łazik marsjański

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: łazik marsjański

Post autor: Grześ » 10 sty 2023, 18:22

tonyxxl pisze:
10 sty 2023, 18:17
Grześ, jak tobie te mądrości nic nie wnoszą to nikt ci nie każe czytać. Ja tam lubię go czytać, poziom zakamuflowanej ironii i humoru w jego wypowiedziach jest poza zasięgiem 90% czytających żeby ją wychwycić a co dopiero zrozumieć. I nie wymoderowano, bo rok czy dwa temu sam płakałeś jak cię Mariusz wakacjował za offtopy.
Nadal twierdzę że nie miał racji.
Robił to, bo lewactwo go molestowało psychicznie.
Ale to nie temat dyskusji.

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: łazik marsjański

Post autor: Sławomir » 10 sty 2023, 18:24

Jestem również za pobłażliwym patrzeniem na tego śmieszka,początkowo też mnie denerwował ale to ewidentnie ironia

Dodano po 10 minutach 38 sekundach:
A tak poza tematem to Uberuli mam pytanko świat jest mały i odpowiedź mi , może być na priv.
Czy masz na imię Łukasz?

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: łazik marsjański

Post autor: meszuzel » 10 sty 2023, 18:36

Ja nie wiem czy to jest ironia czy forma postów "jątrzących" Być moze zbyt emocjonalnie zareagowałem na ostatni wpis związany z płasą ziemią, ale już tłumaczę dlaczego.
Jeden facio, z zawodu kolejarz próbował mnie przekonać ostatnio, że ziemi jest płaska. Odbywał długie kursy daleko poza granicę Polski i jak określił w każdym kierunku. I nie widział nigdzie aby tory się zaginały. :lol: były proste bo ziemia jest płaska.

A co do tematu. Jest o niczym i forum moze bez niego żyć, ale skoro ma czytelników, nie łamie zasad, to za co mam go zamknąć?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: łazik marsjański

Post autor: tonyxxl » 10 sty 2023, 18:51

zostaw, zostaw, nie samymi monetami człowiek żyje. Oryginalnych i regularnych uzytkowników tu można policzyc na palcach dwóch rąk, większość wpada po wyceną albo po konkretną poradę i tyle go widzieli, mało kto zostaje na dłużej i pisze w miarę regularnie. Słaba bo słaba ale jakaś tam społeczność jest ważna imo na forum.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: łazik marsjański

Post autor: mmz » 10 sty 2023, 19:10

ludzie bez forum mogą istnieć, forum bez ludzi ... nie
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 514
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: łazik marsjański

Post autor: Katana78 » 10 sty 2023, 19:22

Oczywistym jest, ze należy zostawić ten wątek w spokoju
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1256
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: łazik marsjański

Post autor: tin_foil_hat » 10 sty 2023, 20:21

jako free speech absolutist jestem za pozostawieniem tego wątku bez cenzury chociaż nie wiem jaki jest cel ćwiczenia i nie do końca ogarniam te metafory ;-)
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: łazik marsjański

Post autor: ubelluri ullikummi » 14 sty 2023, 03:54

Czas przejść od łajdackich świstań do meritum.

Niepokoić musi każdego inteligentnego człowieka, że w naszym kraju wciąż mało kogo obchodzi klimat. Bezmyślnie wzruszamy ramionami na newsy o suszach czy powodziach, choć dla ludów Afryki, Azji i Oceanii to sprawa życia i śmierci. Pocieszam się, że przedstawiciele tych ludów sami nam to wkrótce wytłumaczą, gdyż bedziemy ich mieć za sąsiadów na naszej ulicy, w pracy, w kościelnej ławie.

Nota bene, dziwić musi również, a wręcz powinien oburzać, brak jakiejkolwiek publicznej dyskusji na temat pustostanów. Pozwalamy długowiecznym babciom przez dekady samotnie okupowac dziesiątki metrów kwadratowych podczas gdy biedni tego świata dogorywają w obozach lub slumsach. A jednynym ich grzechem było to, że rodzice spłodzili ich nie nad Wisła, a w strefie szalejącej wojny, suszy bądź zalewania oceanem rozjuszonym topniejącą Antarktydą. Albo czy któryś z naszych „przywódców” będzie miał odwagę wkwaterować rzesze potrzebujących do pustostanów kupowanych pod rzekomą inwestycję przez krótkowzrocznych, zachłannych dorobkiewiczów?

Żeby choć trochę złagodzić efekt nadchodzących nieszczęść musimy zacząc zużywać mniej powierzchni, mniej wody, mniej energii.

