PPK czy uncja srebra

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
Sorthalan
Posty: 842
Rejestracja: 11 kwie 2019, 15:22

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Sorthalan » 30 kwie 2019, 12:53

flex pisze:
30 kwie 2019, 12:30
Czyli i PPK i uncja srebra.
I to jest najlepsze podsumowanie wątku, brawo :D

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Ksawery79 » 30 kwie 2019, 16:23

Niestety znam takich co zarabiają najniższą krajowa coś ponad 1500zł , teraz im zabiorą 2% na PPK , a o uncji srebra mogą pomarzyć .
PPK jest dobre dla tych co zarabiają dużo , bo jak zarobisz 10tyś to tych 2% nawet nie zauważysz.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Grześ » 30 kwie 2019, 16:48

Ksawery79 pisze:
30 kwie 2019, 16:23
Niestety znam takich co zarabiają najniższą krajowa coś ponad 1500zł , teraz im zabiorą 2% na PPK , a o uncji srebra mogą pomarzyć .
PPK jest dobre dla tych co zarabiają dużo , bo jak zarobisz 10tyś to tych 2% nawet nie zauważysz.
Nie ma znaczenia ile kto zarabia.
W oszczędzaniu musi być CEL.
Bez założonego celu nie będzie systematycznego oszczędzania.
Dla młodych osób co mają duże potrzeby wyrwanie kilku stów na metal to duże wyzwanie.
Wiem, bo dawno, dawno temu też bylem mlody i miałem inne piorytety.
Przeczytajcie mój wpis na naszym koncie FC.
Zebranie 500 uncji przez okres pracy zawodowej to pryszcz.
Nawet ilość 5000 uncji jest w prosty sposób osiągalna.
-----------------
Ile to jest 5000 uincji srebra?
Tylko lekko ponad 155 kilogramów.
Jaką to bedzie mialo wartość za 40 lat (jak młody czlowiek będzie przechodził na emeryturę) ???????
DUŻĄ - ale nie wiem ile w zlotówkach. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ;)
============
Na wszelki wypadek dodam że tekst na FC jest z internetu i nie jestem jego twórcą.
Ale to mądre i świete słowa.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Gaszpar » 30 kwie 2019, 17:23

Czyli i PPK i uncja srebra

święte słowa ja niestety nie mam możliwości dogdania sie z szefem więc pozostaje mi najniższy poziom PPK a reszta w swoim zakresie
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: meszuzel » 30 kwie 2019, 18:13

Mała szansa aby ktokolwiek się dogadał. Jedyna możliwość, to jak najniższy wkład w kieszeń ZUS'u
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
kamil
Posty: 84
Rejestracja: 04 kwie 2019, 17:33

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: kamil » 30 kwie 2019, 19:45

Ksawery79 pisze:
30 kwie 2019, 11:13
U mnie widuje bezrobotnych , siedzą sobie na ławce w upalne lato przy piwie , gmina opłaca obiady , kupuje węgiel na zimę , płaci rachunki ,dostają jakieś talony biorą jedzenie ze sklepu na koszt MOPS-U , życie płynie beztrosko po co im PPK , po co im praca ,
i być może oni u kresu życia będą szczęśliwsi niż my , ciężko pracujący i odkładający na emeryturę .
Ja też zauważyłem, że wspomniani "beztroscy", żyją szczęśliwiej bo nie zaprzątają sobie głowy jakimiś bzdurami jak PPK, ZUS-y i ostatecznie na tym wychodzą lepiej- bo nikt im nie zabiera, a mimo to im dają, niż ludzie odpowiedzialni którym nic się nie daje, a tylko zabiera... Tak to jest skonstruowane.Ten rząd tak rozbuchał socjal jak żaden inny i ja złotówki do tej demoralizacji z własnej woli nie dołożę. Bo tak to u nas jest, że tych pierwszych się wspiera, a tych drugich dy ma. Zresztą, ten 500 plus (a tfu przez lewe ramię) to podwaliny dochodu podstawowego, więc z głodu pewnie nie zemrzemy. Nie ma co się bać, trzeba tylko się zbroić we własne zapasy, preferuje złoto i trzymać je daleko od tłustych paluszków socjalistów.

