Blog "Zastępczy"

Posiadasz stronę z tekstami o tematyce numizmatycznej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.
Awatar użytkownika
DagonX
Ekspert
Posty: 143
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:12

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: DagonX » 17 lis 2023, 15:57

Looco pisze:
17 lis 2023, 13:58
Przeczytałem recenzję katalogu Jerzego Ziółkowskiego "Pieniądz zastępczy Koźmina i powiatu koźmińskiego 1914-1919" i chciałem dodać komentarz , lecz na blogu jest to teraz niemożliwe ( kiedyś dodawałem ). Dlatego krótko napiszę go na portalu .
Możliwość dodawania komentarzy jest cały czas możliwa. Jednak z uwagi na fale spamu włączona jest moderacja z mojej strony.
Looco pisze:
17 lis 2023, 13:58
5 marek z 1918 r. z podpisem Mitschke , jest pokazany w katalogu Andrzeja Podczaskiego .
Są nowsze wydania katalogów A. Podczaskiego niż 2006 r.
No tak, p. Ziółkowski przywołał w tym zakresie katalog p. Podczaskiego (wyd. 2016 r.), jednak nadal tego banknotu nie ma ukazanego w książce "Pieniądz zastępczy Koźmina..." ani żadnej uwagi autora, że np. jego zdaniem jest to falsyfikat.
Looco pisze:
17 lis 2023, 13:58
Literówki pojawiają się , znalazłem trzy w pańskim tekście , przy katalogu (192 strony) procentowo trochę słabo .
Ot, ciekawostka. Bardzo poproszę o ich wypisanie, bo żaden z programów do edycji tekstu mi ich nie podkreśla.

DagonX 8-)
Zapraszam na mojego bloga:
https://zastepczy.wordpress.com/

Looco
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2020, 17:30

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: Looco » 18 lis 2023, 13:09

A. Podczaski pokazał fragment bonu nakładając trzy bony na siebie , robi tak w swoich katalogach by nie były kopiowane , dlatego J. Ziółkowski nie pokazał go w swoim katalogu . Pokazane bony są z obiegu , nie falsy .

Dlaczego błędem jest powoływanie się na katalog P. Menzla z 2005r., jeżeli nowsze katalogi , drukowane i internetowy , nie wnoszą nic nowego do monet urzędowych Koźmina ?

Z ciekawostek , to mogę podpowiedzieć , jeden wyraz ma brak litery , drugi wyraz ma jedną za dużo , w trzecim wyrazie trzeba zmieni ostatnią literę . Możliwe że edytor zsumował wszystkie litery i wyszło mu że jest dobrze ?
Proszę przeczytać tekst powoli , głośno wtedy łatwiej wyłapać błędy . ;)
Inflacja to czas wielu ubogich milionerów . E.S.
Pozdrawiam Looco .

Awatar użytkownika
DagonX
Ekspert
Posty: 143
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:12

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: DagonX » 18 lis 2023, 15:03

Looco pisze:
18 lis 2023, 13:09
A. Podczaski pokazał fragment bonu nakładając trzy bony na siebie , robi tak w swoich katalogach by nie były kopiowane , dlatego J. Ziółkowski nie pokazał go w swoim katalogu . Pokazane bony są z obiegu , nie falsy .
To niczego nie tłumaczy i nie usprawiedliwia, zawsze można zamieścić szkic lub pozostawić wpis w katalogu bez fotografii.
Looco pisze:
18 lis 2023, 13:09
Dlaczego błędem jest powoływanie się na katalog P. Menzla z 2005r., jeżeli nowsze katalogi , drukowane i internetowy , nie wnoszą nic nowego do monet urzędowych Koźmina ?
Mnie na każdym etapie edukacji uczono, że należy podawać najnowsze wydania cytowanych publikacji, a nie informacje "archiwalne", nawet jeśli miałoby to polegać wyłącznie na wskazaniu nowego, aktualnego numeru katalogowego.

DagonX 8-)
Zapraszam na mojego bloga:
https://zastepczy.wordpress.com/

Looco
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2020, 17:30

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: Looco » 21 lis 2023, 11:38

Proszę wnikliwie przeczytać tekst , powinno być ok. ;)
Inflacja to czas wielu ubogich milionerów . E.S.
Pozdrawiam Looco .

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: julk1 » 21 lis 2023, 22:36

Looco pisze:
18 lis 2023, 13:09
Z ciekawostek , to mogę podpowiedzieć , jeden wyraz ma brak litery , drugi wyraz ma jedną za dużo , w trzecim wyrazie trzeba zmieni ostatnią literę . Możliwe że edytor zsumował wszystkie litery i wyszło mu że jest dobrze ?
Proszę przeczytać tekst powoli , głośno wtedy łatwiej wyłapać błędy . ;)
Looco pisze:
21 lis 2023, 11:38
Proszę wnikliwie przeczytać tekst , powinno być ok. ;)
Looco, a co by się stało jakbyś wprost napisał o które wyrazy chodzi?

Looco
Posty: 104
Rejestracja: 10 cze 2020, 17:30

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: Looco » 22 lis 2023, 13:29

Dwa wyrazy są już poprawione . ;)
Inflacja to czas wielu ubogich milionerów . E.S.
Pozdrawiam Looco .

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: julk1 » 22 lis 2023, 22:46

Loco, Twoje ostatnie zdanie jest niezgodne z regułami pisowni. :lol:

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3052
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Blog "Zastępczy"

Post autor: mmz » 23 lis 2023, 08:51

Skoro jesteśmy przy monetach zastępczych i tym podobnych tokenach, to proponuję w blogu ująć żetony PPTiT oraz DOPiT.

Owszem jest coś na monetyforum i na tpzn, ale są to raczej luźne informacje i trochę z próbą podkatalogowania, niemniej jest to temat nieogarnięty. Ze swojej strony mogę pomóc, bo swego czasu korespondowałem z osobą, która napisała katalog tokenów telekomunikacji Czechosłowacji i trochę mi przekazała informacji, a to z uwagi, że kupiłem od niej kilka takich tokenów z Polski.
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

ODPOWIEDZ