Aukcja 12 GNDM

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Aukcja 12 GNDM

Post autor: brodacz » 06 paź 2020, 07:48

Ja ten problem poznałem przeszło dekadę temu i widzę, że powraca. W dobie kryzysu w numizmatykę chcą wejść milonerzy, którzy dotychczas grali na giełdzie, inwestowali w nieruchomości itp. Dla nich wydać 20-50 i więcej k za monetę to nie problem. Działają jednak na zasadzie owczego pędu. Skoro wszyscy się biją, to znaczy, że warto a ja mam kasę to ich przelicytuję. Jeden z takich kolesi śmiał mi się w twarz, gdy przy odbiorze osobistym jeża PR70 za 3,5k uprzedziłem, by szybko się go pozbył bo ta cena to nie na długo. Już miesiąć później zjechały po bańce na 2k. Jednak dla nich nawet strata, to żaden problem. Z głodu nie umierają a mają trochę adrenaliny na licytacji.
Co do wyników to ostro mogą zamazać obraz rzeczywistości złotówki z 67 i 68. Ta pierwsza jest zdecydowanie trudniej osiągalna a w tym samym stanie sprzedała się wyraźnie taniej. Ale 2zł 70 zmobilizowało mnie do oddania do NGC swojego egzemplarza. Parę lat temu na Kole koleś bankowy woreczek rozsprzedawał po 20zł za sztukę, to jedną wziąłem.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