Katalog Czesława Miłczaka

Dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych, banknotach testowych, zabezpieczeniach
Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1813
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: julk1 » 04 gru 2022, 00:05

Dlatego dla większości wystarczy katalog banknotów polskich np. Fischera za czterdzieści kilka zł.

Awatar użytkownika
mirek82
Posty: 479
Rejestracja: 12 sty 2021, 09:57

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: mirek82 » 04 gru 2022, 08:17

julk1 pisze:
04 gru 2022, 00:05
Dlatego dla większości wystarczy katalog banknotów polskich np. Fischera za czterdzieści kilka zł.
Dokładnie ;) Powiem więcej: taki katalog (a właściwie album bez wyceny) z wizerunkami banknotów, które były autentycznie w obiegu od 1916 do dziś i króciutkim opisem np. czyje podpisy są na banknocie, w jakich latach dany banknot był w obiegu (tudzież zaprezentowanie znaków wodnych na banknotach) powinien być dostępny za darmo w formie pdf na stronie NBP w ramach edukacji.

Przykładem może być Bułgarian National Bank:
https://www.bnb.bg/NotesAndCoins/NACCom ... /index.htm
i pdf do pobrania (co prawda jakość pozostawia wiele do życzenia, ale jest)
https://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public ... tes_bg.pdf

Kulfon55
Posty: 59
Rejestracja: 08 sie 2022, 14:48

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Kulfon55 » 04 gru 2022, 15:37

Na naszej Wikipedii banknoty są pięknie opracowane. Oczywiście bez wyceny.

ryma2
Posty: 130
Rejestracja: 05 gru 2019, 19:54

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: ryma2 » 04 gru 2022, 15:53

za 1200 złotych można kupić sporo banknotów...

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 810
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Savras » 04 gru 2022, 16:21

Kulfon55 pisze:
04 gru 2022, 15:37
Na naszej Wikipedii banknoty są pięknie opracowane. Oczywiście bez wyceny.
Mógłby Pan link podać, żeby inni nie musieli szukać.

Ja z kolei zalinkuje bardzo fajne opracowanie pieniądza polskiego, które kiedyś znalazłem.

Polecam, bardzo dobre ilustracje i komentarz. Banknoty zaczynają się w częśći 6.


Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 649
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Morgon » 11 gru 2022, 21:20

Ale dlaczego jest taki niski nakład? Z pewnością potrzeby rynku są większe, co widać po cenach poprzednich wydań. Większy nakład również pozwoliłby na mniejszą cenę. 1200 to kosmiczna kwota jak na cenę u wydawcy. Nie uwierzę, że jest ona uzasadniona poniesionymi kosztami. Czyżby wydawca popatrzył na ceny aukcyjne poprzednich edycji i postanowił za tyle samo sprzedać nowe?

Miało wystarczyć dla każdego chętnego... Widzę, że to liczba chętnych zostanie mocno ograniczona zamiast powiększenia nakładu. Przykre to, bo czekałem na to wznowienie, nie chcąc płacić chorych cen na aukcjach :-( Jakoś się obędę, skoro wydawca postanowił zrobić pozycję tylko dla bogatych snobów.

EDIT:
Cytując ze strony Numis Poland:
Cena okładkowa dwutomowego katalogu została ustalona na kwotę 1 200 złotych. Być może znajdą się wśród Państwa osoby, które uznają, że cena jest wygórowana. Według Nas absolutnie nie. Pomijając tak przyziemne tematy jak koszty druku, papieru, robocizny czy prądu, trzeba pamiętać, że prace nad tym katalogiem trwały od wielu lat i wiązały się z setkami godzin ciężkiej, tytanicznej pracy autora oraz jego konsultantów. Jest to wartość w żaden sposób tak naprawdę niewyceniana. W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć o Robert Jadrych, który jest głównym konsultantem merytorycznym tego wydania. Nieocenione były i są nadal liczne konsultacje wśród kolekcjonerów na łamach banknotowych grup dyskusyjnych. Za wszystkie sugestie i uwagi w imieniu autora bardzo dziękuję.

Bardzo ciekawe, że tytaniczna praca innych autorów dzieł i to nie będących wznowieniem, nie jest tyle warta. Często pięknie wydanych specjalistycznych pozycji, które mogą jednak kosztować normalne pieniądze.
Totalna, absolutna żenada. Wolałbym dodruk poprzedniej wersji w ludzkiej cenie.
Swoją drogą oglądałem prelekcję Pana Jadrycha na aukcji SNMW i sprawił na mnie bardzo dobre wrażenie - pasjonata, właściwego człowieka na właściwym miejscu. Ciekawe czy jest zadowolony z tej sytuacji?
Ja zamierzam zbojkotować całość. Łącznie z kolejnymi aukcjami tego całego Numis. Widać, że lekcje pobierane na polskim rynku wydały "piękne" plony :(

Awatar użytkownika
Yorkie_BM
Posty: 266
Rejestracja: 08 kwie 2020, 17:59

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Yorkie_BM » 18 sty 2023, 23:30

Katalog w skórzanej oprawie: 3.2 k
[...] Autor Czesław Miłczak aktualnie pracuje nad matrycami do obydwu tomów, które wizualnie je zespolą i symboliką nawiążą do wydania standardowego.
Koszt dwutomowego katalogu wraz ze skórzaną oprawą wyniesie 3200 złotych.
Nie będzie to wersja limitowana, nie będzie numeracji, nie będzie podpisu autora. Dlatego też uważamy za zasadne niepodawanie do publicznej wiadomości, ile osób u nas taką usługę zamówiło.

