Srebro a VAT 23%, 0% a może Marża?

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator

Re: Srebro a VAT 23%, 0% a może Marża?

Post autor: Mad_Tiger » 14 maja 2019, 23:54

Tutaj możecie pisać o tym jaki i czy w ogóle jest VAT na bulion :)

Dzisiaj przyszła mi przesyłka z pewnego sklepu (co drugi kapsel porysowany ... w Lunarze, WTE oraz Rajskich ptakach ...):
- paragon: Sprzedaż opodatkowana C 0%
- potwierdzenie sprzedaży: Stawka VAT 0%

Jest ten VAT czy go niema?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Gaszpar

Post autor: Gaszpar » 15 maja 2019, 07:34

Mad_Tiger pisze:
14 maja 2019, 23:54
Tutaj możecie pisać o tym jaki i czy w ogóle jest VAT na bulion :)

Dzisiaj przyszła mi przesyłka z pewnego sklepu (co drugi kapsel porysowany ... w Lunarze, WTE oraz Rajskich ptakach ...):
- paragon: Sprzedaż opodatkowana C 0%
- potwierdzenie sprzedaży: Stawka VAT 0%

Jest ten VAT czy go niema?
według mnie to trzeba wyjsc od pytania czy w Polsce jest coś sprzedawane na stawce Vat 0%
drugie pytanie jezeli ktos używa faktury Vat marża i sprzedaje na niej monety to i sprzedajac ten sam towar na paragon musi tez uzywac Vat marzy.
Kasy fiskalne maja 4 podstawowe stawki Vat i sa one programowane i nie mozna ich tak sobie zmieniac od reki.
Analizujac powyzsze chcac naliczac vat marze nie moze byc na dokumencie inna stawka niz 0%Vat bo wtedy z automatu programy wyliczyłyby kwote samego Vatu i zwiekszyły cene brutto danego towaru a sama kwota Vatu musiałaby oznaczać że trzeba by takowa kwote odprowadzać do skarbówki.
Idąc dalej stawka 0% Vat nie zwieksza nam ceny koncowej towaru o Vat ponieważ Vat już jest ujety w marzy sprzedawcy. kwota samego Vatu jest uzalezniona od wysokości marzy czyli im wieksza marza tym wiekszy Vat. Po drugie nie mozna dwa razy naliczać vatu na jednym dokumencie dlatego jest na dokumentach vat marzowych stawka Vat 0%

myśle że ludzi kupujacych monety bulionowe mało co powinno interesować co jest na dokumentach a interesować powinno za jaka cene kupimy dany walor chyba oczywiste że najlepeij za cene jak najblizej ceny spot i wtedy malo wazne czy tam jest Vat 235 czy Vat marza czy bez vatu. Takimi sprawami niech zajmuja sie dilerzy to ich moze kontrolowac skarbówka czy dobrze naliczaja Vat.
Mnie osobiscie interesuja koncowa cena danej monety a czy ona ma Vat taki czy inny to sprawa drugoplanowa
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
thecoins

Post autor: thecoins » 15 maja 2019, 08:09

Ty widzę, że z branży jesteś i nie tylko ty uważnie ten temat czytasz ;-) ? Zaczęło się palić pod czterema literami? ;-)

Pozycja C 0% na kasie fiskalnej to VAT 0% a nie marża. To stawka 0% VAT.
Sprzedaż na VAT marży jest możliwa tylko w kilku przypadkach. w jakich sugeruje googlować frazę "srebrne monety stawka VAT".
Jeżeli kupujący otrzyma fakturę to albo będzie to faktura VAT albo Faktura VAT marża i wtedy nazywa się Faktura VAT marża a nie faktura VAT.

Sprzedaż bez VAT, czego użyłeś w swoim wpisie, jest pojęciem nic nie znaczącym. To oznacz tyle co pies z pięcioma nogami.
Ale mnie rozbawiłeś z tym pali się hahahahaha
Ty wiesz co piszesz? Poczytałeś pierdoły w necie i specjalistą jesteś. Człowieku ja prowadzę 20 lat firmę i ty mnie będziesz uczył księgowości hahaha
Pozycja C jest 0% i jeśli ktoś nie ma towaru na 0% wykorzystuje tą pozycję do marży.
Jak według Ciebie ma wyglądać paragon na marżę? Z jakim procentem? Pomyśl trochę a później pisz.
Sprzedaż na VAT marży jest możliwa tylko w kilku przypadkach. w jakich sugeruje googlować frazę "srebrne monety stawka VAT".
Zasadniczy warunek możesz sprzedać na marżę jeśli kupisz na marżę od firmy lub od prywatnej osoby na umowę kupno sprzedaż.
Marża dotyczy: biur podróży, towarów używanych, dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich.
I to cała filozofia.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 08:30 przez thecoins, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
thecoins

