Monety "GN" Golden Nordic

Dyskusja o monetach obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych od 1995 roku
tediyxti
Coś o mnie:

Re: Monety "GN" Golden Nordic

Post autor: tediyxti » 08 sie 2019, 13:52

W miejscowości w której mieszkam ostatnio był prawdziwy wysyp. Kilka okazów wpadło, ale jeżyk to perełka.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Coś o mnie:

Post autor: meszuzel » 08 sie 2019, 15:51

Ktoś nie zorientowany może to puścił w obieg.
Taka historia mi się przypomniała odnośnie tego, co prawda dotyczy znaczków, ale znaczki to tez kolekcja. Opowiadana była przez kilka osób i dwie ostatnie osoby, które przekazywały ją nie znały faktycznie zaistniałej sytuacji a jedynie weszli w jej "posiadanie" poprzez opowieści, więc możliwe że jest trochę koloryzowana. Niemniej jednak był kolekcjoner znaczków, starszy człowiek, który przez większość swojego życia umiłował sobie lokowanie nadwyżek budżetowych w znaczkach. Przechowywał je w doskonałych warunkach (chodzi o klasery) i z ogromnym pietyzmem podchodził do budowania kolekcji. Rodzina w późniejszych latach nie pochwalała tego co robił, nie miał też ewentualnego następcy, który przejąłby tę kolekcję i budował dalej. Starszemu panu sie zmarło, więc na rodzinę spadł obowiązek ogarnięcia spraw związanych z pochówkiem, ale i uporządkowanie wynajmowanego mieszkania. Zdecydowana większość wyposażenia mieszkania została wywalona do śmieci łącznie z całą kolekcją znaczków. Nadmienię, że sytuacja miała miejsce w czasach początku internetu w Polsce, więc nie było możliwości zweryfikowania wartości kolekcji, a jako, że była znienawidzona, to z przyjemnością pewnie się pozbyli.
Po wielu miesiącach zgłosił się do rodziny człowiek, który dowiedział się o tym, że starszy Pan zmarł i chciał odkupić kolekcję oferując kilkadziesiąt tysięcy złotych :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates
FB Forum
Zrzutka na funkcjonowanie forum

Pozdrawiam
Mariusz

punto2004
Coś o mnie:

Post autor: punto2004 » 08 sie 2019, 16:42

Sprawdź czy jeżyk nie jest z aliexpresu?:-P

ODPOWIEDZ