Zmiany na Allegro

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2824
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Allegro do końca sierpnia obniża prowizję za sprzedaż o 50%!

Post autor: brodacz » 08 lip 2019, 15:30

Do tego wyróżnienie teraz to tylko 4,90. Okres wakacyjny, to chcą ożywić dział numizmatyka... Nic tylko korzystać! Pokażmy im, że 4,5% to akceptowalny próg na tle 9...
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1798
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: julk1 » 21 paź 2019, 22:33

Dawno nic nie sprzedawałem na allegro, ale ostatnio sprzedałem jedna monetkę. Z rachunku, jaki otrzymałem od nich wynika, że mam zapłacić:
prowizję od sprzedaży wyróżnionego przedmiotu (np.28,55 zł), prowizje od sprzedaży przedmiotu (ta sama cena), za pakiet wyróżniający -pogrubienie, podświetlenie itd. - (np.5 zł) i znowu za pakiet (znowu 5 zł). Czy to jest prawidłowe wyliczenie? Nie rozumiem bowiem dlaczego mam płacić dwa razy za to samo? Może cos się zmieniło, a ja tego nie wiem.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: flex » 21 paź 2019, 22:41

julk1 pisze:
21 paź 2019, 22:33
Dawno nic nie sprzedawałem na allegro, ale ostatnio sprzedałem jedna monetkę. Z rachunku, jaki otrzymałem od nich wynika, że mam zapłacić:
prowizję od sprzedaży wyróżnionego przedmiotu (np.28,55 zł), prowizje od sprzedaży przedmiotu (ta sama cena), za pakiet wyróżniający -pogrubienie, podświetlenie itd. - (np.5 zł) i znowu za pakiet (znowu 5 zł). Czy to jest prawidłowe wyliczenie? Nie rozumiem bowiem dlaczego mam płacić dwa razy za to samo? Może cos się zmieniło, a ja tego nie wiem.
U mnie nalicza 9%. Ale ja nie używam teraz pakietów wyróżniających.
A może wybrałeś pakiet promocyjny 1 dniowy. Wtedy przez kolejne dni będzie Ci naliczać opłatę póki nie wyłączysz pakietu.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: 0zł » 21 paź 2019, 22:43

Tak, płacisz za wyróżnienie i za prowizję ze sprzedaży wyróżnionego przedmiotu 50% normalnej + to co za zwykłą.

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1798
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: julk1 » 22 paź 2019, 04:48

Ale dlaczego płace dwa razy za wyróżnienie?
A gdybym sprzedał przedmiot od 1 zł bez wyróżnień, to tez prowizje zapłaciłbym podwójną? Czyli podwójnie się płaci za sprzedaż przedmiotu i za wyróżnienie, tylko dlatego, że przedmiot jest wyróżniony? Przecież za wyróżnienie płace oddzielnie, więc dlaczego mam płacić drugi raz za to samo?Dla mnie to niezrozumiałe...

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: el-dziubek » 22 paź 2019, 06:07

W regulaminie jest napisane, że przy opcji wyróżnienie płaci się dodatkową prowizję. Też to przerabiałem. Napaliłem się, że promocyjna prowizja obniżona, a tu klops. Wyróżnienie opłaca się tylko przy najdroższych aukcjach, gdzie prowizja i tak z wejścia wynosi 50 zł .

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1798
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: julk1 » 22 paź 2019, 20:35

No właśnie. Skusiła mnie promocja, ale jak widać za promocje się płaci podwójnie :lol: :lol: :lol:
Wiecej nie dam się skusić. Cóż, człowiek uczy się na błędach.

I jakby kogos to interesowało, szybka odpowiedz z Allegro na moje zapytanie:

"Przyjrzałem się opłatom naliczonym na Pana rachunku i z tego, co widzę, Serwis naliczył prowizję od sprzedaży oraz dodatkową prowizję od sprzedaży w ofercie wyróżnionej. Potwierdzam, iż naliczenia są prawidłowe i zostały naliczone zgodnie z Regulaminem (Załącznik nr 4, Część IV): '8. Dla Ofert z opcjami dodatkowymi: "Wyróżnienie" i "Pakiet Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie" naliczana jest dodatkowa prowizja w wysokości 0,5 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii z wyłączeniem kategorii Elektronika, Dziecko, Moda oraz Sport i Turystyka, w których naliczana będzie dodatkowa prowizja w wysokości 0,6 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii."

