Proszę o pomoc w wycenie

Jeśli informacje zawarte w sieci nie pomogły, zadaj pytanie tutaj by uzyskać pomoc w wycenie oraz identyfikacji monet i banknotów.
antek_wu
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2023, 18:19

Proszę o pomoc w wycenie

Post autor: antek_wu » 03 cze 2023, 18:26

Dzień dobry, czy ktoś mógłby mi pomoc i powiedzieć ile mniej więcej jest warta kolekcja monet dwuzłotowych od roku 1995 do 2016?

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Proszę o pomoc w wycenie

Post autor: meszuzel » 03 cze 2023, 19:14

Precyzyjnie to ilość monet razy 2 zł
Natomiast jeśli chcesz wziąć pod uwagę wartość kolekcjonerską, to ważnym czynnikiem jest stan zachowania. Poza tym, bez większego kłopotu ocenisz wartość sprawdzając zakończone aukcję. Sprawdzaj rocznikami.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Marek1
Posty: 201
Rejestracja: 05 maja 2022, 10:54

Re: Proszę o pomoc w wycenie

Post autor: Marek1 » 03 cze 2023, 19:43

Witam,

Powołując się na katalog Janusza Parchimowicza ( ten ostatni ) gdzie podane ceny to uśrednione ceny sprzedaży w roku 2022 to ok. 5.600 PLN.

Pozdrawiam
Specjalizacja: polskie monety obiegowe wraz z ich odmianami od 1916 roku do czasów obecnych + Notgeld Gniezno

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2542
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Proszę o pomoc w wycenie

Post autor: Mad_Tiger » 03 cze 2023, 20:37

Marek1 pisze:
03 cze 2023, 19:43
Witam,

Powołując się na katalog Janusza Parchimowicza ( ten ostatni ) gdzie podane ceny to uśrednione ceny sprzedaży w roku 2022 to ok. 5.600 PLN.

Pozdrawiam
Po co powoływać się na katalog i uśrednione ceny za zeszły rok jeżeli nawet nie wiadomo co mamy wycenić?

Kolekcja monet dwuzłotowych od 1995 do 2016?

Co to za monety? Obiegowe? Okolicznościowe? Pełen komplet?

Tak nawiasem mówiąc monety 2 zł okolicznościowe były bite do 2014 roku więc nie wiadomo co jest do wyceny.

Tak jak zauważył meszuzel głównym czynnikiem na wartość będzie miał stan. Są to monety polskie więc łatwo wyszukać zakończone aukcje.
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Marek1
Posty: 201
Rejestracja: 05 maja 2022, 10:54

Re: Proszę o pomoc w wycenie

Post autor: Marek1 » 03 cze 2023, 21:46

Witam,

Generalnie zgadza się !
Byłem nieprecyzyjny i podałem cenę za cały komplet monet okolicznościowych dwuzłotowych co oczywiste bitych w latach 1995-2014.
I co oczywiste mowa jest o monetach w stanie UNC.
Starałem się pomóc.

Do: Mad_Tiger
Co również jest oczywiste każdy zamiast zwracać się o pomoc na tym forum mógłby sam wykonać pracę np. kupić katalog lub przejrzeć zasoby internetu.
Forumowicze również nie maja obowiązku odpowiadać - pomagać.
Ale jak już się odpowiada - zabiera głos - to lepiej jest dopytać niż stawiać zbyt dużo pytań ( po co ) dezawuujących pytającego. Nie wiemy - ja nie wiem - kto jest pytającym. Może laik, może "cwaniak" - nie ważne.

Najważniejsze aby głos zabierali zainteresowani, np. pomocą :)
Nawet jak się jest Administratorem !

Pozdrawiam
Specjalizacja: polskie monety obiegowe wraz z ich odmianami od 1916 roku do czasów obecnych + Notgeld Gniezno

ODPOWIEDZ