Skarbnica Polska

Dyskusje na temat banknotów polskich i zagranicznych, banknotach testowych, zabezpieczeniach
master940
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2023, 11:50

Skarbnica Polska

Post autor: master940 » 20 kwie 2023, 13:05

Witam co sądzicie o zakupie banknotów z tej strony? skarbnica-polska.info ?

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Skarbnica Polska

Post autor: Mad_Tiger » 20 kwie 2023, 15:28

Ja tam banknotów nie widzę ...

Chińskie fałszerstwa drukowane na "złotej folii". A ceny z kosmosu ...
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

master940
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2023, 11:50

Re: Skarbnica Polska

Post autor: master940 » 20 kwie 2023, 16:03

Czyli ściema? No to pewnie zwrot tego ścierwa też nie wchodzi w grę 🙈🙈😔

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Skarbnica Polska

Post autor: Mad_Tiger » 20 kwie 2023, 16:14

master940 pisze:
20 kwie 2023, 16:03
Czyli ściema?
Przykładowy opis ich oferty:
Ósmy, polski banknot kolekcjonerski –
Z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski NBP wyemitował banknot kolekcjonerski.
Sugerują, że to banknot wydany przez NBP
w serii Kl-Kolekcje Luksusowe proponujemy wersję uszlachetnioną 24-karatowym złotem.
Seria powinna być AB ... Co to znaczy uszlachetniony? Oryginalny banknot pokryli złotem? Polecam uwadze artykuł Kodeksu Karnego o przerabianiu znaków pieniężnych ...
Na frontowej stronie, w centralnej części zobaczymy stylizowane portrety Mieszka I i Dobrawy.


Na tylnej stronie przedstawiono wizerunek katedry gnieźnieńskiej.
Opis akurat się zgadza.
Do zamówionego banknotu dołączamy GRATIS
elegancką latarkę UV o wartości 49zł, która ułatwi Państwu sprawdzenie autentyczności produktu.
Po prostu kpina ... latarka UV do sprawdzania autentyczności fałszerstwa ...
W broszurze info co powinno byc widoczne w UV: https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/ ... t-1050.pdf
A jak to wygląda tutas:
Obrazek
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

master940
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2023, 11:50

Re: Skarbnica Polska

Post autor: master940 » 20 kwie 2023, 19:37

No to dałem się zrobić jak młody Kaziu 🙈🙈

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Skarbnica Polska

Post autor: meszuzel » 23 kwie 2023, 13:30

Nie Ty jeden. Osób skuszonych marketingowym przesłaniem jest wiele. Niestety produkt, który kupują w zasadzie jest bezwartościowym badziewiem.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

AW1971
Posty: 311
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Skarbnica Polska

Post autor: AW1971 » 10 sty 2024, 10:29

Kolejny myk tej firmy.
Najpierw jest 100 monet do rozdania. Potem się okazuje że tylko przy zakupie banknotu (sugestia w poprzedniej reklamie że jest to Ochrona polskiej granicy). No i potem to o czym pisaliście poprzednio, że banknot to nie banknot - "Przedmioty mają wartość kolekcjonerską. Banknoty nie są środkiem płatniczym. Banknoty nie zostały wyemitowane przez NBP". Oczywiście zdjęcie sugeruje że jest banknot 20 zł Mikołaj Kopernik z 2022 ale zapis że nie jest to emisja NBP i banknot jest z 2023 może dawać im możliwość przesłania wszystkiego.
Dla mnie ta firma jest gorsza niż Skarbnica Narodowa bo ci przynajmniej nie dają w reklamach zdjęć czegoś czego nie sprzedają. A że sprzedają ładnie wyglądający chłam to już inna sprawa.
Załączniki
reklama3.jpg
reklama2.jpg
reklama.jpg

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 649
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Skarbnica Polska

Post autor: Morgon » 30 sty 2024, 16:07

Oszustów w rodzaju tej skarbnicy polskiej trzeba tępić. Sprzedają fałszywki aktualnego środka płatniczego. Fotki bezczelnie prezentują oryginalne banknoty, w opisie jest o "uszlachetnianiu złotem". Jakim cudem ten proceder trwa tego nie pojmuję. To jest ścigane z urzędu i towarzystwo powinno mieć już na karku prokuraturę.