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 22 paź 2019, 20:46

czyli i tak zarobiłeś 0,1 wartości prowizji 😎😉

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1798
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: julk1 » 23 paź 2019, 02:31

Oczywiście. I teraz zastanawiam się w co ten 0,1 zainwestowac :shock:

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 29 paź 2019, 16:33

pojawiła się na allegro zakładka lokalnie

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: flex » 31 paź 2019, 13:05

Dostałem email od Allegro o treści:
[...]

Wkrótce Allegro.pl przeznaczone będzie tylko dla sprzedających na kontach firmowych. Osoby, które mają zwykłe konto na Allegro, będą mogły sprzedawać na Allegro Lokalnie - nowym miejscu dla prywatnych sprzedających.

"Tylko do 7 stycznia sprzedaż na Allegro.pl na obecnych warunkach

Zależy nam na ciągłości Twojej sprzedaży, dlatego zakwalifikowaliśmy Twoje konto do okresu przejściowego, w którym możesz przekształcić je na firmowe. Dzięki temu będziesz kontynuować sprzedaż tak jak teraz, bez możliwości wystawiania na Allegro Lokalnie. Jeśli zostaniesz na koncie zwykłym, od 7 stycznia 2020 roku nie będziemy mogli przyznać Ci rabatu transakcyjnego (zwrotu prowizji od sprzedaży), a po 1 lutego 2020 roku będziesz mieć możliwość wystawiania przedmiotów tylko na Allegro Lokalnie - podobnie jak reszta osób prywatnych.

Czym różni się Allegro Lokalnie od Twojej dotychczasowej działalności na Allegro


Na Allegro Lokalnie sprzedający nie muszą przyjmować zwrotów, ponieważ sprzedają jako osoby prywatne.
Sprzedający na Allegro Lokalnie mogą dodawać bezpłatne ogłoszenia lub ogłoszenia płatne (stała opłata to 10% wartości przedmiotu, maksymalnie 50 zł). Opłaty są bezzwrotne.
Obecnie na Allegro Lokalnie nie są dostępne komentarze i oceny sprzedaży (uproszczony system, dopasowany do specyfiki tego miejsca, udostępnimy w ciągu najbliższych miesięcy).
Na Allegro Lokalnie nie skorzystasz z API do integracji z narzędziami do zarządzania sprzedażą.

Kiedy i jak mogę zmienić status konta?

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajac ... jako-firma
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

frycek1987
Posty: 259
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:00

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: frycek1987 » 31 paź 2019, 13:18

A na allegro lokalnie będą licytacje czy tylko ogłoszenia?

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: repek20 » 31 paź 2019, 15:57

Jednym słowem coraz trudniej będzie coś sprzedać.
Na numimarkecie same firmy, teraz to samo będzie na allegro.
Bierzcie to pod uwagę przy inwestycjach w metale czy monety.
W obwodzie jest nadal olx czy sprzedajemy.pl, ale transakcje dogadywane tam bardzo często były finalizowane przez allegro.

frycek1987
Posty: 259
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:00

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: frycek1987 » 31 paź 2019, 16:32

Na większe deale można się umawiać face2face.
Forum też jest dobrym miejscem.
Ciekaw jestem czy eBay.pl nie zyska na tym, że ludzie nie będą mogli sprz dawać na allegro

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: repek20 » 31 paź 2019, 17:02

Forum jest dobrym miejscem? :lol: :lol: :lol:
Chyba na działalność charytatywną, a nie sprzedaż.
Za półdarmo ciężko tutaj znaleźć chętnego.
Jak czegoś tutaj mi się nie udawało sprzedać za cenę x, to na allegro dostawałem ok. 10-30% więcej bez łaski.
Zobaczymy jak będzie wyglądać to allegro lokalnie.
Jeżeli to ma być kopia olx to jest niepotrzebne.

ODPOWIEDZ