Witam serdecznie...

d_on
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2021, 23:40

Witam serdecznie...

Post autor: d_on » 28 sie 2021, 23:46

Witam serdeczne grono osob bliskich zbieractwu chociazby monet...
... nie ukrywam, ze w tej sprawie wszedlem na forum...
Faktem jest, że " różnym " zbieractwem zajmuje sie od jakiegoś juz czasu ( " pamiatki " sportowe ) tak nie mniej kwestie numizmatyki a konkretnie monet jest dla mnie z lekka świeża ...
... Za kwestie honoru ustanowilem, ze zbiore wszystkie monety 2 i pozniej 5 zlotowe, obiegowe emitowane przez NBP
.. Skad wizytwa na forum, ano stad... podczas jarmarku udalo mi sie dokompletowac brakujace monety 1998 rok + , pozostaly monety najbardziej wartosciowe, najstarsze ... w miedzyczasie udalo mi sie zdobyc :

Igrzyska - Atlanta 1996
100 lat nowozytnych Igrzysk Olimpijskich
200 lecie urodzin Edmunda Strzeleckiego
Henryk Sienkewicz

brakuje mi nadal :

Palac Królewski w Łazienkach
75 rocznica Bitwy Warszawskiej
Sum
Katyń, Miednoje, Charków - 1940
Zamek w Lidzbarku Warmińskim
Jeż
Zygmunt II August
Zamek w Pieskowej Skale
Jelonej rogacz
Stefan Batory

Nie chcialbym wylozyc przesadnie, przyslowiowego frycowego, stad prosba do Was, gdybyscie umieli zasugerowac mi mniej lub wiecej wartosci brakujacych mi monet. Podczas jarmarku np , slyszac odniesienie do 2 zlotowek nijak mialo sie to do ofert np z allegro . Te allegorowe sa nieco/zdecydowanie wyzsze.
Prosze o zrozumienie osoby chcacej zreazliowac pewne zalozoenie a nikonieczniej chcacej wiazac sie na dluzej z numizmatyka.
Serdecznie dziekuje za to, ze komus udalo sie dotrwac do konca tresci mojego nudnego postu...

Gdyby ktos posiadal brakujace mi monety, zapraszam ...

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2829
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Witam serdecznie...

Post autor: brodacz » 29 sie 2021, 07:05

Na giełdach zdarza się trafiać dziadków oderwanych od internetowej rzeczywistości i sprzedających w cenach z katalogu kupionego w epoce Komora. Niemłoda, że w necie kupisz znacznie taniej niż na allegro. 10% tak, ale nie więcej. Mam kilka z tych pozycji na zbyciu, ale nawet na grupach fejsowych zdarza się sprzedać lepiej niż na allegro. Miedzionikle u mnie znajdziesz po 120. NG allegro minus 10%. Może inni będą hojniejsi?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