kris2219
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2024, 10:52

Re: Skarbnica Polska

Post autor: kris2219 » 31 sty 2024, 10:53

Nie rozumiem co nie których tutaj komentarzy i podejścia ludzi...
Jestem klientem i skarbnicy polskiej i narodowej, i jestem zadowolony z towaru jaki mają, na stronie jest jasna informacja ze nie są wydane przez NBP i że nie są środkiem płatniczym, trzeba być nie poważnym żeby uważać ze karty pokryte złotą folią są środkiem płatniczym, nie są też żadnymi podróbkami bo NBP nigdy nie wydało złotych banknotów, więc uważam że raczej tu konkurencja ma więcej komentarzy niżeli prawdziwy klient. :roll:

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Skarbnica Polska

Post autor: meszuzel » 31 sty 2024, 11:44

Bardzo Ci dziękuję za ten komentarz, ale jest jeden kłopot. Usunięty paskudny napisany przez mario123 i Twój, niestety pokrywa sie z tym samym IP co zgodnie z naszymi zasadami jest sprzeczne. Twoje konto blokuję, ale komentarz zostaje.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

AW1971
Posty: 311
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Skarbnica Polska

Post autor: AW1971 » 31 sty 2024, 12:04

Odnosząc się merytorycznie do problemu Skarbnicy Polskiej - czy jeśli będę chciał sprzedać swój produkt pisząc, że pierwszych 1000 klientów dostanie monety do zakupu gratis i opatrzę to wizerunkiem monety np Moneta 50 zł 100-lecie zaślubin Polski z Bałtykiem a potem przy zakupie zaoferuje za darmo"monetę" w żaden sposób nie adekwatną do obiecywanej to będzie to ok?
Od 20 lat prowadzę własna firmę ale z tak pojętym marketingiem dawno nie miałem do czynienia. Ale jeśli ktoś chce się dawać oszukiwać jego wola. Może być nawet z tego zadowolony.

PS. Dziękuję Mariuszowi (i wszystkim administratorom) za działanie mające na celu zachowanie właściwego poziomu kultury na forum.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2556
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Skarbnica Polska

Post autor: Mad_Tiger » 31 sty 2024, 12:32

kris2219 pisze:
31 sty 2024, 10:53
nie są też żadnymi podróbkami bo NBP nigdy nie wydało złotych banknotów
NBP nigdy nie wydał banknotów na papierze ksero ...

Nie rozumiem tych wszystkich artykułów z tego wątku: https://monetyforum.pl/viewtopic.php?f=27&t=485
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2830
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Skarbnica Polska

Post autor: brodacz » 31 sty 2024, 15:54

Te kopie banknotów są wykonane z polimeru. Już sam ten fakt dyskwalifikuje je jako podchodzące pod artykuł 310. Są 💩, które można kupić ode mnie po 5zł + przesyłka. Jak plastikowe żetony do gry. Przy czym na te drugie czasem ktoś się nabiera. Tu celem nie jest oszukanie emitenta czy sklepu, bo nikt tego nie przyjmie jako oryginalnego banknotu.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
yakuzza
Posty: 106
Rejestracja: 12 sie 2021, 10:15

Re: Skarbnica Polska

Post autor: yakuzza » 31 sty 2024, 20:00

Nie ma na pewno opcji dodania "oceny" czy kciuka w górę/dol, lub +1 aby pokazać zadowolenie bez pisania komentarza jak ten mój?

Chciałem napisać, że udało mi się przeczytać ten paskudny komentarz i mi się ciśnienie podnioslo. Dziekuje adminom za jego usunięcie. A teraz czytałem post "kris2219" i pomyślałem że to albo kumple są albo obaj pracują w tej "skarbnicy". No a potem czytam że to z tego samego IP 🤣 Brawo @meszuzel !

ODPOWIEDZ