Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Dyskusje na tematy związane z numizmatyką.
prk
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2019, 12:44

Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: prk » 12 sie 2019, 22:02

Czy istnieje jakaś firma kurierska oprócz Pocztexu, w której regulaminie przezsyłanie monet kolekcjonerskich nie jest zabronione?
Wiem, że wiele sklepów numizmatycznych wysyła monety kurierami typu UPS, DPD itp., ale jest to ryzykowne, bo w razie zagubienia przesyłki nie dostaniemy odszkodowania (firmo powoła się na swój regulamin, w którym zabrania przesyłania monet). Czy ktoś zna jakąś firmę, która dopuszcza monety. Ja wiem tylko o Pocztexie, ale irytuje mnie ten przewoźnik, bo ich "Ekspres 24" zwykle idzie 2-3 dni, a raz nawet zdarzyło się, że w ogóle nie przyjechali po odbiór przesyłki...

bolo
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2019, 12:47

Re: Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: bolo » 13 sie 2019, 12:08

Dostaniesz odszkodowanie gdy napiszesz, że przesyłasz podzespoły elektroniczne do komputera. Po co szukać specjalnego przewoźnika. Szukanie problemów tam gdzie ich nie ma. Pozdrawiam.

maximus
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:58

Re: Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: maximus » 13 sie 2019, 15:54

Najprościej dysk SSD, mały 2,5 cala, lub 1,8, ceny nawet do kilku tysięcy więc spory zapas ;)

el-dziubek
Posty: 2738
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: el-dziubek » 13 sie 2019, 17:02

Jedno ale, trzeba mieć fakturę takiego urządzenia. Ale jak się ma, to rzeczywiście nie ma się co chwalić monetami.
Mi kiedyś dmuchnęli w liście monetę i w reklamacji napisałem, że wysyłałem numizmat (podałem nawet link do strony niemieckiej z lunarem) i oddali kasę za x-krotność listu poleconego (20 lub 30 krotność - dziś nie pamiętam już)

maximus
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:58

Re: Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: maximus » 14 sie 2019, 10:27

el-dziubek pisze:
13 sie 2019, 17:02
Jedno ale, trzeba mieć fakturę takiego urządzenia. Ale jak się ma, to rzeczywiście nie ma się co chwalić monetami.
Mi kiedyś dmuchnęli w liście monetę i w reklamacji napisałem, że wysyłałem numizmat (podałem nawet link do strony niemieckiej z lunarem) i oddali kasę za x-krotność listu poleconego (20 lub 30 krotność - dziś nie pamiętam już)
Fakturę, czy paragon każdy ma jakąś starą, czy weźmie od znajomego jak nie jest imienny, zresztą sam nie wiem czy jest to wymagane, skoro nawet przy reklamacji nie jest, a jak ci oddali kasę to miałeś sporo szczęścia, bo nie musieli:
http://monetyforum.pl/viewtopic.php?f=29&t=645

bolo
Posty: 15
Rejestracja: 05 sie 2019, 12:47

Re: Wysyłanie monet kurierem - tylko Pocztex?

Post autor: bolo » 14 sie 2019, 16:38

Nikt nie żąda żadnych faktur. Wypisuje się reklamację wpisując części komputerowe, oddaje, odbiera odszkodowanie i wychodzi. Wszystko.

ODPOWIEDZ