Ktoś kolekcjonuje broń?

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Ktoś kolekcjonuje broń?

Post autor: julk1 » 07 gru 2023, 14:50

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 840&ei=115

Problem w tym, że przepis, który zastosowano, miał w założeniu dotyczyć np. pistoletu, którym posłużył się zabójca, muszli przywiezionej wbrew przepisom przez turystów czy torebki z marihuaną. Niestety, nikt z twórców kodeksu nie przewidział chyba, że zapis o przepadku mienia może być zastosowany wobec dorobku życia. Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której formalnie Marian Chojnowski nie popełnił przestępstwa (sprawa umorzone ze względu na znikomą szkodliwość), ale kara finansowa w postaci utraty kolekcji jest gigantyczna.
Sąd zadecydował, że wróci do niego zaledwie drobna, niewiele warta część kolekcji liczącej oryginalnie 203 egzemplarze. Reszta przekazana zostanie do muzeum w Bydgoszczy.
- Znaczną część kolekcji zwyczajnie mi ukradziono. Chcą mi oddać ochłapy na otarcie łez – rozpacza Marian Chojnowski. - Nie zgadzam się na to i będę musiał oddać sprawę do Strasburga. Broń to jest urządzenie, które się ładuje i strzela. Ale nie zabytki, które zostały zabezpieczone. Niestety, pan ekspert, który zniszczył w czasie ekspertyzy parę karabinów uznał, że jest inaczej.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1252
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Ktoś kolekcjonuje broń?

Post autor: tin_foil_hat » 08 gru 2023, 18:12

przy okazji można by podyskutować na temat sensu posiadania broni palnej przez cywili niekoniecznie wykastrowanej ale w pełni sprawnej

bo w Polsce przy odrobinie wysiłku można zdobyć pozwolenie na taką

podejrzewam, że prędzej czy później admin by zablokował ten temat ze względu na polaryzację opinii i połajanki;-)
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Ktoś kolekcjonuje broń?

Post autor: meszuzel » 08 gru 2023, 21:58

Jak nie będzie pyskówki, to dyskutujcie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Ktoś kolekcjonuje broń?

Post autor: ubelluri ullikummi » 08 gru 2023, 22:19

coraz mniej tych pyskówek. cichosza - nie ma rokoszan

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1252
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Ktoś kolekcjonuje broń?

Post autor: tin_foil_hat » 09 gru 2023, 14:47

broń dla większości społeczeństwa albo jak kto woli narodu to temat dosyć kontrowersyjny - moim zdaniem niesłusznie
okno Overtona jest przesunięte tak bardzo w lewo, że przedmiotem sporu będzie niebawem (w zasadzie już jest) posiadanie własnego samochodu czy nieruchomości
sama idea własności prywatnej jest już pod obstrzałem w myśl idei WEF
You'll own nothing and be happy

a co dopiero Panie broń - plebs mógłby nie daj Boże próbować jej użyć do obrony przed opresyjnym systemem/korporacjami/elitami/państwem

broń, własny biznes, środek transportu, nieruchomość, oszczędności - wszystko co daje jakieś namiastki niezależności, wolności i podmiotowości nie jest na rękę światowym elitom dążącym do ustanowienia nowego światowego porządku
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

ODPOWIEDZ