Awatar użytkownika
Savras
Posty: 810
Rejestracja: 23 gru 2019, 17:33

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Savras » 18 sty 2023, 23:42

jakby dali złocone okucia, to mogliby podbić cenę do 10 tysi. a co se żałować? :lol:

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Mad_Tiger » 19 sty 2023, 00:54

Yorkie_BM pisze:
18 sty 2023, 23:30
Katalog w skórzanej oprawie: 3.2 k
🙈🙉🙊

Życzę powodzenia i aby cały nakład poszedł oprawiony w skórę.

🙊🙉🙈
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3054
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: mmz » 19 sty 2023, 07:33

Zakładam, że będzie leżał w magazynsch jak II wydanie katalogu Parchimowicza monet IIRP. Tamten też ma 900 egzemplarzy, chyba, że był didruk i ... caly czas jest do nabycia a cena jest coraz niższa, nawet był po 290 złotych, a i teraz jest za ok. 300 złotych do nabycia bez problemu.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 649
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Morgon » 19 sty 2023, 20:36

Niepojętym jest dla mnie, że autor i jego asystent poszli na taki układ...
Chyba się kosmicznie pomyliłem w ocenie obu panów, albo są ofiarą pazernego domu aukcyjnego.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Mad_Tiger » 19 sty 2023, 23:49

Czegoś chyba jednak nie rozumiem :)

Te wydanie oprawione w skórę to dodatkowa usługa z puli tych 900 egzemplarzy czy jednak osobne wydanie?
Drodzy Państwo – proponujemy zatem usługę dla chętnych osób, które chciałyby mieć w swojej biblioteczce WYDANIE W OPRAWIE SKÓRZANEJ DWUTOMOWEGO KATALOGU.
Usługa dla chętnych czyli zwykłe wydanie oddają do dodatkowego oprawienia?
Nie będzie to wersja limitowana, nie będzie numeracji, nie będzie podpisu autora. Dlatego też uważamy za zasadne niepodawanie do publicznej wiadomości, ile osób u nas taką usługę zamówiło.
Jednak wersja skórzana będzie "no limit" ale nie powiemy ile jej wypuszczamy :)

Pytanie i odpowiedź z komentarzy na fb:
Czy mozna oddać do oprawy katalogi otrzymane np. w prezencie lub zakupione w innym punkcie ? W takim przypadku koszt samej oprawy to będzie 2000zł? Jak długo będzie dostepna opcja oprawiania? Czy zawsze ktos będzie mógł oddac katalog do oprawy, np we wrześnu lub za rok, czy przewidujecie jakis czas na taka usługę, a potem zamykacie temat raz na zawsze bez mozliwości skorzystania z niej ?
Katalog do oprawy musi być wydrukowany na papierze offsetowym, ponieważ na kredowym marszczą się kartki. Katalog musi być prosto z drukarni, z paserami, niezszyty, sfalcowany ręcznie.
Jeśli ktoś chciałby oprawić gotową już książkę, to zmniejszy się format i nie będą pasowały matryce, które są ściśle zaprojektowane do konkretnej oprawy.
Usługa planowana będzie w określonym czasie tylko do 1,03,2023 a każdy egzemplarz autor sprawdza od introligatora osobiście 😊😊
Czyli jednak 900 + "no limit" w skórze :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

wrzechu
Posty: 25
Rejestracja: 13 kwie 2019, 21:10

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: wrzechu » 21 sty 2023, 09:45

Wjechała cenzura. Właśnie zostałem zablokowany na FB na stronie dystrybutora za swoje opinie odnośnie nowego katalogu (posty usunięte).

Damianm
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2023, 20:39

Re: Katalog Czesława Miłczaka

Post autor: Damianm » 19 lut 2023, 20:46

wrzechu pisze:
21 sty 2023, 09:45
Wjechała cenzura. Właśnie zostałem zablokowany na FB na stronie dystrybutora za swoje opinie odnośnie nowego katalogu (posty usunięte).
Panie Macieju, myślę że dobrze że Pana zablokowali, ponieważ mądrować się anonimowo może każdy, ale brak odwagi żeby się podpisać z imienia i nazwiska. Co do ceny, jeśli nie chcę to nie kupuję, proste. Nie ma pewność czy taką cenę ustala wydawca, nie sądzę raczej autor w porozumieniu z wydawcą.

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
julk1 pisze:
04 gru 2022, 00:05
Dlatego dla większości wystarczy katalog banknotów polskich np. Fischera za czterdzieści kilka zł.
To nie jest katalog tylko cennik ze zdjęciami banknotów.

ODPOWIEDZ