Pierwszy zakup

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Hubi1986
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2021, 07:35

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Hubi1986 » 19 cze 2021, 13:01

Trochę jak bym wszedł na forum o motoryzacji i napisał że chcę kupić bmw, a wszyscy że lepiej audi.
Mi się podoba bmw i kupię bmw. Oczekiwałem kilka pytań o sztabki , a ciągle dostaę odpowiedzi o monetach.

Zły przykład.
To tak jakbyś wszedł na forum o motoryzacji, nie miał prawa jazdy i napisał, że chcesz kupić bmw, a wszyscy by Ci pisali, żebyś najpierw zrobił kurs i nauczył się przepisów ruchu drogowego.
tu można polemizować, ale myślę że szkoda mojego i Twojego czasu.

Wydaje mi się, że na temat sztabek też co nieco Ci napisaliśmy.
tu się zgodzę

Będzie trudniejsza weryfikacja- jeżeli nie będziesz chciał wyjąć z certipacków to będzie trzeba co nieco zainwestować w sprzęt.
Flex podał Ci przykład wagi magnetycznej, ja zasugerowałem sigmę czy choćby zjeżdżalnię magnetyczną z magnesów neodymowych.

i właśnie szukam osoby z wiedzą i sprzętem. Albo osoby, który wskaże mi właściwe produkty i przeszkoli z używania.


Tu bym chciał się zapytać ile taki sprzęt kosztuje. Ale pewnie dostanę radę " zobacz na allegro"
Jednak na allegro czy w innych miejscach pewnie są lepsze/ gorsze, mniej/bardziej profesjonalne lepsze/jakościowo etc.

Hubi1986
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2021, 07:35

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Hubi1986 » 19 cze 2021, 13:01

Zły przykład.
To tak jakbyś wszedł na forum o motoryzacji, nie miał prawa jazdy i napisał, że chcesz kupić bmw, a wszyscy by Ci pisali, żebyś najpierw zrobił kurs i nauczył się przepisów ruchu drogowego.
tu można polemizować, ale myślę że szkoda mojego i Twojego czasu.

Wydaje mi się, że na temat sztabek też co nieco Ci napisaliśmy.
tu się zgodzę

Będzie trudniejsza weryfikacja- jeżeli nie będziesz chciał wyjąć z certipacków to będzie trzeba co nieco zainwestować w sprzęt.
Flex podał Ci przykład wagi magnetycznej, ja zasugerowałem sigmę czy choćby zjeżdżalnię magnetyczną z magnesów neodymowych.

i właśnie szukam osoby z wiedzą i sprzętem. Albo osoby, który wskaże mi właściwe produkty i przeszkoli z używania.


Tu bym chciał się zapytać ile taki sprzęt kosztuje. Ale pewnie dostanę radę " zobacz na allegro"
Jednak na allegro czy w innych miejscach pewnie są lepsze/ gorsze, mniej/bardziej profesjonalne lepsze/jakościowo etc.
[/quote]

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Pierwszy zakup

Post autor: joxer » 19 cze 2021, 17:13

hubi1986 jak będziesz kupował u pewnego dilera to nie będziesz musiał sprawdzać :) jak już się zdecydujesz na markę sztabki, to potem jej się trzymaj, to szybciej wychwycić, czy coś z nią będzie nie tak (inny certipack, inne wymiary sztabki, inna waga, itp) :)

zawsze możesz poprosić o sprawdzenie sztabki przed zakupem u dilera

kolejna spraw możesz kupić sztabki bardziej zabezpieczone np.: argor-heraeus kinebar (dodatkowo zabezpieczone hologramem)

są też inne dodatkowe zabezpieczenia, ale nie bardzo interesuje się tematyką :)

ceny sigmy zaczynają się od $900

zawsze możesz kupić sztabki od mennicy polskiej :) ich raczej nie podrabiają i będziesz mógł je zamówić w banku pko :)

Hubi1986
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2021, 07:35

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Hubi1986 » 19 cze 2021, 18:20

zawsze możesz kupić sztabki od mennicy polskiej :) ich raczej nie podrabiają i będziesz mógł je zamówić w banku pko

widziałem, ale dość drogie i traktuje je jako ostateczną wersję. Szczerze powiedziawszy od nich miałem zacząć, ale pomyślałem że założę ten wątek.
ostatnio jak porównywałem ceny to:
sprzedawca z mojego linku 2398,03 , a mennica polska 2615. 200zł duża różnica. Myślę, ze jadą na marce in dlatego mają wysokie marże.

