Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Pykacz » 04 sty 2022, 08:09

brodacz pisze:
04 sty 2022, 08:05
Link podaj a nie screena. Tytuł wygląda ciekawie.
Wystarczy skopiować i wkleić do okna przeglądarki.
https://businessinsider.com.pl/gospodar ... %B3r%C4%99
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: ubelluri ullikummi » 11 sty 2022, 12:38

10 lat temu pan Rickards mowil, ze zloto bedzie po $10k, nie chcial podac daty ale do 2020 to nie ma bata zeby to sie nie stalo. To kiedy to zloto w koncu wystrzeli bo jest juz 2022...

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 955
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: tonyxxl » 11 sty 2022, 16:47

@Brodaczu, u mnie jest to klikalny link a nie żaden screen, screen poniżej....
może jakiś konflikt przeglądarek :?:

Screenshot_134.png
Screenshot_134.png (28.05 KiB) Przejrzano 4457 razy

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: meszuzel » 11 sty 2022, 17:11

Wybaczcie wina jest moja.
tonyxxl link prawdopodobnie przez przypadek umieściłeś w takich znacznikach code][/code] przez co wtedy wyglądało to tak:

Kod: Zaznacz cały

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/w-1971-r-dom-kupowales-po-dwoch-latach-pracy-nowy-samochod-po-paru-miesiacach-a-dzis/05zjglx?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2Na%20g%C3%B3r%C4%99
Ja w międzyczasie link poprawiłem, ale zapomniałem o adnotacji, stąd małe zamieszanie wyszło :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 181
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Rotmistrz » 13 sty 2022, 18:05

Kolinmac pisze:
25 gru 2021, 10:16
Sztuczne obniżanie cen paliw i żywności (ingerencja w obniżenie vatu na te "dobra") równa się dalsze wzrosty Inflacji. Kowalski znowu zacznie wydawać na zbędne dobra konsumpcyjne (np. czyszczenia magazynów po nowym roku, nie tylko dla idiotów etc...) czyli więcej gotówki w obrocie nie będą w stanie zrównoważyć wyższe stopy i tak dalej jeśli masz kochany rząd będzie dawał takie granty wyborcom swoim...
Że jak? Inflacja to wzrost cen, a nie wzrost konsumpcji. Idąc Twoim tokiem rozumowania najmniejsza inflacja byłaby, gdyby VAT na paliwo podnieść do 75%, bo wtedy Kowalski nie wydawałby na nic innego, no chyba, że przesiadłby się na wóz drabiniasty, ale koń też sporo kosztuje. Wyższa cena paliwa/energii = wyższa cena wszystkiego, bo towary trzeba jakoś dostarczyć i wyprodukować/przechować, a większość usług potrzebuje prądu... Sztucznie to byłoby gdyby wprowadzali jakieś ceny maksymalne i inne socjalistyczne wymysły. Niższe podatki to zawsze niższa inflacja, nigdy wyższa, bo ich koszt jest zawarty w cenie produktów. Ponownie: elementarz.

Nm. dobry artykuł podrzucił kolega tonyxxl. Zwłaszcza wykres produktywności i wynagrodzeń pięknie pokazuje, do czego przyczyniło się odejście od standardu złota... Właściwie obecna sytuacja 50 lat bez jakiegokolwiek odniesienia do złota to mały fragment historii naszej cywilizacji. Czy wrócimy do złota i kiedyś będziemy ten czas oceniać jako wybryk i fanaberię?

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 513
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Katana78 » 26 sty 2022, 20:37

Tak tylko tu zostawię (bardziej do samodzielnej analizy) bo sam nie wiem co o tym myśleć. Zasadniczo to się z nimi zgadzam ale zawsze jak widzę rekomendację "kupuj" to mój wewnętrzny instynkt "mówi" sprzedawaj (chociaż akurat tego kruszcu to się raczej nie pozbywam zbyt pochopnie :D ).

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Goldma ... 66488.html
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 26 sty 2022, 20:45

Przy tym bałaganie, dodruku i inflacji metale będą się powoli piąć do góry.
Daleki jestem do namawiania na zakup, ale tylko ślepy nie widzi co się dzieje.

