Inwestuj w srebro

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 03 sty 2024, 19:18

Napisze wiec ze się mylisz. Srebro da zarobić i to nawet sporo. Realny argument to twój adwersarz.

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 261
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: ubelluri ullikummi » 03 sty 2024, 19:51

Panu tu chodzi pewnie o zabawę w złomiarza?

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: julk1 » 05 sty 2024, 03:14


Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: tonyxxl » 05 sty 2024, 06:22

Czyli rozumiecie, bierzecie wykres historyczny, cofacie się w czasie, kupujecie idealnie w dołku, potem sprzedajecie idealnie na górce i macie 30% od ceny spot. Oczywiście papierowe 30%, bo nawet na kontrakcie sa popierane prowizje od transakcji a co dopiero gdybyscie chcieli sprzedać to sreberko u dilerów, no ale o tym nie dobrze jest mówić. Czy to nie jest piękne? No i nie zapomnijcie skorzystać z linku sponsora dilera metali z opisu, dostaniecie zniżkę 100zł od ceny która jest zawyżona o 200zł od konkurencji. Nie dziękujcie, inwestujcie, bo wam wykupią :lol:

Tak juz poważnie, a propo zapotrzebowania na srebro w przemyśle, co to niby bedzie szło do paneli foto co rok to więcej i więcej aż go zabraknie :lol: macie tutaj fakty a nie bajdurzenie dla durniów aby nagonić na zakupy bulionu i zgarnąć prowizję:
https://globenergia.pl/tysiace-paneli-p ... branzy-pv/
https://www.gramwzielone.pl/trendy/2017 ... z-rynku-pv

Zresztą sprawdzcie sami, po ile są panele w hurtowni u was i spytajcie się jak staniały przez ostatni rok. To jest zapaść.

Także, każdy średnio rozgarnięty widzi, że nie zapowiada się na żadne wzrosty a wręcz przeciwnie. Stagnacja to będzie sukces na tak nasyconym rynku. Towaru dilerom bulionu przynajmniej nie braknie, jak to było chwile po wbuchu pandemii i wojny w UA. Spotkamy się za rok, zobaczymy kto miał rację, Pan od wykresików i samych pozytywów które nas rzekomo czekają na tym rynku, czy może Ja, który na srebrze się podobno słabo zna, ale potrafi dodać 2+2 kiedy widzi w lokalnym sklepie że jest coraz taniej za panel EV.

I wiem, że srebro to nie tylko panele, ale sprzedaż biżuteri był mniejszy o 22% , srebra stołowego o 47% a inwestycje w srebro fizyczne czyli głównie bulion też notuja mniejsze obroty o 21%. ETF to samo, spadek.

Nie ma mody na srebro, nie ma zapotrzebowania w przemyśle lub utrzyma się w najlepszym przypadku na podobnym stanie ale sa za to duże zapasy w magazynach. Co to może zwiastować to odpowiedzcie sobie sami.
Oczywiście przyjdzie czas na srebro, ale musi wpierw upaść na samo dno i wykrwawić słabe ręce, czy jeszcze w tym roku czy w nastepnym to nie wiem, będę obserwował i może wtedy wrócę do jakiś zakupów, ale nie fizyka a jakiś ETF co najwyżej, bardziej z nostalgi i na sprawdzenie się czy się znam i mogę tu cokolwiek sensownego zarobić niż z chęci wielkich zysków.

TomaszK-T4
Posty: 426
Rejestracja: 28 lut 2020, 22:04

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: TomaszK-T4 » 19 sty 2024, 18:03

tonyxxl pisze:
05 sty 2024, 06:22
Czyli rozumiecie, bierzecie wykres historyczny, cofacie się w czasie, kupujecie idealnie w dołku, potem sprzedajecie idealnie na górce i macie 30% od ceny spot. Oczywiście papierowe 30%, bo nawet na kontrakcie sa popierane prowizje od transakcji a co dopiero gdybyscie chcieli sprzedać to sreberko u dilerów, no ale o tym nie dobrze jest mówić. Czy to nie jest piękne? No i nie zapomnijcie skorzystać z linku sponsora dilera metali z opisu, dostaniecie zniżkę 100zł od ceny która jest zawyżona o 200zł od konkurencji. Nie dziękujcie, inwestujcie, bo wam wykupią :lol:

Tak juz poważnie, a propo zapotrzebowania na srebro w przemyśle, co to niby bedzie szło do paneli foto co rok to więcej i więcej aż go zabraknie :lol: macie tutaj fakty a nie bajdurzenie dla durniów aby nagonić na zakupy bulionu i zgarnąć prowizję:
https://globenergia.pl/tysiace-paneli-p ... branzy-pv/
https://www.gramwzielone.pl/trendy/2017 ... z-rynku-pv

Zresztą sprawdzcie sami, po ile są panele w hurtowni u was i spytajcie się jak staniały przez ostatni rok. To jest zapaść.