Ja tylko chciałem znaleźć tańszego dilera i nie kupić bubla(do momentu założenia wątku nie analizowałem możliwości kupienia bubla, ale teraz inaczej na to patrzę.)
Czy sigma za 900$ jest skuteczna czy jednak najniższa cena to nie ma co się fajerwerków spodziewać?
Czy nauczenie się jej obsługiwania wymaga dużo czasu?

Analizuję czy wydać 4 koła (przy zakupie 100K dodatkowy koszt 4%) na najtańszą i nauczyć się jej używać (co zajmie pewnie też trochę czasu) czy jednak poszukać pasjonata, który ją ma(może lepszą za lepsze pieniądze), poświęci mi trochę czasu i kupi ze mną za co się odwdzięczę...

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Pierwszy zakup

Post autor: 0zł » 19 cze 2021, 18:22

A nie możesz po prostu iść do mennicy kapitałowej czy tavex i przeprowadzą taką weryfikacje razem z Tobą przy zakupie? W Kapitałowej w Warszawie i w Tavex mają spektrometry i wagi magnetyczne. Po co masz kupować sprzęt za 4k skoro nie masz zamiaru zakładać skupu tylko i tak brać od dealerów?

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Pierwszy zakup

Post autor: joxer » 19 cze 2021, 18:31

Hubi1986 pisze:
19 cze 2021, 18:20
Czy sigma za 900$ jest skuteczna czy jednak najniższa cena to nie ma co się fajerwerków spodziewać?
Czy nauczenie się jej obsługiwania wymaga dużo czasu?
osobiście jej nie używałem, ale jest najbardziej promowany przez amerykańskich youtuberów :) ma swoich partnerów w europie (niemcy, czechy, słowacja, itp), a obsługa raczej nie powinna sprawiać większych problemów

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Grześ » 19 cze 2021, 18:38

Ja pierd...
Jeszcze wałkujecie ten syzyfowy temat?
Napisałem 2 x razy aby odezwał się na PW.
Dostałby numer do importera c-hafner i 10 gramówki by miał po 2200 z groszami.
Ale to jest bonzo i ma mnie w d... to i ja jego też.
------------------
Admin, jesteś tam?
Weź z tym tematem zrób porządek a autorowi daj urlop.

Hubi1986
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2021, 07:35

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Hubi1986 » 19 cze 2021, 18:51

Ale to jest bonzo i ma mnie w d... to i ja jego też.
musiałem to przeoczyć. Czy jestem bonzo...nie powiedziałbym. Nie do końca wiem co to znaczy w Twoim mniemaniu.
Naprawdę nie mam Cię, ani nikogo tutaj w d.... Dlaczego miał bym mieć?

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Gaszpar » 19 cze 2021, 18:51

Grześ pisze:
19 cze 2021, 18:38
Ja pierd...
Jeszcze wałkujecie ten syzyfowy temat?
Napisałem 2 x razy aby odezwał się na PW.
Dostałby numer do importera c-hafner i 10 gramówki by miał po 2200 z groszami.
Ale to jest bonzo i ma mnie w d... to i ja jego też.
------------------
Admin, jesteś tam?
Weź z tym tematem zrób porządek a autorowi daj urlop.
przeciez nowy wie lepeij niz my wszyscy co ma robic :lol:
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 642
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Morgon » 19 cze 2021, 19:14

Hubi1986 pisze:
19 cze 2021, 18:51
Ale to jest bonzo i ma mnie w d... to i ja jego też.
musiałem to przeoczyć. Czy jestem bonzo...nie powiedziałbym. Nie do końca wiem co to znaczy w Twoim mniemaniu.
Naprawdę nie mam Cię, ani nikogo tutaj w d.... Dlaczego miał bym mieć?
Naucz się Hubi cytować, bo czasem nie wiadomo jak te Twoje posty czytać. Przy każdym poście jest ikonka "odpowiedz z cytatem" (prawy górny róg).

