Saflip - kieszonki na monety

Zastanawiasz się, jak przechowywać i zabezpieczyć monety, oraz chcesz znaleźć informacje o literaturze, zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Saflip - kieszonki na monety

Post autor: Morgon » 13 paź 2020, 17:17

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie, gdzie można kupić wspomniane w temacie kieszonki Saflip w naszym regionie? Wszelkie oferty które znajduję są z USA/UK itp., w mniej lub bardziej kosmicznych cenach przesyłki. A ja bym chciał kupić detalicznie, po jednym opakowaniu 2x2 cala i jednym 2.5/2.5 cala :)
Ktoś z Was używa Saflip'ów?

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: meszuzel » 13 paź 2020, 18:10

Nie jestem na 100% pewien, ale Damian Marciniak w jednym z blogów na temat przechowywania wspominał o takich kieszonkach. Napisz może do niego.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: Morgon » 13 paź 2020, 21:08

Tak maszuzel, masz słuszność. Było o tym wideo Damiana Marciniaka i widziałem to jakiś czas temu. Oni sprowadzają hurtowe ilości więc wychodzi im taniej, a ja potrzebuję marne dwie paczki żeby ocenić czy to mi się sprawdzi.

Jakoś nie przekonują mnie stosowane na razie metody przechowywania monet np Polski Królewskiej. Papierowych holderów nie lubię, kapsle są absurdalne do takich monet, quadrumy też niefajne bo grubaśna pianka brzydko wygląda przy cienkich/małych monetkach. Luzem też źle, bo się telepią albo przesypują między przegródkami. Medale w rozmiarach poniżej 50mm też stanowią problem.
Wiem, marudzę :lol:
Te foliowe holderki mogłyby okazać się strzałem w 10. No nic, pewne wykosztuję się i kupię z dość drogą przesyłką na jakimś Amazonie.

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1799
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: julk1 » 14 paź 2020, 01:11

W takich kieszonkach wysyła się monety do gradingu. Popytaj tych, którzy wysyłają monety do NGC lub PCGS.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: Morgon » 25 sie 2021, 16:16

Reanimuję temat, bo kilka miesięcy temu nabyłem wspomniane kieszonki. Jakość bardzo dobra, ale cena zabija. W dodatku przesyłka też swoje dołożyła. Ale za to mam jakiś zapas na moją skromną kolekcję medali i raczej nie będę musiał kupować ponownie.

Do tej pory medale trzymałem luzem w kasetach wiodącego u nas producenta na "L". Ale za cholerę nie ufam współczesnym akcesoriom numizmatycznym. Produkowane na 100% w chinach, cholera wie z czego i cholera wie czym klejone. Teraz medale siedzą w saflipach i jest ok.

marcin4163
Posty: 291
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:05

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: marcin4163 » 25 sie 2021, 18:10

Małe te medale muszą być.
Mógłbyś pokazać zdjęcia jak to wygląda?

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 639
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Saflip - kieszonki na monety

Post autor: Morgon » 25 sie 2021, 19:08

Czy ja wiem czy małe? 7 centymetrowy medal Ci nie wejdzie, to prawda, czyli np. medale serii królewskiej PTAiN odpadają. Ale takie do 5 cm średnicy wejdą spokojnie do kieszonek 2,5 cala.
Te saflipy mają też tę zaletę, że większe wchodzą idealnie do kaset MB o okienku 67mm, a mniejsze wchodzą idealnie do kaset MB 50mm, czyli takich jak kapsle quadrum. Ale nikogo nie będę odszukiwał - lepiej prezentują się medale bez tych folijek. Za to w folijkach są lepiej odseparowane od syfu z jakiego zrobiono kasety. Lustro niektórych sztuk mi zmętniało po stronie na której leżały w kasetach.


20210825_183751.jpg
Z lewej dwa większe saflipy (2,5 cala), z prawej dwa mniejsze - dwucalowe.

ODPOWIEDZ