Grading

Dyskusje na tematy związane z numizmatyką.
KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Grading

Post autor: KZN » 06 lut 2024, 11:11

Dlaczego tak sądzisz? Przecież tam sprzedają normalne firmy, sprzedaż jest na odległość, a onebid to portal łączący sprzedawców, których obowiązuje polskie prawo..

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Grading

Post autor: julk1 » 06 lut 2024, 17:28

KZN pisze:
06 lut 2024, 06:14
Przecież jeśli po zakupie na odległość moneta nie spełni Waszych oczekiwań, macie inne zdanie w sprawie jej stanu, to w ciągu 2 tygodni, można odstąpić od transakcji..
Poczytaj bardziej dokładnie forum lub regulaminy DA na onebid :lol:

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 804
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: Grading

Post autor: Savras » 06 lut 2024, 17:48

przedmioty z licytacji nie podlegają zwrotowi w ciągu 14 dni przy zakupie przez internet, jeśli o to chodzi.

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Grading

Post autor: KZN » 06 lut 2024, 20:53

Faktycznie, nie wychwyciłem tego w przeszłości.. Czyli Kupujący ma prawo i jednocześnie jest tego prawa pozbawiony 😉

ggoraj
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2024, 14:45

Re: Grading

Post autor: ggoraj » 10 kwie 2024, 14:10

Witam serdecznie,
Panowie/nie jakbyśmy mogli skupi się nad drugim pytaniem z postu, czy ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Ktoś się zwrócił do źródła, może pisał do PCG i NGC? Czy te firmy odpowiedzą?

Ja mam taki na to stosunek. Zbieram i mam w kolekcji monety banknoty z gradingiem i bez, pierwsze traktuję je jako inwestycje drugie jako hobby. Ja mam takie podejście i mi nie przeszkadzają slaby jaki i kopertki, folijki itp. byle nie zaszkodziło to monecie czy banknotowi. Dlatego pytam i zależy mi na odpowiedzi na 2 pytanie.
Przecież NGC i PCG itp. nie produkują slabów tylko kupują w chinach. Inna sprawa z czego zrobione są slaby i pudełka "Q" i innych firm jak "L"? Ma ktoś jakąś wiedzę? Czy te opakowania nie powinny mieć oznaczeń z czego są produkowane? W UE każdy plastik powinien być oznaczony?

Czy ktoś kupował slaby chińskie? Z czego są wyprodukowane?

I ostanie pytanie czy Polistyren PS reaguje z metalem, banknotem jeśli tak to z jakimi stopami? Macie może jakieś informację, gdzie można o tym poczytać?

Pozdrawiam.

KZN
Posty: 1349
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Grading

Post autor: KZN » 10 kwie 2024, 19:50

Myślę, że PCGS i NGC palą się do tego, aby zdradzić swój know how wraz ze wskazaniem dostawców 🤣

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2828
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Grading

Post autor: brodacz » 11 kwie 2024, 12:58

Kupuję dość regularnie chińskie slaby i nie zauważyłem gorszej jakości. Co więcej, można po ok 50zl nabyć oryginalne slaby robione dla PCGS.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ggoraj
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2024, 14:45

Re: Grading

Post autor: ggoraj » 12 kwie 2024, 15:19

KZN pisze:
10 kwie 2024, 19:50
Myślę, że PCGS i NGC palą się do tego, aby zdradzić swój know how wraz ze wskazaniem dostawców 🤣
Myślisz czy wiesz? I czytaj bardzo proszę ze zrozumieniem.

Dodano po 8 minutach 14 sekundach:
brodacz pisze:
11 kwie 2024, 12:58
Kupuję dość regularnie chińskie slaby i nie zauważyłem gorszej jakości. Co więcej, można po ok 50zl nabyć oryginalne slaby robione dla PCGS.
Dzięki za informacje.
Pewnie kupujesz i przechowujesz od niedawna? 50 zł za 1 szt. słab PCGS? To trochę drogo. Ja kontaktowałem się z chińczykiem wyjaśnił, że są wykonane z materiału nie wchodzącego w reakcję z monetami chyba z polistyrenu PS, ale ma tylko jeden wymiar 38,5 mam.