I idź po prostu kup te sztabki. Żaden normalny dealer metali szlachetnych na naszym rynku nie czyha na Twoje 10x10g z zamiarem sprzedania Ci fałszywki. Rozmyślanie o sigmach, wagach magnetycznych i obstawie z konsultantów to możesz mieć na okazję zakupu paru kilo od typa na granicy ukraińskiej, a nie 10 małych sztabek u dealera. A tych jest co najmniej kilku spokojnie wiarygodnych na naszym rynku. I nie - nie wymienię z nazwy, bo to nie miejsce na reklamę tego czy innego.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2828
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Pierwszy zakup

Post autor: brodacz » 19 cze 2021, 19:36

Grześ pisze:
19 cze 2021, 18:38
Ja pierd...
Jeszcze wałkujecie ten syzyfowy temat?
Napisałem 2 x razy aby odezwał się na PW.
Dostałby numer do importera c-hafner i 10 gramówki by miał po 2200 z groszami.
Ale to jest bonzo i ma mnie w d... to i ja jego też.
------------------
Admin, jesteś tam?
Weź z tym tematem zrób porządek a autorowi daj urlop.
Masz na myśli Pawła K?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Grześ » 19 cze 2021, 20:01

Tak.

Looco
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2020, 17:30

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Looco » 19 cze 2021, 21:18

Na sztabkach za bardzo się nie znam , ale znalazłem najtańsze złote sztabki

https://allegro.pl/oferta/luksusowa-1-k ... 701b8c0118

w razie czego mogę pośredniczyć . ;)
Inflacja to czas wielu ubogich milionerów . E.S.
Pozdrawiam Looco .

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Pierwszy zakup

Post autor: flex » 19 cze 2021, 23:25

Morgon pisze:
19 cze 2021, 19:14

Naucz się Hubi cytować, bo czasem nie wiadomo jak te Twoje posty czytać. Przy każdym poście jest ikonka "odpowiedz z cytatem" (prawy górny róg).

I idź po prostu kup te sztabki. Żaden normalny dealer metali szlachetnych na naszym rynku nie czyha na Twoje 10x10g z zamiarem sprzedania Ci fałszywki. Rozmyślanie o sigmach, wagach magnetycznych i obstawie z konsultantów to możesz mieć na okazję zakupu paru kilo od typa na granicy ukraińskiej, a nie 10 małych sztabek u dealera. A tych jest co najmniej kilku spokojnie wiarygodnych na naszym rynku. I nie - nie wymienię z nazwy, bo to nie miejsce na reklamę tego czy innego.
Nic dodać nic ująć.
Miałem to samo napisać pod postem Grzesia ale jest chyba zaczynam się robić zbyt poprawny politycznie ;)
Ile jeszcze można wałkować taki temat?
Ile jeszcze potrzeba więcej info żeby kupić całe 10 g złota?
Całe forum zmobilizowane :lol:
Na to potrzeba albo trolla z prawdziwego zdarzenia albo naprawdę nieporadnego w pozyskiwaniu informacji.
90% potrzebnego info do zdobycia dla laika w ciągu 5 minut u wujka google..
Co więcej, większość info dostępne na forum i w tym wątku.
Looco pisze:
19 cze 2021, 21:18
Na sztabkach za bardzo się nie znam , ale znalazłem najtańsze złote sztabki

https://allegro.pl/oferta/luksusowa-1-k ... 701b8c0118

w razie czego mogę pośredniczyć . ;)
Za ciężka :lol:
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Hubi1986
Posty: 27
Rejestracja: 12 cze 2021, 07:35

Re: Pierwszy zakup

Post autor: Hubi1986 » 20 cze 2021, 06:31

flex pisze:
19 cze 2021, 23:25
Całe forum zmobilizowane
Czy ktoś kogoś zmusza do wchodzenia do tego wątku? Czy ktoś kogoś zmusza do wypowiadania się tutaj?

flex pisze:
19 cze 2021, 23:25
Ile jeszcze potrzeba więcej info żeby kupić całe 10 g złota?

W pierwszym poście napisałem:
"Jak na razie zdecydowałem o zakupie 10 sztabek 10g, a by trochę zobaczyć jak działa proces zakupu/ ew sprzedaży."

Zakup czysto edukacyjny za stosunkowo małą kwotę.


5 strona wątku, a zdecydowanie więcej skupiacie się na mojej osobie niż na temacie pierwszego zakupu sztabek złota.
(Co na swój sposób mnie trochę bawi)

Fakt jest taki, że większość informacji, które chciałem uzyskać mam. Za co dziękuje.
Looco pisze:
19 cze 2021, 21:18
https://allegro.pl/oferta/luksusowa-1-k ... 701b8c0118
Nawet ładny gadget, może kupię do biura. Dziękuje za link:)

ODPOWIEDZ