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: joxer » 30 kwie 2019, 20:27

meszuzel pisze:
30 kwie 2019, 18:13
Mała szansa aby ktokolwiek się dogadał. Jedyna możliwość, to jak najniższy wkład w kieszeń ZUS'u
to będzie jak z drugim filarem :) przyjdą do młodych ludzi, każą podpisać i pozamiatane :) pamiętam jak zaczynałem pierwszy pracę (staż z up) ;p jeszcze dobrze z robotą się nie zapoznałem, a tu już agent do mnie przyszedł i kazał II filar wybierać :) tylko, że teraz jeszcze lepiej będzie, bo kwitek do podpisania da pracodawca ;p a jak wiadomo młodzi z automatu podpiszą :) i nawet nie będą wiedzieli, że im pensje ucinają :)

co do odkładania, jak ktoś chcę zaoszczędzić to zaoszczędzi, bezwzględnie na wysokość zarobku :) chociażby, rezygnując z samochodu, nie ładując się w zbędne wydatki jak własne mieszkanie, czy odkładając drobne sumy :) jak we wszystkim trza troszkę pomyśleć i znać swoje potrzeby :) a przede wszystkim nie kupować rzeczy, na których cię nie stać :) zamiast passatem wozić się seicento, a zamiast iphona kupić zwykły telefon z androidem :P lub kupując zapas produktów w supermarketach podczas promocji

ja osobiście mam taki system, że całą resztę nie papierową odkładam na emeryturę / czarną godzinę :) gdzie w pierwszym roku odkładałem od 1 zł w dół, w drugim od 2 zł, a w tym już od 5 zł :P i w ten oto sposób w około 2 lata uzbierałem 2600 zł (60 kg monet) :) czyli średnio i tak wyjdzie lepiej niż w ppk :P a przez to robię bardziej przemyślane zakupy, bo np nie opłaca mi się kupić 1 paczki chipsów, bo cała reszta poszła by w straty, a 2 paczki to też źle bo wyjdzie więcej niż 10 zł :P i trza kombinować by budżetu miesięcznego nie przekroczyć :)

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: 0zł » 30 kwie 2019, 21:01

Własne mieszkanie to zbędny wydatek? Samochód mogę zrozumieć, w dużym mieście to czasem więcej kłopotu niż pożytku. W mniejszych miastach, czy na wsiach przynajmniej 1 osoba w rodzinie raczej musi mieć.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: repek20 » 30 kwie 2019, 21:18

joxerowi chyba chodziło o kupno swego mieszkania gdy cie na nie nie stać...

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: joxer » 30 kwie 2019, 22:40

zgrywus, tak :) ale to też mocna zależy od zarobków, miejsca zamieszkania, planów życiowych :) dla mojej osoby zdanie, że własne mieszkanie to zbędny wydatek jest zdaniem prawdziwym :) ale to nie będzie się wszystkich tyczyło :)

ale ja jestem kawalerem, nie zamierzającym zakładać rodziny oraz nie planującego zmiany miejsca zamieszkania :)

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: 0zł » 01 maja 2019, 10:53

Czyli mieszkasz z rodzicami? Bo jeśli nie planujesz zmieniać miejsca zamieszkania i wynajmujesz zamiast mieć swoje to trochę bez sensu.

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: joxer » 01 maja 2019, 18:46

mieszkam z rodzicami, ale nawet jak bym miał się wyprowadzić, czy zmienić miejsce zamieszkania, to i tak zakup mieszkania byłby dla mnie nie opłacalny :) jak bym chciał to mógłbym odłożyć i kupić :) bo to tylko kwestia czasu, lub nawet od rodziców wziąć/pożyczyć pieniądze, ale po co ?? prędzej czy później połowę mieszkania odziedziczę, a nawet jak by mieszkanie miało pójść dla ojca rydzyka lub mnie z domu wygonili to też bym nie kupił :) no chyba, że mieszkania typu 5-10 m2, ale to i tak było by mniej wygodne rozwiązanie :)

po pierwsze, jak już wspomniałem nie planuje się żenić, a co za tym idzie mieć potomka :) czyli po mojej śmierci mój majątek przepadnie, lub dalsza rodzina go przejmie (ale my raczej nie utrzymujemy kontaktów z rodziną)

po drugie, koszt wynajęcia pokoiku (który zaspokoił by wszystkie moje potrzeby) jest zdecydowanie tańszy niż tylko sama opłata rachunku za mieszkanie

po trzecie, jest to dla mnie wygodnie rozwiązanie bo miałbym mnie rzeczy na głowie :) nie musiałbym myśleć o remontach, ubezpieczeniach, itp

po czwarte, jest to większa wolność dla mnie, bo nie byłbym przywiązany do jednego miejsca i w każdej chwili mógłbym się przenieś z jednego krańca polski na drugi

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: AlA » 01 maja 2019, 18:55

Ominie Cię najcudowniejsza chwila w życiu czyli narodziny dziecka.
Mój zbiór na uCoin AluniA

kolczyk
Posty: 380
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:44

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: kolczyk » 01 maja 2019, 18:56

Myślałem nad tym tematem, okazuje się, że PPK nawet zainwestowane w państwowe molochy może być lepsze niż ciągle tracąca na wartości nabywczej uncja srebra.
Publikuje posty w celach rozrywkowych, posty nie stanowia porady inwestycyjnej.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: 0zł » 01 maja 2019, 19:00

Może jeszcze jakaś sarenka Ci zawróci w głowie i zmienisz zdanie.

ODPOWIEDZ