Czy ktoś spotkał się z czymś takim na Britanni?

Jeśli informacje zawarte w sieci nie pomogły, zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.
Krzysztof1232
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2023, 20:13

Czy ktoś spotkał się z czymś takim na Britanni?

Post autor: Krzysztof1232 » 12 mar 2023, 21:35

Witam,

Zauważyłem ostatnio, że na kilku srebrnych britanniach mam jakby mały "trójkącik" na rewersie, czy to wada mennicza? A może jakieś uszkodzenie? Załączam zdjęcia monety z "trójkątem" i bez. Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie, gdyż zauważyłem, że na srebrnych britanniach rant monety wygląda jakby był pokryty takim białym nalotem, przejrzałem sporo na ten temat i zazwyczaj milkspoty pojawiają się chyba na awersie/rewersie. Czy to może być spowodowane tym, że były nieprawidłowo przechowywane? W miejscu ze zbyt dużą wilgocią? Co ciekawe filharmonik nie ma ani śladu nalotu, a britannia już tak, (co widać na załączonych zdjęciach) a przechowywane były obie w tubach menniczych w tym samym miejscu. Tu pojawia się moje ostatnie pytanie, czy jeśli to patyna lub milkspot to czy zapakowanie tego próżniowo może coś pomóc?
Z góry dziękuję za info!
Załączniki
IMG_0147.JPG
IMG_0146.JPG
IMG_0152.JPG
IMG_0151.JPG
IMG_0149.JPG

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2553
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Czy ktoś spotkał się z czymś takim na Britanni?

Post autor: Mad_Tiger » 12 mar 2023, 23:41

Ten "trójkącik" to prawdopodobnie wada stempla.



* Myślisz że te rękawice do mycia naczyń są bezpieczniejsze dla monety niż umyte osuszone dłonie?
** Ale kolorek ładny 😺
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Krzysztof1232
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2023, 20:13

Re: Czy ktoś spotkał się z czymś takim na Britanni?

Post autor: Krzysztof1232 » 14 mar 2023, 09:53

Czy te krawędzie monety też są w normalnym stanie? Jak widać jest spora różnica między krawędzią britanni a krawędzią filharmonika, a przechowywane w ten sam sposób.

ODPOWIEDZ