Zmiany na Allegro

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Grześ » 07 kwie 2022, 20:53

Dobrany przedmiot przecież można zawsze zwrócić w darmowym zwrocie SMART.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2561
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Mad_Tiger » 07 kwie 2022, 21:56

Grzesiu nie mam na myśli żadnego kombinowania i robienie z siebie dziada zwracając przedmiot aby zaoszczędzić na wysyłce :(

Brałem udział w kilku licytacjach banknotów. Wygrałem tylko kilka i wylicytowana kwota nie przekracza 40 zł.
Znalazłem sobie dodatkowo u danego sprzedawcy jeszcze kilka banknotów które zamierzałem nabyć i one przekraczały 40 zł więc darmowy SMART należy się jak psu buda.

Ale wspaniałe allegro tak nakombinowało, że w prosty sposób nie można połączyć zakupów ...

Wylicytowane banknoty znajdują się w zakładce "moje zakupy" ze statusem "do opłacenia" i próbując opłacić niema możliwości dobrania dodatkowych banknotów ...

Dodatkowe banknoty z opcji "kup teraz" lądują w koszyku ... jak przechodzisz do podsumowania to niema możliwości dobrania banknotów "nieopłaconych" ...

Aby rozwiązać to w miarę logiczny sposób przekopałem całe allegro ale nie da się zrobić tego logicznie :)

Rozwiązanie nr 1: Jeżeli sprzedawca udostępnia odbiór osobisty to jedną przesyłkę wybieramy jako odbiór osobisty, drugą jako SMART i prosimy aby połączył wysyłki . Ale żeby nie było zbyt łatwo przy próbie płatności opcja odbioru osobistego jest sprytnie ukryta bo kto o zdrowych zmysłach podając adres Warszawski będzie coś odbierał osobiście w Krakowie ... Pojawiają się najbliższe punkty odbioru InPost, Żabka, Poczta, Orlen ale żeby wybrać odbiór osobisty w siedzibie sprzedawcy trzeba otworzyć mapę punktów odbioru, przefiltrować na odbiór osobisty i na mapie polski odnaleźć siedzibę sprzedawcy. Kto to wymyślił?

Rozwiązanie nr 2:Jeżeli sprzedawca niema odbioru osobistego. Wylicytowane przedmioty są na liście zakupionych ale nieopłaconych. Przedmioty z kup teraz które są w koszyku trzeba wybrać sposób dostawy i zapłaty i próbując zapłacić wybrać przelew tradycyjny, którego nie opłacamy :) allegro musi to przetrawić, później trzeba anulować płatność i allegro znowu musi przetrawić ... i w końcu jedne i drugie są na liście zakupów ale nieopłaconych i dopiero teraz można połączyć i wspólnie opłacić ...

Dlatego napisałem, że aktualny system to porażka... nie wiem kiedy wprowadzili takie usprawnienie bo dawno nie miałem takiej sytuacji ... kiedyś normalnie było można połączyć jedno z drugim.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Grześ » 07 kwie 2022, 22:34

Mad_Tiger pisze:
07 kwie 2022, 21:56
Brałem udział w kilku licytacjach banknotów. Wygrałem tylko kilka i wylicytowana kwota nie przekracza 40 zł.
Znalazłem sobie dodatkowo u danego sprzedawcy jeszcze kilka banknotów które zamierzałem nabyć i one przekraczały 40 zł więc darmowy SMART należy się jak psu buda.
Może się należy.
Tylko od jakiegoś czasu za przesyłki SMART obciążany jest sprzedający.
Ten natomiast wliczył dodatkowy koszt w cenę.
Tak świadomy kupujący wiedząc że ma przesyłkę za free, wcześnie ją sobie sam opłacił.

KZN
Posty: 1358
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: KZN » 07 kwie 2022, 22:54

Sprzedawca nie ponosi pełnych kosztów przesyłki Smart.. Partycypuje w kosztach..


Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2838
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: brodacz » 09 kwie 2022, 06:04

Ja do tej pory miałem ściągane tylko 99groszy.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.


Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2838
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: brodacz » 09 kwie 2022, 07:04

U mnie za ostatni miesiąc wygląda tak
Załączniki
Screenshot_2022-04-09-07-04-11-214.jpeg
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

KZN
Posty: 1358
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: KZN » 09 kwie 2022, 08:06

Kwota opłaty w Smarcie dla Sprzedającego jest uzależniona od kwoty sprzedaży..

stell
Posty: 164
Rejestracja: 12 wrz 2020, 11:40

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: stell » 22 cze 2022, 20:16

Inny temat ale związany z Allegro, czy miał ktoś do czynienia z allegrowiczami, którzy są na allegro np 15 lat i nie mają ani jednego komentarza a oczywiście sprzedają monety.
Oszustwo?

Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Zatoichi » 22 cze 2022, 20:40

stell pisze:
22 cze 2022, 20:16
Inny temat ale związany z Allegro, czy miał ktoś do czynienia z allegrowiczami, którzy są na allegro np 15 lat i nie mają ani jednego komentarza a oczywiście sprzedają monety.
Oszustwo?
Dlaczego oszustwo? Jestem na Allegro od ponad 20 lat, dużo kupuję, kiedyś trochę sprzedawałem ale starych komentarzy i gwiazdek już nie ma. Więc jeśli jutro lub za miesiąc będę sprzedawał monety to na karcie użytkownika będzie pusto.
Pozdrawiam,
Zatoichi

Awatar użytkownika
Yorkie_BM
Posty: 266
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:59

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Yorkie_BM » 22 cze 2022, 22:45

Uzupełniając odpowiedź Zatoichi, Allegro pokazuje komentarze tylko z ostatnich 12 miesięcy.

Kolekcjoner
Posty: 333
Rejestracja: 16 maja 2020, 17:00

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: Kolekcjoner » 23 cze 2022, 10:24

Zatoichi pisze:
22 cze 2022, 20:40
stell pisze:
22 cze 2022, 20:16
Inny temat ale związany z Allegro, czy miał ktoś do czynienia z allegrowiczami, którzy są na allegro np 15 lat i nie mają ani jednego komentarza a oczywiście sprzedają monety.
Oszustwo?
Dlaczego oszustwo? Jestem na Allegro od ponad 20 lat, dużo kupuję, kiedyś trochę sprzedawałem ale starych komentarzy i gwiazdek już nie ma. Więc jeśli jutro lub za miesiąc będę sprzedawał monety to na karcie użytkownika będzie pusto.
Mam to samo - też 20 lat na Allegro, ale jak coś sprzedaję (sprzedaję rzadko) to jestem tak samo anonimowy jak ktoś, kto założył konto tydzień temu. Allegro od pewnego czasu stara się wypchnąć osoby chcące coś incydentalnie sprzedać na Allegro Lokalnie, ale ma przy tym wyjątkowo niespójną politykę, bo w przypadku monet prowizje z Lokalnie są (były? bo nie wiem jak to teraz wygląda) po prostu bandyckie.

damian81
Posty: 586
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Zmiany na Allegro

Post autor: damian81 » 23 cze 2022, 11:20

Jak zmienili że kupujący nie mogą otrzymywać komentarzy,to jeszcze jestem gotów zrozumieć,bo często były dawane negatywy w odwecie.To że jak ktoś miał np 300 pozytywów i wykasowali mu wszystkie do zera,Ok trudno.
Ale to że komentarze są ważne tylko 12 miesięcy to jakieś nie porozumienie i nie wiem co ta zmiana miała na celu.


ODPOWIEDZ