GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: meszuzel » 09 lut 2021, 10:51

Zatoichi pisze:
09 lut 2021, 08:04
Niektórzy (a może większość z nich?) nie studiują archiwum onebid czy WCN tylko działają na zasadzie "podoba mi się to kupuję". Wystarczy aby trafiło się dwóch takich, którzy muszą mieć wszystko i szybko i ceny szybują. Ja na tej aukcji miałem upatrzoną tylko jedną pozycję, osiągnęła cenę w wysokości trzykrotności mojego limitu.
Z tym zapałem do licytowania to chyba fakt. Część osób naczytała sie w pseudo gazetach ile to można na numizmatyce zarobić i możliwe, że zwiększone zainteresowanie we wszystkich okresach to jest wynik inwestorów a nie kolekcjonerów. Ja nie wygrałem nic co miałem upatrzone. Mógłbym wygrać licytując za wszelką cenę, jak każdy, ale założyłem sobie limity a te okazały się niewystarczające.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

WAG73
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2021, 19:31

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: WAG73 » 09 lut 2021, 19:35

Jestem tu po raz pierwszy po zarejestrowaniu, no i mam podobne wrażenie jeśli chodzi o trwającą aukcję GNDM. Wydaje się, że pojawili się nie kolekcjonerzy, tylko inwestorzy. Szalone ceny osiągały te monety, które są wycenione wysoko w katalogach. No i przede wszystkim te, które są z wysokim gradingiem NGC lub PCGS.

Awatar użytkownika
ORT
Posty: 152
Rejestracja: 17 sty 2021, 08:13

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: ORT » 09 lut 2021, 22:31

WAG73 pisze:
09 lut 2021, 19:35
Jestem tu po raz pierwszy po zarejestrowaniu, no i mam podobne wrażenie jeśli chodzi o trwającą aukcję GNDM. Wydaje się, że pojawili się nie kolekcjonerzy, tylko inwestorzy. Szalone ceny osiągały te monety, które są wycenione wysoko w katalogach. No i przede wszystkim te, które są z wysokim gradingiem NGC lub PCGS.
Ja osobiście naprawdę jestem pełen podziwu (i to się tyczy ogółu rynku numizmatycznego) dla wszystkich tych, którzy za to, że dobrze zachowana moneta jest spakowana w kawałek plastiku potrafią przepłacić 2 czy więcej razy. Współczesne monety jestem jeszcze w stanie zrozumieć, że pakuje się w trumienki, ale nie wyobrażam sobie mieć orta czy trojaka spakowanego w coś plastikowego...a gdzie kontakt z monetą?

Świat staje na głowie.
PORTAL NUMIZMATYCZNY

Profil FB: https://www.facebook.com/PNumizmatyczny

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: mmz » 10 lut 2021, 22:46

Zauważ czasami przy monetach w slabach klauzulę "stary grading", czyli nawet NGC, czy PCGS kiedyś to byli goście i gościówy, a teraz paździerz. Dziwne bo ANACS jakoś na polskim rynku nie istnieje, choć mam nike AU50 z ich stajni.

A co do kontaktu fizycznego z monetą, to zawsze myję ręce, wycieram do sucha i trzymam monetę palcami od rantu. Nawet nie oddycham zbyt głęboko, aby nie nachuchać parą wodną i aerozolem aminokwasów.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: meszuzel » 12 lut 2021, 14:06

Przy IIRP faktycznie takie zabiegi są konieczne, choć może zbyt sterylnie podchodzisz, ale z monetami królewskimi, no cóż zwyczajnie biorę za rancik i oddycham normalnie.

A wracając do aukcji, to zaczynam dochodzić do wniosku, że trzeba rozejrzeć sie za monetami, ale mniej napompowanymi. Ja nei wiem czy jest tak wszędzie, ale jest to nieco frustrujące kiedy zakłada sie jakąś kwotę powiększam ją o jeszcze niemały procent a przebijać potrafią o drugie tyle ile założyłem.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

turysta
Posty: 293
Rejestracja: 01 kwie 2020, 00:39

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: turysta » 12 lut 2021, 20:29

Dla mnie osobiście pełny sukces i najbardziej udana aukcja monet od lat. Nic nie wylicytowałem, więc zaoszczędziłem ładną sumkę :D :lol: :lol:

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: mmz » 12 lut 2021, 20:35

u mnie też wynik 0 walorów wylicytowanych, 0 złotych wydanych, nota bene pierwszy raz od dłuższego czasu

"młode wilki" żerują ;)
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

LubiePierogi42
Posty: 34
Rejestracja: 08 sty 2020, 17:14

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: LubiePierogi42 » 12 lut 2021, 23:33

Licytowałem pewien medal,ale zbastowałem gdy cena poszła o 100-200 zl powyzej, niż na allegro czy numi. Do kwoty 900 pln trzeba doliczyć 18% opłaty dla onebid...Gdzie tu sens,gdzie logika licytujących?

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: mmz » 12 lut 2021, 23:40

90% to ... plankton, stonka, plebs, proletariat, janusze

mnie już nic nie dziwi, ale ... nie liczcie na powrót walorów na rynek, bo mam kilka pozycji od x lat i nie wracają, więc nie ma reguł, że kupi tępak i tępak odsprzeda, tu jest loteria
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: GNDM AUKCJA ZIMOWA 2021

Post autor: brodacz » 13 lut 2021, 07:48

O to, to właśnie. Jest na Fejsie pewien koleś ze Śląska, który ze względu na swoje ustawianie wszystkich jest niezbyt lubiany. Jednak ci co go znają i z nim handlowali wiedzą, że koleś ma kolekcję wartą setki tysięcy a może i idącą w miliony. Swoje racje przedstawia tak dosadnie i bezkrytycznie, że z kilku grup już wyleciał i często dostaje bany. Jakież było moje zaskoczenie gdy z miesiąc temu ostrzegł wszystkich, że podobnie jak on mogą paść ofiarą oszustwa i wejść w posiadanie falsu. Nie pamiętam czy chodziło o Nike czy coś innego ale straty idące w dziesiątki tysięcy.
I to najlepiej ukazuje, że nie ten jest numizmatykiem, co wydaje na hobby miliony, tylko ten co się zna.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