Początki inwestycji monety 1 gram

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: 0zł » 17 wrz 2021, 16:52

Cena to kwestia drugorzędna w tym przypadku, ale czy warto jednogramowe? W mojej ocenie nie.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: meszuzel » 17 wrz 2021, 17:00

Trudno sie nie zgodzić z Janem Pawłem II ale mimo wszystko pozostanę przy swoim stanowisku. Choć z drugiej strony gdyby autor tematu miał przepalić te kasę na bzdury to lepszy gram złota niż marne wspomnienia po melanżu :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

starty
Posty: 17
Rejestracja: 17 wrz 2021, 08:44

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: starty » 17 wrz 2021, 18:28

Dzięki za każdą odpowiedź. Zrezygnuję z monet 1 gram. Jeżeli już to będę kupował 1/4 albo 1/10 oz. Nadal jeszcze tylko nie wiem czy kupować te historyczne czy bulionowe czy po prostu brać to gdzie będzie lepsza cena?
Unikać któryś monet historycznych? Gdzieś wyczytałem że rosyjskich rubli unikać, prawda to?

Menel
Posty: 469
Rejestracja: 11 gru 2020, 00:49

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: Menel » 17 wrz 2021, 19:11

Trochę prawda. Jak się nie znasz, to lepiej się w tym nie grzeb. Są bezpieczniejsze walory od rubli.

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: joxer » 17 wrz 2021, 20:48

kupuj najtańsze i najbardziej rozpoznawalne złote monety

ja osobiście lubię polskie 100 zł, ale one są rozpoznawalne tylko w obrębie naszego kraju

Joden82
Posty: 228
Rejestracja: 31 sie 2019, 19:04

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: Joden82 » 17 wrz 2021, 22:13

Historyczne najlepiej 20 franków Szwajcaria,20 marek cesarsto
1/10 do 1/4 te najpopularniejsze bez wynalazków tylko
Kruger,kangur,Britania,liść...
Te monety sprzedasz wszędzie i szybko

starty
Posty: 17
Rejestracja: 17 wrz 2021, 08:44

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: starty » 18 wrz 2021, 10:21

Czy do tych monet które zostały wymienione powyżej można dołożyć Dukat austriacki i 20 franków francuskich i filharmoników?

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Powie mi ktoś dlaczego dwie różne monety o takiej samej masie złota nie kosztują tyle samo? Francuskie 20 franków 5,81 gram złota kosztuje 1389 zł a 20 franków szwajcarskich też 5,81 gram złota kosztuje 1416 zł

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: flex » 18 wrz 2021, 10:47

starty pisze:
18 wrz 2021, 10:24
Czy do tych monet które zostały wymienione powyżej można dołożyć Dukat austriacki i 20 franków francuskich i filharmoników?

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Powie mi ktoś dlaczego dwie różne monety o takiej samej masie złota nie kosztują tyle samo? Francuskie 20 franków 5,81 gram złota kosztuje 1389 zł a 20 franków szwajcarskich też 5,81 gram złota kosztuje 1416 zł
Większy popyt na franki szwajcarskie lub inny sprzedawca ma inne ceny lub wchodzi w grę różny stan monet.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: AlA » 18 wrz 2021, 11:27

starty pisze:
18 wrz 2021, 10:24
Czy do tych monet które zostały wymienione powyżej można dołożyć Dukat austriacki i 20 franków francuskich i filharmoników?

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Powie mi ktoś dlaczego dwie różne monety o takiej samej masie złota nie kosztują tyle samo? Francuskie 20 franków 5,81 gram złota kosztuje 1389 zł a 20 franków szwajcarskich też 5,81 gram złota kosztuje 1416 zł
Coininvest Francja 1363 PLN
FB allegro i inne aukcje z "drugiej ręki" jeszcze taniej
Mój zbiór na uCoin AluniA

starty
Posty: 17
Rejestracja: 17 wrz 2021, 08:44

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: starty » 18 wrz 2021, 11:56

Trochę się obawiam kupować na allegro i z drugiej ręki, mógłbym kupić falsyfikat

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: flex » 18 wrz 2021, 12:17

starty pisze:
18 wrz 2021, 11:56
Trochę się obawiam kupować na allegro i z drugiej ręki, mógłbym kupić falsyfikat
Przynajmniej na początku kupuj tylko ze sprawdzonych sklepów. Choćby po to żeby mieć potem z czym porównać.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: joxer » 18 wrz 2021, 13:19

zawsze też możesz przyjąć politykę, że kupujesz wyłącznie jeden typ monet, wtedy będzie ci zdecydowanie łatwiej wyłapać jak coś z monetą będzie nie tak

lub kupować tylko w sprawdzonych miejscach :) jak numimarket, wcn, czy forumowiczów (patrz na ich aktywność na forum oraz opinie ze sprzedaży)

warto też zaprzyjaźnić z właścicielem lokalnego sklepu numizmatycznego :) wtedy będziesz miał bardziej spersonalizowane oferty oraz lepsze ceny

raczej allegro nie jest najlepszym miejscem na zakup złota (chociażby ze względu na samą prowizję platformy), już bardziej olx (ale tylko przy odbiorze osobistym)

