uCoin - katalog monet

Zastanawiasz się, jak przechowywać i zabezpieczyć monety, oraz chcesz znaleźć informacje o literaturze, zajrzyj tutaj.
King_of_Dobermans
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2021, 21:16

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: King_of_Dobermans » 18 maja 2021, 22:04

Oceniam na mocne 8/10.
Minusy:
-brak wszelakich żetonów, medali, emisji fantazyjnych itp.- wiem, że nie są to monety de iure, ale np. NGC i PCGS przyjmują również egzonumia do gradnigu, więc liczą się one na rynku numizmatycznym,
-brak jak dotąd monet starożytnych i średniowiecznych.
Reszta to same plusy:
-darmowość,
-przystępność i prosta obsługa,
-klarowny układ katalogu,
-system wyceny.
Ogólnie zatem polecam, choć według mnie strona powinna zostać nieco bardziej rozbudowana.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: AlA » 20 maja 2021, 18:30

https://www.royalmail.com/sending

Jakie są ceny wysyłki do PL z UK?
Mój zbiór na uCoin AluniA

dziecko
Posty: 87
Rejestracja: 09 gru 2020, 16:02

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: dziecko » 20 maja 2021, 19:35

Ceny od 6.75 funtów w zależności od wagi.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: AlA » 20 maja 2021, 19:46

dziecko pisze:
20 maja 2021, 19:35
Ceny od 6.75 funtów w zależności od wagi.
Jakie są przedziały i jak to wychodzi w kosztach.
Np do 1kg, a do 2kg jest duża różnica?
Mój zbiór na uCoin AluniA

dziecko
Posty: 87
Rejestracja: 09 gru 2020, 16:02

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: dziecko » 20 maja 2021, 19:51

W tym nie ma różnicy, cena jest za "do 2kg".
Biorę oczywiście pod uwagę tylko ubezpieczone przesyłki, a w tej cenie ubezpieczenie to 50 funtów.
Cena różni się od wymiaru do 9.80

Później możesz ubezpieczyć na wyższą kwotę, ale ceny rosną oczywiście.

Powyżej 2 kg, do 30kg ceny zaczynają się bodajże od 16 funtów.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: AlA » 20 maja 2021, 19:53

Ok czyli nie ma tragedii
Dzięki
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
Fochy
Posty: 96
Rejestracja: 05 lut 2021, 20:42

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Fochy » 02 wrz 2021, 09:50

Pedro pisze:
18 kwie 2019, 14:20
Ja wysyłałem kilka razy z adresem napisanym cyrylicą i nigdy nie było problemu.
"Po naszemu" pisałem tylko "Rosja", więc nasza poczta wiedziała co z tym robić.
No i to jest to. Rozwięzanie/pomysł super!

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: AlA » 03 paź 2021, 18:41

Do katalogu powróciła możliwość zdobywania pkt. Zdobywa się je poprzez ocenianie poprawności przypisanego zdjęcia do monety lub określaniu, które zdjęcie monety jest lepsze. Pkt można wymieniać na abonament PRO, który z kolei jest pomocny w dodawaniu kolekcji i wymianach.
Mój zbiór na uCoin AluniA

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: el-dziubek » 02 lis 2021, 20:19

Mam pytanko do listów spoza UE. Jak to w tej chwili przechodzi urząd celny? Po moich lipcowych kotach z pocztą wymieniam tylko w Unii, ale są fajne deale do zrobienia poza. Jakieś doświadczenia na bierząco ktoś ma?

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Gaszpar » 02 lis 2021, 21:02