Także, każdy średnio rozgarnięty widzi, że nie zapowiada się na żadne wzrosty a wręcz przeciwnie. Stagnacja to będzie sukces na tak nasyconym rynku. Towaru dilerom bulionu przynajmniej nie braknie, jak to było chwile po wbuchu pandemii i wojny w UA. Spotkamy się za rok, zobaczymy kto miał rację, Pan od wykresików i samych pozytywów które nas rzekomo czekają na tym rynku, czy może Ja, który na srebrze się podobno słabo zna, ale potrafi dodać 2+2 kiedy widzi w lokalnym sklepie że jest coraz taniej za panel EV.

I wiem, że srebro to nie tylko panele, ale sprzedaż biżuteri był mniejszy o 22% , srebra stołowego o 47% a inwestycje w srebro fizyczne czyli głównie bulion też notuja mniejsze obroty o 21%. ETF to samo, spadek.

Nie ma mody na srebro, nie ma zapotrzebowania w przemyśle lub utrzyma się w najlepszym przypadku na podobnym stanie ale sa za to duże zapasy w magazynach. Co to może zwiastować to odpowiedzcie sobie sami.
Oczywiście przyjdzie czas na srebro, ale musi wpierw upaść na samo dno i wykrwawić słabe ręce, czy jeszcze w tym roku czy w nastepnym to nie wiem, będę obserwował i może wtedy wrócę do jakiś zakupów, ale nie fizyka a jakiś ETF co najwyżej, bardziej z nostalgi i na sprawdzenie się czy się znam i mogę tu cokolwiek sensownego zarobić niż z chęci wielkich zysków.
Bardzo mądry wpis, ciekawy jestem jednak co moze sprawić,że przyjdzie czas na srebro. Na razie nic takiego nie widzę. Cieszę się,że udało mi się pozbyć wielu kg tego złomu w postaci monet kolekcjonerskich i jeszcze na tym zarobiłem.

wqba93
Posty: 11
Rejestracja: 01 mar 2023, 21:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: wqba93 » 30 sty 2024, 20:25

Cześć,
Chciałbym zaciągnąć Waszej porady. Zastanawiam się nad "większym" zakupem srebra - póki co ciułałem powoli tu uncję, tam dwie, gdzieś trzy. Bardziej byście polecili zakup większej ilości monet czy sztabki 1kg?
Póki co akumuluje, a więc nie bawię się w łapanie dołków i górek.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 30 sty 2024, 20:29

Do czego ci te srebro?
Chcesz zbierać na kupkę czy pohandlować troszkę?

alvares
Posty: 11
Rejestracja: 13 lut 2023, 20:49

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: alvares » 31 sty 2024, 09:54

wqba93 pisze:
30 sty 2024, 20:25
Cześć,
Chciałbym zaciągnąć Waszej porady. Zastanawiam się nad "większym" zakupem srebra - póki co ciułałem powoli tu uncję, tam dwie, gdzieś trzy. Bardziej byście polecili zakup większej ilości monet czy sztabki 1kg?
Póki co akumuluje, a więc nie bawię się w łapanie dołków i górek.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wysłałem Ci dłuższą wiadomość prywatną.
Tam rozpisałem się nad zagadnieniem.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: meszuzel » 31 sty 2024, 11:50

Grześ pisze:
30 sty 2024, 20:29
Do czego ci te srebro?
Kim jesteś i gdzie ukryłeś Grzegorza :lol: :lol:
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 31 sty 2024, 12:29

Jestem cały czas.

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 648
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Gorthagin » 02 lut 2024, 23:08

Dawno nie kupowałem srebra, więc nie obserwowałem rynku. Czy popularny bulion dalej najtaniej kupię w tajnym ? Pojawili się nowi dealerzy na rynku ?

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: julk1 » 03 lut 2024, 14:40

Wg mnie nadal najtaniej w tajnym. Choc na FB można kupić 2-3 zł taniej.

Pykacz
Posty: 806
Rejestracja: 12 kwie 2019, 10:15

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Pykacz » 04 lut 2024, 13:16

Wczoraj przywiozłem z Elbląga po 100,34zł/oz razem z kosztami paliwa (trzeba było 160km zrobić w obie strony). Zakup od prywatnej osoby wychodzi mi zawsze najtaniej. Dzisiaj solidnie pakuję i jutro wywożę do skrytki.
Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk a rośnie popyt na święty spokój (Vabank I).

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 04 lut 2024, 13:30

Pykacz pisze:
04 lut 2024, 13:16
Wczoraj przywiozłem z Elbląga po 100,34zł/oz razem z kosztami paliwa (trzeba było 160km zrobić w obie strony). Zakup od prywatnej osoby wychodzi mi zawsze najtaniej. Dzisiaj solidnie pakuję i jutro wywożę do skrytki.
Gratuluje.
Też pochwale się zakupem sreberka.
Całe 2395 gram za 6,5 koła. (ag 999)
Brawo ja!
2024-02-04.jpg

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 648
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Gorthagin » 04 lut 2024, 13:55

Pykacz pisze:
04 lut 2024, 13:16
Wczoraj przywiozłem z Elbląga po 100,34zł/oz razem z kosztami paliwa (trzeba było 160km zrobić w obie strony). Zakup od prywatnej osoby wychodzi mi zawsze najtaniej. Dzisiaj solidnie pakuję i jutro wywożę do skrytki.
Olx? Czy jakiś inny portal ?

ODPOWIEDZ