Awatar użytkownika
Katana78
Posty: 513
Rejestracja: 03 kwie 2019, 17:25

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Katana78 » 26 sty 2022, 20:53

Grześ pisze:
26 sty 2022, 20:45
Przy tym bałaganie, dodruku i inflacji metale będą się powoli piąć do góry.
Kierując się logiką i zdrowym rozsądkiem to wszystko na to wskazuje, że tak właśnie będzie (czy może raczej być powinno). Ale, że mamy takie czasy, że logika i rozsądek to tak nie za bardzo są "w modzie" (niestety) to ja takiej pewności nie mam.
Wszystkie napisane przeze mnie posty stanowią moje osobiste poglądy, nie są one poradą inwestycyjną w rozumieniu prawa i nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, podatkowych czy jakichkolwiek innych.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5432
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: meszuzel » 27 sty 2022, 11:24

Krótkoterminowo jakieś spadki będą jak choćby ten obecny. Nieco skorygowało i niedzielny inwestor po przeczytaniu takiego artykułu i przypadkowemu wpadnięciu na wykres raczej zachowa się odwrotnie do tego co piszą.
Natomiast czynnikiem decydującym w mojej ocenie jest wszechobecna inflacja. I nie ważne czy jest to wynik nadwyżki pieniądza w gospodarce czy kosztowa nie zmienia to faktu, że poważne gospodarki światowe siedzą dziś po kolana w inflacji. Nie robią nic tylko okradają ludzi z oszczędności więc Ci rozsądniejsi już przenieśli kapitał do np. metali. Inflacja bedzie narastać więc metale siłą rzeczy muszą iść w górę nie mają wyjścia. Tak jak drożeje chleb i salceson :) tak samo musi zdrożeć srebro czy złoto.
Dziś społeczeństwo ma nabite głowy pandemią i nie dostrzegają tego co ze sobą niesie inflacja.
Ale to tylko moja opinia i każdy niech podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie własnej wiedzy a nie kolesia z netu co wie, że nic nie wie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 955
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: tonyxxl » 27 sty 2022, 17:58

Grześ pisze:
26 sty 2022, 20:45
Przy tym bałaganie, dodruku i inflacji metale będą się powoli piąć do góry.
Daleki jestem do namawiania na zakup, ale tylko ślepy nie widzi co się dzieje.
Tak; miedź, ruda żelaza a szczególnie lit dały zarobić. Złoto, srebro i zwykła stal dostały zadyszki.
https://pl.tradingeconomics.com/commodity/steel

danek
Posty: 286
Rejestracja: 05 mar 2021, 12:08

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: danek » 17 lut 2022, 13:12

Prawdopodobnie nIe każdy czyta nasze forum i nasze dywagacje, że dodruk pieniądza i inflacja spowodują wzrost cen złota. W wielokrotnie cytowanym portalu dziś taki oto artykuł:
"Złoto – UBS widzi 1650 USD na koniec roku i zaleca zmniejszanie alokacji, ale rynek grzeje w górę".
https://stooq.pl/mol/?id=24123

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 17 lut 2022, 13:37

W stooq piszą redaktorki marnej klasy. Gdyby mieli trochę zielonego pojęcia o tym co wypisują to dziś każdy z nich by srał złotem, leżał w Acapulco na plaży z kuflem zimnego browca w jednym ręku, a drugą ręką by penetrował "wzgórza golan"
No tak, trochę pomarzyliśmy wiec wracamy na ziemie.
Widzę że chłopcy w stooq intensywnie pracują na czynsz za luty. :lol: :lol: :lol:
--------------------
Złoto to nie jest inwestycja, to polisa.
Kupujesz złota za 10 k i te 10 k pracuje wprost proporcjonalnie do inflacji.
-------------------
Kupując 5 lat temu uncje za 4 k i dziś ją sprzedając za 8 k to ile się zarobiło?
Prawidłowa odpowiedz jest nic "0".
Dzisiejsze 8 k ma taka samą wartość jak 4 k 5 lat temu.
------------------
Wyznacznikiem inflacji w PL jest złoto w PLN a nie w USD.

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: whocares » 17 lut 2022, 20:08

No to Au po 1900 usd, a do tego dolar do PLN od wczoraj się umocnił. spoot obecnie to ponad 7500 pln / TOZ AU
"Russian warship, go fuck yourself"

robbo2k
Posty: 121
Rejestracja: 17 sty 2022, 10:07

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: robbo2k » 23 lut 2022, 19:41

Dzisiaj szukając małej złotej monetki trafiłem na 1/25 uncji z premium mniejszym od 15% przy 350zl od ręki w największym domu aukcyjnym,. to po co w srebro gdzie premium zaczyna się od 20%. Pomijam flipperów na wartości kolekcjonerskie i tych co postawili na parytet srebra 1:30 do złota.

Spot to 7750 dzisiaj

LukaszBONQ
Posty: 16
Rejestracja: 04 lut 2022, 23:32

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: LukaszBONQ » 23 lut 2022, 21:15

jak za 1/25 uncji cena raczej korzystna

ODPOWIEDZ