę na pół i z kolega tygrysem uczcimy wznosząc toast za darczyńców.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

AW1971
Posty: 310
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: AW1971 » 04 lip 2023, 18:57

meszuzel pisze:
04 lip 2023, 16:47
Zawsze możesz coś wpłacić. 😁
Osobiście deklaruje że to co dziś, ale tylko dziś na konto zbiórki wpłynie podzielę na pół i z kolega tygrysem uczcimy wznosząc toast za darczyńców.
Zdrowie wasze w gardło nasze. Skąd ja to znam? :lol:

Awatar użytkownika
Fatbumba
Posty: 111
Rejestracja: 24 lip 2023, 00:15

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Fatbumba » 31 lip 2023, 12:46

Moim zdaniem usuwanie konta bez notyfikacji jest niedopuszczalne. Nawet jesli uzytkownik naruszyl przepisy to powinien miec szanse wyjasnienia co, jak i dalaczego. Byc moze nie byl swiadomy lamania regulaminu. To zgodnie z prawem nawet mordercom przysluguje.....

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1811
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: julk1 » 31 lip 2023, 14:31

Fatbumba pisze:
31 lip 2023, 12:46
Byc moze nie byl swiadomy lamania regulaminu. To zgodnie z prawem nawet mordercom przysluguje.....
Nie ośmieszaj sie kolejny raz. Przeczytaj regulamin forum i napisz co jest niejasnego w nim. Wytłumaczę Ci tak, żebyś zrozumiał. :lol:

Awatar użytkownika
Fatbumba
Posty: 111
Rejestracja: 24 lip 2023, 00:15

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Fatbumba » 31 lip 2023, 15:25

Oh, jaki Ty jestes intelligentny! Nie przyszlo Ci do glowy ze moze tego regulaminu nie czytal?

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Mad_Tiger » 31 lip 2023, 15:33

Fatbumba pisze:
31 lip 2023, 12:46
Moim zdaniem usuwanie konta bez notyfikacji jest niedopuszczalne. Nawet jesli uzytkownik naruszyl przepisy to powinien miec szanse wyjasnienia co, jak i dalaczego. Byc moze nie byl swiadomy lamania regulaminu. To zgodnie z prawem nawet mordercom przysluguje.....
Użytkownikom, którzy naruszają przepisy (regulamin) wcale nie usuwamy kont. Użytkownik biorący udział w dyskusji na forum i w jakiś sposób naruszający panujące zasady jest w pierw upominany, wskazywane jest również co robi "źle".

Usuwamy konta które zakładane w jednym celu - reklamy. Czy to będą serwisy zagraniczne czy polskie o dziwnej treści typu "nowa metoda prania dywanów piaskiem z Sahary" mają tylko jeden cel "napisać" nowy wątek i już nigdy tutaj się nie zalogować :) Z kim mamy dyskutować i dać szansę na wytłumaczenie?

W przypadku firmy/użytkownika, który założył ten wątek to konto firmowe zostało usunięte z powodów podanych powyżej. Jak widać "konto zwykłe" z którego założył ten wątek jest aktywne i może uczestniczyć w życiu forum ale najwyraźniej niema takiego zamiaru.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: AlA » 31 lip 2023, 15:43

Fatbumba pisze:
31 lip 2023, 15:25
Oh, jaki Ty jestes intelligentny! Nie przyszlo Ci do glowy ze moze tego regulaminu nie czytal?
Ignorantia iuris nocet

PS. Przestań.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5448
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: meszuzel » 31 lip 2023, 18:39

Fatbumba pisze:
31 lip 2023, 12:46
Moim zdaniem usuwanie konta bez notyfikacji jest niedopuszczalne. Nawet jesli uzytkownik naruszyl przepisy to powinien miec szanse wyjasnienia co, jak i dalaczego. Byc moze nie byl swiadomy lamania regulaminu. To zgodnie z prawem nawet mordercom przysluguje.....
Kolega Mad_Tiger podał argumenty a ja dodam jeszcze jeden, że rejestrując się na forum akceptujesz nasze zasady. Poza tym w moderatora "bawię się" od bardzo dawna. Nie podejmuję pochopnych decyzji.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Fatbumba
Posty: 111
Rejestracja: 24 lip 2023, 00:15

Re: Usuwanie kont użytkowników

Post autor: Fatbumba » 01 sie 2023, 00:48

Ja przeciez wcale nie pisalem o jakich pohopnych decyzjach tylko wskazywalem ze kazdy zasluguje na okazje wytlumaczenia swego postepowania, bo moze byc ono tylko skutkiem ignorancji. Kazdemu sie przeciez tak kiedys zdarzylo. Oczywiscie jak kolega AIA slusznie wskazuje ze ignorancja nie jest zadnym usprawiedliwieniem, ale niestety nie zyjemy w idealnym swiecie i wszyscy popelniamy bledy. Biorac pod uwage ze uzytkownik Jobis1990 ktory jest autorem tego tematu, tak jak i wlasciciel tego usunietego konta (jak tez i ja:-) czkonkiem tego forum krotko wiec jest mozliwe ze tego regulaminu nie czytali. Czy ostrzezenie nie byloby tu bardziej wskazane?
Oczywiscie ze teoretycznie wszyscy macie racje tylko prawidlowe postepowanie powinno miec w sobie rowniez odrobinie wyrozumialosci. Inaczej staniemy sie wszyscy tylko bezdusznymi robotami :idea:

ODPOWIEDZ