Dodano po 7 minutach 5 sekundach:
brodacz pisze:
11 kwie 2024, 12:58
Kupuję dość regularnie chińskie slaby i nie zauważyłem gorszej jakości. Co więcej, można po ok 50zl nabyć oryginalne slaby robione dla PCGS.
Dzięki za informacje.
Pewnie kupujesz i przechowujesz od niedawna? 50 zł za 1 szt. słab PCGS? To trochę drogo. Ja kontaktowałem się z chińczykiem wyjaśnił, że są wykonane z materiału nie wchodzącego w reakcję z monetami chyba z polistyrenu PS, ale ma tylko jeden wymiar 38,5 mam.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2828
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Grading

Post autor: brodacz » 12 kwie 2024, 16:05

Pierwsze kupowałem jakieś 4lata temu. Nic złego nie stało się ani monetom ani slaboma, w przeciwieństwie do np PCG, które pozółkły.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 643
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Grading

Post autor: Morgon » 12 kwie 2024, 16:19

ggoraj pisze:
10 kwie 2024, 14:10

Panowie/nie jakbyśmy mogli skupi się nad drugim pytaniem z postu, czy ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Ktoś się zwrócił do źródła, może pisał do PCG i NGC? Czy te firmy odpowiedzą?
PCG i NGC? Chodziło o PCG-->PCGS, czy NGC-->GCN? Bo zestawiasz w pytaniu gradingowy szrot ze światowym liderem.
Szrot nie odpowie bo albo nie istnieje, albo sam nie wie w co tam wkładał monety (zakładam że oba powody będą prawdziwe), a nadęty światowy lider ma w 4 literach jakichś drobnych kolekcjonerów z ich ciekawskimi pytaniami.
Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam zapytał i się przekonał? :)

ggoraj
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2024, 14:45

Re: Grading

Post autor: ggoraj » 13 kwie 2024, 00:01

Zresztą chyba nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam zapytał i się przekonał? :)
Dlatego lubię szukać informacji na takich forach? Są tu wspaniali ludzie którzy zawsze się podzielą nie informacją tylko "dobrą radą"! Pytam na forum bo po pierwsze chyba od tego jest to forum żeby szukać informacji, a nie otrzymywać "pseudo dobrych rad"! Po drugi liczę się z tym że u żródła mogę nie otrzymać informacji bo .... Po trzecie wydawało mi się że tu byłoby szybciej.

Super! Nie było tematu.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 643
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Grading

Post autor: Morgon » 13 kwie 2024, 10:18

Nie dąsaj się tak ;) Nikt jak widać nie ma tego typu informacji, skoro odpowiedź nie padła.
Zapytałeś:
ggoraj pisze:
10 kwie 2024, 14:10
[...] Czy te firmy odpowiedzą? [...]
Więc odpowiedziałem zgodnie moim przekonaniem i doświadczeniem.
Dodam jeszcze (znów dobra rada) że PCG najlepiej likwidować (rozłupywać, wyjmować monety i wyrzucać slabo-śmieci), a nie zastanawiać się z czego są zrobione. Owszem, mogą one szkodzić monetom, bo w środku maja silikonowato-gumowate cholera wie co.
Zaś NGC to banda nadętych bubków, którzy nawet własnych klientów traktują jak śmieci, a co dopiero jakiegoś ciekawskiego ludka, wysyłającego im pytania o dostawców...
Ale próbuj jak masz dużo samozaparcia. Sam chętnie się dowiem.

ggoraj
Posty: 12
Rejestracja: 18 mar 2024, 14:45

Re: Grading

Post autor: ggoraj » 13 kwie 2024, 22:51

Nie tylko nadasałem się ale i naburmuszyłem. A w końcu to wykasowałem nawet konto ze złości. Dzięki za info. ja zbieram monety jeśli będzie fajna monetka nawet w chińskim graidingu to kupię nie mam nic do PCG GNC NGC i innych bo nie kupuje napisu, ani słabi tylko monetę tam umieszczona.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