Post autor: thecoins » 15 maja 2019, 08:18

to ja mam takie pytanie skoro uważasz ze na dokumencie jest pozycja C 0 % Vat to jak ma byc na nim zapisane zeby była tam stawka vat marzy?
i jaka to powinna byc liczba?

i zakonczmy ten temat Vatu w monetach bo to nie jest forum poswiecane vatowi a zeby o tym dyskutowac trzeba miec troche wiedzy
Sprzedawca wystawia w takim wypadku albo Fakturę VAT marża albo paragon z 0%. Towary na marżę są rozliczane osobno na podstawie różnicy kupno-sprzedaż. Dla wygody żeby się nie mylić powinna być inna nazwa towaru np: Srebrna moneta marża - ale nie wszyscy tak robią.

Awatar użytkownika
Gaszpar

Post autor: Gaszpar » 15 maja 2019, 08:24

thecoins pisze:
15 maja 2019, 08:18
to ja mam takie pytanie skoro uważasz ze na dokumencie jest pozycja C 0 % Vat to jak ma byc na nim zapisane zeby była tam stawka vat marzy?
i jaka to powinna byc liczba?

i zakonczmy ten temat Vatu w monetach bo to nie jest forum poswiecane vatowi a zeby o tym dyskutowac trzeba miec troche wiedzy
Sprzedawca wystawia w takim wypadku albo Fakturę VAT marża albo paragon z 0%. Towary na marżę są rozliczane osobno na podstawie różnicy kupno-sprzedaż. Dla wygody żeby się nie mylić powinna być inna nazwa towaru np: Srebrna moneta marża - ale nie wszyscy tak robią.
własnie o to mi chodziło :lol:

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki

Post autor: skorkabezwyprawki » 15 maja 2019, 12:40

thecoins pisze:
15 maja 2019, 08:09
Ty widzę, że z branży jesteś i nie tylko ty uważnie ten temat czytasz ;-) ? Zaczęło się palić pod czterema literami? ;-)
Ale mnie rozbawiłeś z tym pali się hahahahaha
Ty wiesz co piszesz? Poczytałeś pierdoły w necie i specjalistą jesteś. Człowieku ja prowadzę 20 lat firmę i ty mnie będziesz uczył księgowości hahaha
Pozycja C jest 0% i jeśli ktoś nie ma towaru na 0% wykorzystuje tą pozycję do marży.
Jak według Ciebie ma wyglądać paragon na marżę? Z jakim procentem? Pomyśl trochę a później pisz.
Zasadniczy warunek możesz sprzedać na marżę jeśli kupisz na marżę od firmy lub od prywatnej osoby na umowę kupno sprzedaż.
Marża dotyczy: biur podróży, towarów używanych, dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich.
I to cała filozofia.
Czyli wracamy do punktu, w którym wyjaśniłem czym rożni się faktura VAT od faktura VAT Marża.

Argument, że prowadzisz firmę od 20 lat znaczy dla mnie tyle, że widzę u ciebie na podjeździe 3 ładne samochody, dzieci w prywatnych szkołach i ze 44 razy w roku pocisz się w miejscach, gdzie się leje szampan. W innym wypadku zmarnowałeś 20 lat za to poznałeś zawiłości systemu podatkowego.

Tylko po co?
Spróbuj proszę jeszcze raz czytać co pisałem. ani razu nie podejmuje tematu "wyglądu paragonu". Jest stawka C 0% i o tym pisze.

O kręceniu waty akurat trochę wiem.

Awatar użytkownika
thecoins

Post autor: thecoins » 15 maja 2019, 13:06

Probuje tylko wyjaśnić że stawka C 0% nie zawsze oznacza że towar sprzedaje się z 0%.
Firmy sprzedające na marże mają w tym miejscu właśnie pozycję marża.

Santaks

Post autor: Santaks » 09 cze 2019, 14:04

Srebro jest tak tanim i popularnym metalem że nie jest trudną sprawą zdobywanie go dużo poniżej ceny spot, wystarczy choćby przejść się na targ staroci. Wtedy okazuje się że kupowanie srebrnych monet w tajnych jest co najmniej nie udaną inwestycja w srebro (żeby nie nazwać poprostu wyrzuceniem części pieniędzy w błoto).

