Zrzutka na funkcjonowanie forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
Sorthalan
Posty: 839
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:22

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Sorthalan » 13 sie 2019, 09:25

Być może dobrym pomysłem byłoby z automatu powiadamianie nowych forumowiczów drogą mailową, że forum działa z dobrowolnych składem uczestników i jeżeli chcieliby je wspomóc to pod taką i taka stroną moga to zrobić wpłacając symboliczny datek :D
Faktycznie coraz nas więcej, a temat finansowania był dawno temu ...

Awatar użytkownika
yeti
Posty: 277
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:40

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: yeti » 13 sie 2019, 09:33

To byłoby zbyt nachalne. Myślę, że wystarczy przypiąć temat na stałe w nowych postach.

Awatar użytkownika
Sorthalan
Posty: 839
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:22

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Sorthalan » 13 sie 2019, 09:51

yeti pisze:
13 sie 2019, 09:33
To byłoby zbyt nachalne. Myślę, że wystarczy przypiąć temat na stałe w nowych postach.
Nie nachalne tylko prawdziwe. Kto nie będzie chciał, to i tak nie zapłaci, niezaleznie od tego gdzie o tym przeczyta.
Trzeba dodać, że większość osób, które tu trafiają, to jednak "starzy" forumowicze, dlatego domyślam się, że nie będą mieć raczej wielkich oporów z przekazaniem cegiełki, szczególnie jak sobie poczytają dlaczego ono powstało i z czyjej inicjatywy.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: 0zł » 13 sie 2019, 10:03

Tak przy okazji to jest jeszcze inna możliwość wspierania forum.
Wystarczy zmienić przeglądarkę na BRAVE, korzystając z niej co miesiąc dostaje się nagrodę, której nie możesz sobie wypłacić, ale możesz ją przelać wydawcy treści. Meszuzel zarejestrował forum w tym programie i można mu już wysyłać napiwki.
Wiecej do poczytania www.brave-browser.pl

Awatar użytkownika
yeti
Posty: 277
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:40

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: yeti » 13 sie 2019, 10:10

Nie wróżę sukcesów tej przeglądarce-przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Nie lubimy zmian :lol: Mozilla musiała mnie mocno wkurzyć bym przeszedł na Chrome :lol:

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: 0zł » 13 sie 2019, 10:14

nie spróbujesz to się nie dowiesz, ja jestem zadowolony.
6tyg użytkowania, a w domu dużo nie korzystam
Bez tytułu.png

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 13 sie 2019, 11:16

brodacz pisze:
13 sie 2019, 08:09
Dopiero teraz dowiaduję się o zrzutce! Skandal...
Chciałbym regularnie coś dorzucać od siebie (okres bez forum był traumą, którą leczyłem u psychiatry), ale jak zobaczyłem 10 zł za obsługę, to w skali całego forum jesteśmy już 480 zł w plecy. Może mógłbym przelać kaskę bez pośrednika?
Dlatego również dla Ciebie i w ochronie zdrowia psychicznego, to forum powstało :)
A tak serio, to temat zrzutek był omawiany na samym początku i ostatecznie padło na to aby utworzyć zrzutkę https://zrzutka.pl/yyb45f
Akcja prowadzona jest bezpłatnie, wypłata również. Każde datki mile widziane, kazda złotówka zostanie przeznaczona na forum i ewentualne moje leczenie psychiatryczne. :D
Gdyby zrzutka przekroczyła 1 mln nadwyżki biore na swoje potrzeby o czym również informowałem :lol:

Porozmawiam z kolegą DeeaM, który wspiera forum wiedzą i umiejętnościami w meandrach phpbb3 o to aby link do zrzutki był gdzieś na głównej stronie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
yeti
Posty: 277
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:40

