Zrzutka na funkcjonowanie forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
KZN
Posty: 1313
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: KZN » 10 cze 2020, 21:26

... po tym, jak na forum dynamicznie rozwija się trend pytających o identyfikację/ oryginalność / wycenę, przez osoby którym nie chce się poświęcić 5 minut na poszukiwanie na własna rękę, proponuję, aby dokonywać odpowiedzi Pytkowi tylko po zasileniu funduszy forum choćby symboliczną złotówka ;-)

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: xulu » 10 cze 2020, 21:53

Za brodaczem z fejsa przyszli :lol: :lol:

Tak na serio wystarczy przykleić post informacyjny o monetach "pospolitych" i podlinkowac allegro lub ucoin jako źródło informacji.

Ale z drugiej strony jak jest temat prawidłowo nazwany to forum ładnie się pozycjonuje i następny maruder po wpisaniu w wyszukiwarce dana frazę trafi do nas i przeczyta odpowiedź ;)

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: brodacz » 10 cze 2020, 22:02

No niestety. Musicie jednak wiedzieć, że są osoby, które naszemu forum robią czarny PR. Nie chcę domyślać się i posądzać, ale to zapewne starzy wyjadacze jeszcze z poprzedniego wcielenia. Merytorycznie słabi, ale w pretensjami o wszystko, co jest podstawą naszego istnienia.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

KZN
Posty: 1313
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: KZN » 10 cze 2020, 22:04

Atak na moją osobę?

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: xulu » 10 cze 2020, 22:10

Wracając do tematu.
Wydaje mi się że obligowanie kogoś do wpłaty wzamian za za możliwość zadania pytania mija się z celem tego forum.

KZN
Posty: 1313
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: KZN » 10 cze 2020, 22:25

Celem forum jest propagowanie kolekcjonowania monet, umożliwianie pogłębiania wiedzy. Za każdym razem irytuje mnie, kiedy ktoś rejestruje się, w pierwszym poście pyta się na temat monet, a gdy się okazuje, że nie został milionerem, nie wraca tu już po raz wtóry. Stąd moje złośliwości, ironie. Jeśli masz w sobie pasję, nie zrażą Cię i nie zabolą moje słowa, to taki swoisty bufor bezpieczeństwa rozwoju forum w coś treściwie poprawnego, a nie traktowania go, jak informacji turystycznej.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: xulu » 10 cze 2020, 22:32

Napisałem wyżej propozycje przyklejenia tematu.
Mozna też zmienić regulamin i powstrzymać w pewien sposób proceder który cie denerwuje.

Kto się nie stosuje do regulaminu post ---->>> kosmos.

No ale, nie mi o tym decydować.

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2543
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Mad_Tiger » 10 cze 2020, 23:40

KZN pisze:
10 cze 2020, 21:26
... po tym, jak na forum dynamicznie rozwija się trend pytających o identyfikację/ oryginalność / wycenę, przez osoby którym nie chce się poświęcić 5 minut na poszukiwanie na własna rękę, proponuję, aby dokonywać odpowiedzi Pytkowi tylko po zasileniu funduszy forum choćby symboliczną złotówka ;-)
Osobiście jestem przeciwny robienia z forum płatnego dostępu czy to w identyfikacji czy innych działach.

Aktualnie utrzymujemy się (serwery i domenę) z dobrowolnej zrzutki, administratorzy pracują na etat więc w chwili obecnej 100% zebranych środków jest i będzie wykorzystywane na funkcjonowanie forum. Są podejmowane pewne działania z poprawą funkcjonowania forum jak również z jego rozwojem.
xulu pisze:
10 cze 2020, 21:53
Tak na serio wystarczy przykleić post informacyjny o monetach "pospolitych" i podlinkowac allegro lub ucoin jako źródło informacji.
Miałem w planie stworzenie takiego wątku informacyjnego, dość mocno rozbudowanego:
- prosta identyfikacja
- stany monet
- monety z robaczkami (Tajlandia i kraje arabskie) jak rozpoznawać, jak odczytać tadę emisji itp.
- linki do archiwów allegro i domów aukcyjnych
- banknoty i magiczne numery (ten temat często jest wałkowany)
niestety ostatnio inna sprawa pochłania sporo mojego czasu. Postaram się to zrobić bo wstępny szkic miałem.
brodacz pisze:
10 cze 2020, 22:02
No niestety. Musicie jednak wiedzieć, że są osoby, które naszemu forum robią czarny PR. Nie chcę domyślać się i posądzać, ale to zapewne starzy wyjadacze jeszcze z poprzedniego wcielenia. Merytorycznie słabi, ale w pretensjami o wszystko, co jest podstawą naszego istnienia.
mogę prosić o jakieś szczegółowe info na PW?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grześ » 11 cze 2020, 08:20

brodacz pisze:
10 cze 2020, 22:02
No niestety. Musicie jednak wiedzieć, że są osoby, które naszemu forum robią czarny PR. Nie chcę domyślać się i posądzać, ale to zapewne starzy wyjadacze jeszcze z poprzedniego wcielenia. Merytorycznie słabi, ale w pretensjami o wszystko, co jest podstawą naszego istnienia.
Głośno myślisz.
To nie starzy użytkownicy robią czarny PR.
Zapominasz o swojej funkcji tu na forum, na którą solidnie długi czas pracowałeś.
Jesteś naszym forumowym klaunem i jedyne zadanie jakie tu masz to nas rozweselać.
Z swojej funkcji wywiązujesz się bardzo dobrze co większość poświadczy.
Fakt, zdarza mi się ci leciutko dokuczyć, ale to nie powód aby w liście otwartym skarżyć się.
-------------------
Co do merytoryki, tylko obiegówki mają coś wspólnego z numizmatyką.
Reszta to medaliki do łupania leszczy z kasy.
Oprócz dobrze pojętej matematyki żadna wiedza jest tu nie potrzebna.
Dobrze kupić i jeszcze lepiej sprzedać, to jest max.

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 11 cze 2020, 09:19

Widzę, ze jednak mocno niedoceniasz swojej osoby przy degradacji naszego forum, 20-30% twoich postów jest merytorycznych, reszta to kij w mrowisko. Przykładów nawet daleko nie trzeba szukać https://monetyforum.pl/viewtopic.php?f= ... 772#p37772

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grześ » 11 cze 2020, 09:27

Grzegorz_Wroclaw pisze:
11 cze 2020, 09:19
Widzę, ze jednak mocno niedoceniasz swojej osoby przy degradacji naszego forum, 20-30% twoich postów jest merytorycznych, reszta to kij w mrowisko.
Tak wysoko mnie oceniasz ?
Ja myślałem że góra 10 %.
Mimo to dzięki i tobie życzę takiego wyniku. ;)
-----------
Tam gdzie jest coś konkretnego do napisania to pisze konkretnie.
Tam gdzie wypisuje się pierdoły i tłucze pianę robię to samo.
Jak jesteś miedzy krukami to się kracze tak jak one.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: 0zł » 11 cze 2020, 09:29

Brodacz chyba miał na myśli tych co nas opuścili przymusowo, a teraz płaczą i się żalą w innych miejscach.

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 11 cze 2020, 09:31

@grzes

Może i tylko 10%, nie liczę i nie prowadzę statystyk, ostatnio już niezbyt często tutaj zaglądam...

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grześ » 11 cze 2020, 09:35

Masz rację.
Na fejsie z nauczycielem będzie ci wygodniej.

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 11 cze 2020, 09:40

Nie mędrkuj, bo Ci nie wychodzi...

ODPOWIEDZ