Następnym aspektem jest to że dużo się tutaj pisze o kryzysie że jest to zabezpieczenie na czas kiedy pieniądz przestanie mieć wartość, oczywiście że tak jest ale nikt w takim czasie nie zapłaci 23% VAT który kupujący aktualnie płaci Państwu za nabycie srebra.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2019, 15:14 przez Santaks, łącznie zmieniany 1 raz.

hiperion

Post autor: hiperion » 09 cze 2019, 14:54

Ja nie wiem gdzie ten VAT się znajduje według Ciebie, już teraz sprzedaje się normalnie na VATcie, nieco taniej niż w tajnym i nie ma problemu ze sprzedażą

Santaks

Post autor: Santaks » 09 cze 2019, 14:58

hiperion pisze:
09 cze 2019, 14:54
Ja nie wiem gdzie ten VAT się znajduje według Ciebie, już teraz sprzedaje się normalnie na VATcie, nieco taniej niż w tajnym i nie ma problemu ze sprzedażą
Nie rozumiem jak nie wiesz gdzie jest VAT ?

Srebro jest obciążone 23% podatkiem VAT, dlatego kupując srebro natychmiast tracimy 23% zainwestowanego kapitału.

Świetna alternatywa jest złoto gdzie Państwo w momencie zakupu nie zabiera nam pieniędzy ponieważ złoto jest nieopodatkowane w przeciwieństwie do srebra.

Andrew

Post autor: Andrew » 09 cze 2019, 15:06

Santaks pisze:
09 cze 2019, 14:04
Srebro jest tak tanim i popularnym metalem że nie jest trudną sprawą zdobywanie go dużo poniżej ceny spot, wystarczy choćby przejść się na targ staroci. Wtedy okazuje się że kupowanie srebrnych monet w tajnych jest co najmniej nie udaną inwestycja w srebro (żeby nie nazwać poprostu wyrzuceniem części pieniędzy w błoto).
Powrót eksperta teoretyka od srebra :D
Czekamy teraz na zdjęcia tych kupionych srebrnych staroci.
Kolega musiał dużo kupić jeżeli cena była dużo poniżej ceny spot
Następnym aspektem jest to że dużo się tutaj pisze o kryzysie że jest to zabezpieczenie na czas kiedy pieniądz przestanie mieć wartość, oczywiście że tak jest ale nikt w takim czasie nie zapłaci 23% VAT który kupujący aktualnie płaci Państwu za nabycie srebrnej monety.
Ekspert od kryzysów i VATu i czytać nie potrafi?
Już kilka razy koledzy tłumaczyli jak wygląda sprawa VAT i jego braku. Nie dotarło? :roll:

Awatar użytkownika
Gaszpar

Post autor: Gaszpar » 09 cze 2019, 15:12

Santaks co ty z tym Vatem???

Jeżeli uncja srebra kosztuje 56,45 zł
najtansza bulionówka w tajnym jest po 67,81 zł
idąc twoim tropem 56,45 plus 23 Vat to daje 69,43 zl czyli drozej o okolo 2 zł wiecej niz w tajnym
powiedz mi teraz gdzie zarobek mennicy, koszty produkcji, koszty dystrybucji i transportu oraz zysk tajnego????

już nie raz było tutaj pisane że bulion sprzedawany jest przez dilerów na Vat marży a nie na Vat 23%

prosta matematyka

hiperion

Post autor: hiperion » 09 cze 2019, 16:31

Dokładnie! Do tego nie rozumiem jaka strata 23% skoro sprzedajemy kilka zł poniżej ceny nabycia

Andrew

Post autor: Andrew » 09 cze 2019, 16:54

Gaszpar pisze:
09 cze 2019, 15:12

prosta matematyka
Chyba nie dla wszystkich :D
Półtorej godziny mineło a kolega ekspert dalej liczy :lol:

Chyba zainteresuję się srebrem gdy tacy tytani intelektu je odradzają. To często dobrze wróży :D

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator

Post autor: meszuzel » 17 sie 2020, 09:31

Grzegorz_Wroclaw pisze:
17 sie 2020, 07:59
Bardzo dziwne, że posty z odwróconym vat za srebrny żwir cudownie zniknęły... :roll: jeśli to forum ma informować, to powinny w odpowiednim wątku wrócić. Niestety mam wrażenie, ze po wyczyszczeniu srebrnych wątków, forum w tym osławionym już dymaniu tylko pomaga i współuczestniczy :roll:
Mea culpa, tamte posty usunąłem, ale nie w obronie kogokolwiek czy próbie, jak to zostało ujęte "dymania ulicy"
Dlatego odszukałem ten watek.

Zapraszam do dyskusji.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates

Obrazek

Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