Regulamin licytacji

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Regulamin licytacji

Post autor: meszuzel » 16 gru 2019, 18:39

1. Zabrania się zamieszczania ofert wprowadzające w błąd kupującego oraz takich, które łamią przepisy prawa.
2. Obowiązuje całkowity zakaz komentowania ofert, chyba, że autor tematu wyrazi taką wolę.
3. Wskazane są informacje/komentarze, jeśli oferta budzi zastrzeżenie co do oryginalności oferowanych przedmiotów.
4. W treści oferty zawarte muszą być
- opis oraz zdjęcie przedmiotu,
- cena od jakiej sprzedający rozpoczyna licytację oferowanego przedmiotu,
- data i godzina zakończenia licytacji,
- koszt i sposób transportu.
5. Licytacja jest jawna, wszystkie oferty powinny być składane w temacie dotyczącym licytowanego przedmiotu
6. Zwycięzcą licytacji zostaje osoba, która złożyła najwyższą ofertę. W przypadku gdy więcej osób złożyło identyczne oferty o tej samej godzinie wygrywa oferta, która jest wyswietlana wcześniej.
7. Oferty złożone po czasie nie wpływają na wynik licytacji.
8. Użytkownicy dokonujących między sobą transakcji wyrażają jednocześnie zgodę na wystawienie sobie oceny dotyczącej jej przebiegu. http://www.monetyforum.pl/viewforum.php?f=31
9. W przypadku nie stosowania się do regulaminu w stosunku do użytkownika i treści przez niego zamieszczanych mogą być wyciągnięte konsekwencję wynikające z głównego regulaminu forum. (m.in.ostrzeżenie, czasowe lub trwałe zablokowanie konta, skasowanie części lub całości zamieszanych treści, skasowanie tematu).
10.Po zakończonej licytacji, temat zostanie zamknięty do czasu sfinalizowania transakcji, po tym czasie (max 30 dni) temat zostanie trwale usunięty.
11. Regulamin może ulec zmianie.
12. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w dziale ogłoszeń i wynikające z tego następstwa.

Ostatnia modyfikacja regulaminu 17.12.2019
Podziękowania dla kolegi ZGRYWUS za sformułowanie regulaminu
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

piotr7
Posty: 311
Rejestracja: 02 kwie 2019, 15:43

Re: Regulamin licytacji

Post autor: piotr7 » 16 gru 2019, 21:26

Co z obowiązkiem kupna/sprzedaży po wylicytowanej cenę?
P.
moje zbiory zobaczysz tutaj: https://pl.ucoin.net/uid50848

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Regulamin licytacji

Post autor: meszuzel » 17 gru 2019, 10:00

Nie zamknąłem tematu, błąd :) później zamknę a posty przeniosę do spraw organizacyjnych.
Ale odpowiadając na Twoje pytanie, to forum żadnego nacisku poza ostrzeżeniem wywrzeć nie może. Podobnie jak w dziale sprzedam, musi się to oprzeć na zaufaniu do kontrahenta, że wywiąże się z zaproponowanej ceny. Dlatego w regulaminie zrobiłem tak, że po zakończonej licytacji temat jeszcze pozostanie przez max 30 jako "dowód" zawartej umowy.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Regulamin licytacji

Post autor: 0zł » 17 gru 2019, 14:44

1. Zabrania się zamieszczania ofert wprowadzające w błąd kupującego oraz takich, które łamią przepisy prawa.
2. Obowiązuje całkowity zakaz komentowania ofert, chyba, że autor tematu wyrazi taką wolę.
3. Wskazane są informacje/komentarze, jeśli oferta budzi zastrzeżenie co do oryginalności oferowanych przedmiotów.
4. W treści oferty zawarte muszą być
- opis oraz zdjęcie przedmiotu,
- cena od jakiej sprzedający rozpoczyna licytację oferowanego przedmiotu,
- data i godzina zakończenia licytacji,
- koszt i sposób transportu.
5. Licytacja jest jawna, wszystkie oferty powinny być składane w temacie dotyczącym licytowanego przedmiotu
6. Zwycięzcą licytacji zostaje osoba, która złożyła najwyższą ofertę. W przypadku gdy więcej osób złożyło identyczne oferty o tej samej godzinie wygrywa oferta, która jest wyswietlana wcześniej.
7. Oferty złożone po czasie nie wpływają na wynik licytacji.
8. Użytkownicy dokonujących między sobą transakcji wyrażają jednocześnie zgodę na wystawienie sobie oceny dotyczącej jej przebiegu. http://www.monetyforum.pl/viewforum.php?f=31
9. W przypadku nie stosowania się do regulaminu w stosunku do użytkownika i treści przez niego zamieszczanych mogą być wyciągnięte konsekwencję wynikające z głównego regulaminu forum. (m.in.ostrzeżenie, czasowe lub trwałe zablokowanie konta, skasowanie części lub całości zamieszanych treści, skasowanie tematu).
10.Po zakończonej licytacji, temat zostanie zamknięty do czasu sfinalizowania transakcji, po tym czasie (max 30 dni) temat zostanie trwale usunięty.
11. Regulamin może ulec zmianie.
12. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w dziale ogłoszeń i wynikające z tego następstwa.

Pozwoliłem sobię coś dodać

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Regulamin licytacji

Post autor: meszuzel » 17 gru 2019, 15:20

Podoba mi się, biorę go :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Regulamin licytacji

Post autor: brodacz » 17 gru 2019, 18:19

ZGRYWUS pisze:
17 gru 2019, 14:44
Pozwoliłem sobię coś dodać
Jesteś gorszy niż banki. One przynajmniej na czerwono zaznaczają zmiany, a ty nam każesz cały regulamin czytać?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2543
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Regulamin licytacji

Post autor: Mad_Tiger » 19 gru 2019, 12:16

brodacz pisze:
17 gru 2019, 18:19
ZGRYWUS pisze:
17 gru 2019, 14:44
Pozwoliłem sobię coś dodać
Jesteś gorszy niż banki. One przynajmniej na czerwono zaznaczają zmiany, a ty nam każesz cały regulamin czytać?
Też szukam różnic ale to trudne na telefonie :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Regulamin licytacji

Post autor: 0zł » 19 gru 2019, 12:27

Teraz już różnic nie znajdziesz

Zablokowany