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: yeti » 13 sie 2019, 11:45

ZGRYWUS pisze:
13 sie 2019, 10:14
nie spróbujesz to się nie dowiesz, ja jestem zadowolony.
6tyg użytkowania, a w domu dużo nie korzystam
Bez tytułu.png
Właśnie o to chodzi, że nie chcę próbować :lol: Zmieniać coś co mi odpowiada na coś nowego(uczyć się tego), tylko po to, żeby zrobić komuś dobrze :lol: to nie dla mnie. Jestem na to za leniwy, to już wolę wpłacić coś raz na jakiś czas :D

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 13 sie 2019, 17:28

Odnośnie przeglądarki o której wspomniał kolega ZGRYWUS to faktycznie jest to zrobione, ale mi niestety też ona nie do końca pasuje. Mam zainstalowaną i co dzień dla "picu" coś tam robię, ale nie odpowiada mi. Być może to kwestia przyzwyczajenia.
Co do forsy jaką oferuje, to jest to ok. 1 dolara miesięcznie plus to co przekażą inni w formie napiwków, na chwilę obecną stan jest zerowy. Nie da sie też tak po prostu wypłacić zgromadzonych środków, tylko konieczna jest zamiana na krypto. Niestety moja wiedza jest poniżej zerowej :)
Z reklam kasa niestety nie jest jeszcze u nas dostępna.

Mamy koleją wpłatę ktoś bardzo chciał dla równego rachunku :) i na chwile obecną mamy 1700 zł. Mimo, że jest nas mało, to te środki pozwalają na utrzymanie domeny i serwera przez ok 4 lata.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2804
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: brodacz » 13 sie 2019, 17:52

No to cieszy, że już doszły. Ogłaszam konkurs, kto mnie zdetronizuje w temacie najwyższej wpłaty.
PS Psychiatra brał 150 za godzinę a wcale nie pomógł...
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: 0zł » 13 sie 2019, 18:08

Przecież nie Twoja wpłata jest najwyższa

Awatar użytkownika
yeti
Posty: 277
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:40

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: yeti » 13 sie 2019, 18:14

Tego nie wiemy, suma mi się nie zgadza, chyba wpłaty bezpośrednio na konto nie są uwzględnione. Zresztą ważny jest cel, a nie jakieś drobiazgi :D
"PS Psychiatra brał 150 za godzinę a wcale nie pomógł..."- To akurat widać od razu :lol:

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: mmz » 14 sie 2019, 02:19

Przyklejmy ten temat w Hyde Park aby nie pływał: Inwestycje w kryptowaluty
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: mmz » 14 sie 2019, 02:25

Proponuję temat w Hyde Park: Ciekawostki z gazet z epoki

To co czytam w gazetach IIRP to jest niezła bonanza, ale czasami zaskakujące fakty. Warto, aby się dzielić takimi ciekawostkami, niekoniecznie związanymi z numizmatyką bezpośrednio. W końcu numizmatyka to nauka wspierająca historię :). Jest niezła relacja zamachu majowego, pogrzebu Korfantego, sprawy Żydów (bo nie Izraelitów) w IIRP itd. itp. etc.

To jest lepsze niż lekcja historii, to ... żywa historia. Bądźmy mądrzejsi niż ... "profesory" i insze "wykształciuchy".
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

maximus
Posty: 145
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:58

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: maximus » 15 sie 2019, 21:35

meszuzel pisze:
13 sie 2019, 17:28

Mamy koleją wpłatę ktoś bardzo chciał dla równego rachunku :) i na chwile obecną mamy 1700 zł. Mimo, że jest nas mało, to te środki pozwalają na utrzymanie domeny i serwera przez ok 4 lata.
Jedno mnie zastanawia, bo trochę tam siedzę w temacie, domena na 4 lata to odnowienie 50zł x 4 = 200zł (ovh, hitme), serwer 200zł x 4 = 800zł max (ovh, hitme, tikitalik), chociaż forum phpBB na oszałamiające stu userów w szczycie to z biedy i hosting starczy, no ale powiedzmy, że szalejemy, łącznie z 1000zł max, za 1700zł to masz jakąś petardę z Intel Xeon na wyłączność...

ODPOWIEDZ