Zakupy na numimarket

Dyskusje na tematy związane z numizmatyką.
Darekols23
Posty: 122
Rejestracja: 25 sty 2020, 12:23

Zakupy na numimarket

Post autor: Darekols23 » 23 lis 2020, 09:49

Witam, chcialem zapytac czy ktos robil zakupy na numimarkecie? Uzupelniam braki i znalazlem kilka monet w dobrych cenach. Czy zakupy tam sa bezpieczne? Czy macie jakiegos zaufanego sprzedawce? Ceny czesto duzo nizsze niz na allegro choc w obu przypadkach stany mennicze

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Gaszpar » 23 lis 2020, 11:02

pare razy kupowałem na numimarkecie i nie mam zadnych zastrzezeń
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
Zatoichi
Posty: 135
Rejestracja: 25 lut 2020, 09:12

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Zatoichi » 23 lis 2020, 11:06

Zakładałem już kiedyś podobny temat: viewtopic.php?f=15&t=2230
W skrócie: przed zakupem trzeba trochę poobserwować sprzedających bo niektórzy używają tej platformy jedynie do podbijania cen. Transakcji nie skomentujesz, nie ma takiej funkcjonalności. Ja wybieram tylko takie oferty, które dają możliwość negocjacji i są zilustrowane dobrym zdjęciem.
Pozdrawiam,
Zatoichi

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 23 lis 2020, 11:25

Robię tam często zakupy, z rożnym skutkiem (najczęściej wszystko jest ok). Jeśli coś będzie nie tak, a sprzedający się „wypnie” na reklamacje lub zwrot, zawsze masz możliwość oprzeć się o właściciela portalu - jemu jak nikomu innemu zależy na tym, żeby klienci byli zadowoleni. Dwa razy miałem problem, raz sprzedawca próbował się wycofać ze sprzedaży (kłamiąc w żywe oczy), drugi raz moneta mennicza była z wadami - w obu przypadkach sprzedający kombinowali, ale zadziałał numimarket i temat został załatwiony pozytywnie dla mnie. Na numimarkecie, z tego co się dowiedziałem jest wewnętrzny system „jakościowy” - jeśli klienci się skarżą, wylatuje się z tego portalu.

Rudekbrudek
Posty: 46
Rejestracja: 26 kwie 2020, 14:55

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Rudekbrudek » 23 lis 2020, 15:19

Na Numimarkecie kupiłem już wiele monet u różnych sprzedawców i jak do tej pory wszystko ok.Podobnie jak Zatoichi wybieram oferty z możliwością negocjacji i przede wszystkim z dobrym zdjęciem,bo zdarza się że fotki są bardzo słabe.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 645
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Morgon » 23 lis 2020, 20:28

Ja też korzystam i sobie chwalę. Trzeba tylko robić przemyślane zakupy na podstawie dobrych fotek i opisów i znać średnie ceny tego, co zamierza się kupić.

Awatar użytkownika
Korybut
Posty: 54
Rejestracja: 12 kwie 2019, 15:31

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Korybut » 24 lis 2020, 13:00

Ja osobiście cenię sobie to, że na numimarkecie mogą wystawiać tylko zweryfikowane sklepy numizmatyczne, przez co oszczędzam sobie dużo zachodu ze sprawdzaniem danego sprzedawcy. Ale tak jak mówią Koledzy wyżej - przy większych sumach warto poobserwować danego sprzedawcę.
Numimarket - oferta sklepów numizmatycznych z całej Polski

CureMen74
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2020, 18:06

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: CureMen74 » 24 lis 2020, 17:16

Darekols23 pisze:
23 lis 2020, 09:49
Witam, chcialem zapytac czy ktos robil zakupy na numimarkecie? Uzupelniam braki i znalazlem kilka monet w dobrych cenach. Czy zakupy tam sa bezpieczne? Czy macie jakiegos zaufanego sprzedawce? Ceny czesto duzo nizsze niz na allegro choc w obu przypadkach stany mennicze
Numimarket nigdy mnie zawiódł. Tak więc polecam. Można negocjować cenę waloru. Moim zdaniem profeska.

Darekols23
Posty: 122
Rejestracja: 25 sty 2020, 12:23

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Darekols23 » 14 gru 2020, 18:14

Zrobilem pierwsze zakupy na numimarkecie. Oplacilem zamowienie ale noe dostalem zadnego powiadomienia od sprzedawcy ze towar zostal wyslany czy to normalne?

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 14 gru 2020, 18:15

u niektórych sprzedawców niestety normalne...

