Obcowanie z monetami w Rękawiczkach

Dyskusje o monetach bitych dla ziem polskich w okresie rozbiorów, monet czasów II RP, a także monet okupacyjnych występujących podczas I i II Wojny Światowej
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5429
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Obcowanie z monetami w Rękawiczkach

Post autor: meszuzel » 12 gru 2019, 19:06

Grześ pisze:
12 gru 2019, 18:58
Wszyscy wiemy po co stosujemy rękawiczki.
Aby na świeżutkim sreberku nie było paluchów.
Masz rację, ALE. Temat co prawda jest dość ogólny, ale film który przedstawił Pan Damian i monety w nim zawarte dotyczą monet starych. Nie ma tam mowy o lustrzankach, no może poza tym, że łatwo je chwycić :) a już tym bardziej o monetach bulionowych. Oby nam tylko nie rozgorzała dyskusja co jest monetą a co nie :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 509
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: Obcowanie z monetami w Rękawiczkach

Post autor: Katana78 » 12 gru 2019, 19:07

@Grześ
Spokojnie. Ja sobie monety historyczne zbieram bo lubię i sprawia mi to przyjemność. A w kruszce inwestuję (chociaż to stwierdzenie nieco na wyrost w moim przypadku). Ale oddzielmy te dwie kwestie od siebie, cytując klasyka: "nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami" :D
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

GNDMpl
Posty: 45
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:37

Re: Obcowanie z monetami w Rękawiczkach

Post autor: GNDMpl » 12 gru 2019, 23:46

Witam

Dziękuje bardzo za miłe powitanie na forum - rzeczywiście wczoraj na nowo się zarejestrowałem, bo dane do logowania ze starego money.pl nie zadziałały :)

Dziękuje szczególnie za jedno z najoryginalniejszych powitań, dosadne i rubaszne od brodacz "..Pana nie lubię najmniej" :)

Cieszę się też że filmik spotkał się z pozytywnym odbiorem.

Handel numizmatami handlem, ale przede wszystkim staramy się bawić numizmatyka i cieszyć nią.

Jednocześnie już przez blisko 20 lat tej numizmatycznej zabawy w pełnym etacie - a w zasadzie w podwójnym etacie, bo rzadko jest to 8, cześciej 16 godzin dziennie :) - zabrało się też trochę doświadczenia, a YouTube stwarza teraz doskonałe możliwości do dzielenia się nim, co tez daje mi duża satysfakcje. Te publikacje uczą i rozwijają również nas, bo po zamieszczeniu jakiegoś nowego materiału często wywiąże się dyskusja, pojawią się ciekawe komentarze itp także i my dziękujemy za interakcje :)

Dziękuje i Pozdrawiam
Damian | GNDM.pl

ODPOWIEDZ