Half Penny
Posty: 48
Rejestracja: 08 wrz 2021, 19:20

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: Half Penny » 18 wrz 2021, 14:31

Szczerze to zloto warto kupić u dealera np u tajnych czy innym sklepie bo jeśli zaczynasz to szczerze na olx ktoś może cię oszukać...gdyż nie masz doświadczenia. Ja srebro kupuje tylko legitnie a nie przez olx. Ale rób jak uważasz cy warto za parę groszy mieć lipę ze fałszywkę?

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: joxer » 18 wrz 2021, 20:32

wszystko to kwestia doświadczenie, jak i zdrowego podejścia do tematu, a te parę groszy może zdecydować czy na inwestycji wyjdziesz na + czy -, nim nauczymy się biegać najpierw musimy nauczyć się chodzić, niestety nie obejdzie to się bez upadków

ważny jest też sam moment samego wejścia/wyjścia, z założenie powinno się kupować jak jest tanio, a sprzedawać jak jest drogo :) ale jeżeli wszyscy nagle chcą kupować, to to raczej nie jest dobry moment (jak branie w tej chwili kredyty z oprocentowaniem zmiennym na zakup mieszkania, których ceny wzrosło podobnie jak złota i srebra)

mówiąc inaczej jeżeli media nakłaniają cię do zakupu to należy sprzedawać, a jak namawiają do sprzedaży to należy kupować

kolejną popularną filozofią jest systematyczne kupowanie w celu uśrednienia ceny :) ale jak zaczniesz kupować na górce (patrz wykresy lata 2010-2013), to może minąć kilka, kilkanaście lat nim wyjdziesz na swoje, chociaż w długoterminowym inwestowaniu nie powinno mieć to dużego znaczenia (no chyba, że się wyjdzie w złym momencie)

a i też nie wolno zapomnieć o zdarzeniach losowych, swoich kaprysach, zmianach koncepcji :)

najlepsze oferty cenowe można znaleźć u indywidualnych osób, dotyczy to kupna jak i sprzedaży, często kupując u dilera jest się na stracie od momentu zakupu (wystarczy sprawdzić, za ile by taką samą monetę odkupił od ciebie, patrz zdjęcie 0zł z cenami skupu i sprzedaży)

starty
Posty: 17
Rejestracja: 17 wrz 2021, 08:44

Re: Początki inwestycji monety 1 gram

Post autor: starty » 18 wrz 2021, 21:41

Powiedzcie o co chodzi z tym tajnym? Już kilka razy czytałem o tym tutaj na forum ale nie mam pojęcia o co chodzi.

Co do kupowania przez internet to chyba zdecyduję się na jeden góra dwa sklepy internetowe żeby nie podawać swoich danych w dziesięciu różnych miejscach. Olx odpuszczę z powodu właśnie braku doświadczenia a chcę mieć pewny zakup.

Ogólnie jestem z Bielska-Białej i jeżeli chodzi o sklepy numizmatyczne to kiepsko to wygląda, był kiedyś jeden w mieście ale już zakończył działalność. Muszę się zorientować jakie ceny mają w kantorach.

Co do uczenia się chodzić to pierwszy upadek już zaliczyłem kupując srebrnego kruggerand za 168 zł, drugi raz bym go już nie kupił, ale niech leży w szafie na pamiątkę. Kupując te monety nie liczę na spektakularne zyski, dysponuję za małym budżetem. Chcę po prostu regularnie dokupować monet żeby nie trzymać tych pieniędzy w skarpecie bo i tak nic z tego mieć nie będę. Włożyć do szafy i zapomnieć o nich, może czasem nacieszyć nimi oczy :) A ich sprzedaż to wchodzi w grę za naście lat.

O które zdjęcie chodzi z 0 zł z cenami skupu i sprzedaży?

Na tavex mogę spokojnie kupować? Zaufany sklep?

Dodano po 27 minutach 42 sekundach:
Doczytałem co to ten tajny.

ODPOWIEDZ