Sadek
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2019, 18:46

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Sadek » 14 gru 2020, 18:19

Jakiś czas temu zrobiłem swój pierwszy zakup na numimarkecie. Chwilę po zakupie dostałem meila z wiadomością, aby wstrzymać się z wpłatą, ponieważ sprzedający musi zweryfikować czy daną pozycję faktycznie posiada. Podajże po 3 dniach dostałem kolejną wiadomość z informacją, że danego przedmiotu już nie ma. Mimo to nie skreślam całego portalu, być może miałem nieszczęście

marcin4163
Posty: 291
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:05

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: marcin4163 » 14 gru 2020, 18:34

Darekols23 pisze:
14 gru 2020, 18:14
Zrobilem pierwsze zakupy na numimarkecie. Oplacilem zamowienie ale noe dostalem zadnego powiadomienia od sprzedawcy ze towar zostal wyslany czy to normalne?
U większości sprzedawców to norma.

Lizymach
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2024, 12:03

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Lizymach » 10 mar 2024, 12:17

Na Numimarket nie ma żadnej ochrony kupujących! Kupowałem tam wielokrotnie od różnych sprzedawców i to nie monety za 300-400zł tylko za grube tysiące. 14 stycznia zapłaciłem za monetę 2400zł, sprzedawca Numimarket czyli właściciel tego portalu. Moneta zaginęła, do dzisiaj nie otrzymałem monety ani zwrotu pieniędzy a mamy 10 marca. Złożyli reklamacje w DPD po 30 dniach DPD im odpowiedziało, że błędnie złożyli wniosek...
Tak wygląda ochrona kupujących, ona poprostu na portalu Numimarket nie istnieje! Radze uczyć się na cudzych błędach (w tym przypadku moich) niż na swoich.

KZN
Posty: 1350
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: KZN » 10 mar 2024, 13:59

Program Ochrony Kupujących nie istnieje nigdzie, allegro przerzuca te koszty na sprzedawcę wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję.

Poza tym sama nazwa - ochrona kupujących - występuje chyba tylko na allegro.. Kupując w sklepach też nie ma tego pojęcia. Na allegro, serwis pobiera takie prowizje od naszych zakupów, że stać ich by było na pokrycie z własnej kieszeni średnio co 20 zakupu w zbliżonej kwocie i jeszcze i tak by sporo zostało..

Awatar użytkownika
Marek1
Posty: 205
Rejestracja: 05 maja 2022, 10:54

Re: Zakupy na numimarket

Post autor: Marek1 » 10 mar 2024, 16:24

Witam,

Przykład, który podał kolega Lizymach jest faktycznie zatrważający !

Ja se swej strony muszę stwierdzić, że kupując na tym portalu i to od kilku już lat nie miałem nigdy żadnych problemów.
A kupiłem korzystając z Numimarket pewnie ponad 100 monet. Zakupów dokonywałem u ok. 25 sprzedawców. U niektórych wielokrotnie.
W sumie rzetelność i uczciwość zależy przede wszystkim od konkretnego sprzedawcy.
Co oczywiste właściciel portalu umożliwiającego sprzedaż innym podmiotom jest, a na pewno powinien być gwarantem rzetelności i uczciwości.
Nigdy mnie "nic złego" nie spotkało. Nie musiałem więc korzystać ze wsparcia portalu.

Kolega Lizymach wspominał o droższym zakupie.
Ja w piątek dokonałem kilkukrotnie większego zakupu również od właściciela portalu czyli Numimarket. Zobaczymy ! Na monetę dopiero czekam - weekend.

Jest też druga sprawa, którą ostatnio zauważyłem.
Nie wiem jak dawno, ale Pan Karol Brzeziński nie jest już właścicielem Numimarketu.
Obecnie właścicielem jest "Numimarket A. Soloch i Wspólnicy Sp. J.", gdzie Karol Brzeziński jest tylko wspólnikiem Panów Solocha i Basiaka..
A mail do Nich też inny: e-mail: numimarket@numigold.pl

Co ciekawe gdy "zerkniemy" w pozycję, którą sprzedaje NumiGold, to nagle okazuje sie, że sprzedawcą jest ponownie: Numimarket A. Soloch i Wspólnicy Sp. J.
A adresy te same Poznań ul. Wierzbięcice 22.

Numimarket - adres Wierzbięcice 22
NumiGod - adres Wierzbięcice 22.

Co oczywiste te zmiany właścicielskie nie muszą, a w zasadzie nie powinny mieć wpływu na poprawne zasady funkcjonowania portalu.
Ale jak zawsze zależy to od ludzi. Bo to ludzie, a nie "mury" tworzą firmę.
Także zobaczymy jak firma pod kierownictwem nowych wspólników będzie działać w najbliższej i dalszej przyszłości.
Na pewno warto obserwować i dzielić sie opiniami.

Na dzień dzisiejszy nie mogę narzekać i oby tak dalej.

Pozdrawiam
Marek
Specjalizacja: polskie monety obiegowe wraz z ich odmianami od 1916 roku do czasów obecnych + Notgeld Gniezno

ODPOWIEDZ