Można wątpić czy nasza mizerna klasa przywódcza stanie na wysokości zadania – na pewno mamy jednak dobre przykłady państw i narodów sojuszniczych, którymi trzeba się inspirować:

ded.jpg

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: łazik marsjański

Post autor: mmz » 14 sty 2023, 08:27

I tu dochodzimy do wniosku, że rodzina w Afryce, Azji, czy Oceanii przypomina fabrykę w Chinach a rodzina w Ameryce Północnej, czy Europie fabrykę w Niemczech. Produkty chińskie często się psują, są niedopracowane, z kiepskich materiałów a produkty niemieckie same w sobie są marką jakości i solidności. Stąd wielodzietność jest jako odpowiedź na potrzebę redundancji osobników z wadami lub osobników uszkodzonych, które to osobniki nie naprawiły się w sposób samoistny lub pozbawione niektórych funkcjonalności nadal są przydatne dla rodziny z racji ich liczby i uzupełniania nawzajem swojej produktywności. Niestety w zdrowej gospodarce produkty niskiej jakości psują rynek. Stąd muszą być cła na granicach, aby nie zalały Europy i Ameryki Północnej fale bubli, które są tanie i łatwo zamienne, ale z wadami fabrycznymi lub szybko zużyte niszczą ekosystem i degradują środowisko.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: łazik marsjański

Post autor: Sławomir » 14 sty 2023, 20:51

Rozwijając tę idę to nie rozumiem postępowania kręgów zarządzających ziemią.
W ostatnich czasach zauważalne jest lobbowanie by ograniczyć dzietność w krajach afrykańskich co moimi zdaniem jest dużym błędem.
Mieszkańcy krajów Afryki są w ogromnej większości czarni ,w Afryce również występuje największe oddziaływanie słońca na ziemię,oceany można pominąć.
Jak wiadomo kolor czarny pochłania promieniowanie słoneczne więc możnaby zacząć lobbować by mieszkańcy Afryki zdzesięciokronili swą dzietność.
Gdyby choć w połowie Afryka pokryłaby się kolorem czarnym byłoby to błogosławieństwem dla matki ziemi i klimatu.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: łazik marsjański

Post autor: mmz » 14 sty 2023, 21:32

Skoro krowy odpowiadają za znaczącą produkcję metanu, który jest 28-krotnie bardziej odpowiedzialny za efekt cieplarniany niż taka samą ilość dwutlenku węgla, logiczne wydaje się zmniejszenie liczby ... krów. Ale jest to pozorna logika, ponieważ zmniejszenie liczby krów to zmniejszenie obornika, co za tym idzie zmniejszenie ilości naturalnego nawozu, czyli jednoczesna potrzeba zwiększenia produkcji nawozów sztucznych lub większa ingerencja biotechnologów w produkcję roślin uprawnych GMO.

Wybór nie jest prosty. Obniżenie temperatury na świecie lub zmniejszenie czynników kancerogennych i alergenów w pożywieniu człowieka oraz mniejsze szkodzenie środowisku naturalnemu.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: łazik marsjański

Post autor: Sławomir » 14 sty 2023, 22:43

Wiec Panie Uberuli uważam że lepszym pomysłem jest komasowanie czarnych mieszkańców Afryki w Afryce w celu pochłaniania zabójczych dla ziemi promieni słonecznych niż osiedlanie ich w Europie gdzie nasłonecznienie jest niewielkie.

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: łazik marsjański

Post autor: ubelluri ullikummi » 14 sty 2023, 23:59

Sławomir pisze:
14 sty 2023, 22:43
w celu pochłaniania zabójczych dla ziemi promieni słonecznych
Panie Sławomirze, chyba pora powtórzyć podstawy - kolory ciemniejsze pochłaniają promienie a zatem kumulują ciepło i wzmacniają efekt cieplarniany. Zresztą nad Wisłą niebo ciągle zasnute chmurami, jakby się pogniewało na najeźdzców tych terenów z VI wieku.
mmz pisze:
14 sty 2023, 21:32
zmniejszenie obornika, co za tym idzie zmniejszenie ilości naturalnego nawozu, czyli jednoczesna potrzeba zwiększenia produkcji nawozów sztucznych
Jako gatunek idziemy na całość więc ani obornik (efekt cieplarniany), ani nawozy sztuczne (wyniszczenie gleby i bioróżnorodności). Będą nowe metody, z konieczności nieco droższe - na załączonej grafice sporządzonej w czasie gdy umysły zaprzątał Wirus widać że prawdziwy koszt żywności wyliczono na co najmniej trzykrotność ówczesnej ceny. Na razie to chyba te ceny urosły o ledwie 50% więc pewnie niedługo mocniej poczujemy jak cierpi przez nas nasza żywicielka Ziemia, co będzie okazją do refleksji nad swoim portfelem, zmianą diety, itd.
food.jpg

Sławomir
Posty: 141
Rejestracja: 11 kwie 2022, 21:18

Re: łazik marsjański

Post autor: Sławomir » 15 sty 2023, 09:29

Panie Uberuli oczywiście zgadzam się z podstawami ale wydaje mi się że promieniowanie padające na czarna skórę zamyka się jak gdyby w ciele i nie wychodzi na zewnątrz(co jest zabójcze dla matki ziemi) .
Ma ten pomysł jeszcze inne plusy gdy ktoś przyjmie za duże promieniowanie przyczynić się może do rozwiązania problemu nawozów.


ODPOWIEDZ