el-dziubek pisze:
02 lis 2021, 20:19
Mam pytanko do listów spoza UE. Jak to w tej chwili przechodzi urząd celny? Po moich lipcowych kotach z pocztą wymieniam tylko w Unii, ale są fajne deale do zrobienia poza. Jakieś doświadczenia na bierząco ktoś ma?
opisze moje przygody i spostrzeżenia
jak od 1 lipca weszlo to smieszne prawo miałem pecha bo szła wymiana z Tajwanu i w pewnej chwili list zamiast tarfic do mojego WERu trafił do Stragardu Gdańskiego. Po kilku dniach dostałem list ze musze oclic list, wiec zadzwoniłem tam i po rozmowie z Pania ktora kazała mi napisać co jest w liscie ewentualnie przyslac jej paragony itd. Powiedziałem ze tam sa prezenty i ze to wszystko kosztowalo 5 dolarów.Upewniała czy tam nie ma monet bo ich nie moze oclic, potem kazała wyslac do nich maila to co jej powiedziałem i zaraz po wyslaniu list wyszedl do mnie. Przy odbiorze musiałem zapłacic 8,50 zł.
w miedzyczasie przyszło pare listów z Rosji ale one szły normalnie przez mój WER.
Najbardziej sie obawiałem o przesylki które szły z Indi, Meksyku i Brazylii.
O dziwo przesylki z Indi i Meksyku znalazłem w skrzynce a Brazylia trafiła do Stargardu Gdańskiego i po kilku dniach do mnie przyszła z opłata prawie 100 zł.
Z moich obserwacji wnioskuje ze wysylajacy jak nie wypelni formularzu CN22 (celnego) to przesylki nie ida na cło
Skad te wnioski? a no dlatego ze do Indii pisa\lem do goscia zeby wyslal bez zadnych formularzy odpisal ze bedzie trudno bo wymagaja u niego tego na poczcie ale jakos udało mu sie to wysłac, zMeksyku tez nie było żadnych dokumentow. Problem pojawil sie w Brazylii poniewaz oni nie moga wyslac monet starszych od jakiegos rocznika i musza to zglaszac u siebie dlatego w liscie bylo opisane ze tam sa monety i poszlo to z automatu na cło.
To sa tylko moje spostrzezenia ale bede dalej wymienia\l i zobacze co dalej
Niedlugo bede mial nastepne przesylki z Rosji i Meksyku wiec zobacze czy to sie potwierdzi :D
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 638
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Morgon » 02 lis 2021, 21:23

U mnie jest kiepsko. Przesyłka z Kanady wpadła do WER Zabrze 1 lipca (sic!) i została zatrzymana. Leżała tam pomimo moich interwencji do 18 października bo twierdzili że mają błąd w systemie i nie mogą oclić. Że czekają na poprawną parametryzację systemu przez ich dział IT. Zapewniali jednocześnie że przesyłki nie odeślą. I co? 18 października odesłali do nadawcy! Zadzwoniłem na info-linię, złożyłem reklamację, niby mają zawrócić przesyłkę z powrotem do WER, ale już 2 tygodnie mijają i nic...

Inne przesyłki z USA przyszły, ale naliczyli mi z automatu 23% VAT zamiast 8%. Brak mi słów na temat tej instytucji. U nich czas zatrzymał się w późnym PRL i teraz się cofa.

Ogólnie el-dziubek jest ryzykownie kupować teraz poza UE. Sam jeszcze zastanawiam się jak by było z zakupem na eBay, który jeszcze na eBay podlega ocelniu/naliczeniu VAT. Czy przypadkiem celnicy nie będą chcieli mnie skubnąć po raz drugi jak to do nich przyjdzie...

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: el-dziubek » 02 lis 2021, 21:49

No właśnie WER Zabrza się obawiam. Niestety Wrocław przechodzi przez ten oddział :(

A jak wysyłacie poza UE to wypisujecie te papierki czy wysyłacie jak zwykły list?

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Gaszpar » 02 lis 2021, 21:52

el-dziubek pisze:
02 lis 2021, 21:49
No właśnie WER Zabrza się obawiam. Niestety Wrocław przechodzi przez ten oddział :(

A jak wysyłacie poza UE to wypisujecie te papierki czy wysyłacie jak zwykły list?
zwykly list bez zadnych papierkow
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
Alex
Posty: 130
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:33

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Alex » 28 lis 2021, 17:48

Zmiana maksymalnych wielkości w wersji darmowej:
obraz_2021-11-28_174559.png

Maju
Posty: 23
Rejestracja: 08 maja 2019, 11:50

Re: uCoin - katalog monet

Post autor: Maju » 01 lut 2022, 21:28

Ostatnio robiłem trochę zagranicznych wymian i zauważyłem że przesyłki z numerem do śledzenia nie są uaktualniane. 2 paczki doszły do odbiorców a widnieje status jako wysłano z Polski. Zdarzały się komuś takie przypadki i czym to może być spowodowane ?

ODPOWIEDZ