Zrzutka na funkcjonowanie forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: xulu » 11 cze 2020, 09:42

Mad_Tiger pisze:
10 cze 2020, 23:40

Miałem w planie stworzenie takiego wątku informacyjnego, dość mocno rozbudowanego:
- prosta identyfikacja
- stany monet
- monety z robaczkami (Tajlandia i kraje arabskie) jak rozpoznawać, jak odczytać tadę emisji itp.
- linki do archiwów allegro i domów aukcyjnych
- banknoty i magiczne numery (ten temat często jest wałkowany)
niestety ostatnio inna sprawa pochłania sporo mojego czasu. Postaram się to zrobić bo wstępny szkic miałem.
Taki przyklejony temat powinien być w każdym dziale

"Przed założeniem tematu przeczytaj"

Rozumiem że jest z tym dużo roboty, może powinieneś skorzystać z pomocy userów którzy mogli by przesyłać podpowiedzi na PW.

Pod tematem była by informacja kto był pomocny w utworzenie tematu.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: brodacz » 11 cze 2020, 10:23

Grzesiu twoja fobia jest silniejsza niż myślisz. Mam wrażenie, że kładąc się spać sprawdzasz, czy pod łóżkiem nie ma pejsatych. Mój wpis dotyczył osób, które kiedys bywały i juz raczej tu nie wracają. Co do twoich insynuacji czy nie prościej będzie jak jednak sam zobaczysz co i dlaczego o nas piszą? Dlaczego postawa jednej osoby wpływa na całokształt postrzegania forum?
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: Grześ » 11 cze 2020, 11:15

A co oni mogą pisać ?
Nauczyciel piszę to co religia nakazuje.
Czy ktoś to sprawdza z rzeczywistością ?
Nie nikt, bo to tematy tabu, a naród ma tak wyprane mózgi że boją się własnego cienia.
Wrzuć link na Pw to sobie poczytam te bzdury.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 11 cze 2020, 12:14

KZN pisze:
10 cze 2020, 21:26
... po tym, jak na forum dynamicznie rozwija się trend pytających o identyfikację/ oryginalność / wycenę, przez osoby którym nie chce się poświęcić 5 minut na poszukiwanie na własna rękę, proponuję, aby dokonywać odpowiedzi Pytkowi tylko po zasileniu funduszy forum choćby symboliczną złotówka ;-)
Przymuszanie kogoś do wpłaty, to nie jest dobry kierunek tym bardziej, że to forum czy tpzn ma za zadanie propagowanie numizmatyki. Wiem, ze są osoby na forum, które zaglądają do wspomnianego działu tylko po to aby sie doszkolić. Poza tym, trafiają się czasem zapytania gdzie można pobawić się w detektywa próbując rozwikłać zagadkę.
Na chwilę obecną mamy stabilną sytuację finansową, a jestem przekonany, że w sytuacji kryzysowej znajdą sie dobrzy ludzie aby podtrzymać to miejsce.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

KZN
Posty: 1315
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: KZN » 11 cze 2020, 12:23

meszuzel pisze:
11 cze 2020, 12:14
KZN pisze:
10 cze 2020, 21:26
... po tym, jak na forum dynamicznie rozwija się trend pytających o identyfikację/ oryginalność / wycenę, przez osoby którym nie chce się poświęcić 5 minut na poszukiwanie na własna rękę, proponuję, aby dokonywać odpowiedzi Pytkowi tylko po zasileniu funduszy forum choćby symboliczną złotówka ;-)
Przymuszanie kogoś do wpłaty, to nie jest dobry kierunek tym bardziej, że to forum czy tpzn ma za zadanie propagowanie numizmatyki. Wiem, ze są osoby na forum, które zaglądają do wspomnianego działu tylko po to aby sie doszkolić. Poza tym, trafiają się czasem zapytania gdzie można pobawić się w detektywa próbując rozwikłać zagadkę.
Na chwilę obecną mamy stabilną sytuację finansową, a jestem przekonany, że w sytuacji kryzysowej znajdą sie dobrzy ludzie aby podtrzymać to miejsce.
Bardziej aniżeli o dar na forum chodziło mi, aby zmusić potencjalnego leniwca do pracy przed dodaniem postu. Dużo rzeczy znajdziemy w dzisiejszych czasach w google, są archiwa allegro, onebid.. archiwa firm branżowych.. jest bieżące allegro, numimarket.. są katalogi monet online i o ile pytanie zadaje ktoś, kto ma załóżmy 100 postów lub kilka miesięcy obecności na forum, to może on pytać o cokolwiek chce, wierzę, że zrobił wszystko, aby samemu rozwikłać zagadkę, bo temat go fascynuje.. o tyle pytanie z prośba o wycenę lub identyfikację 90% monet, dodatkowo nie krzaczkowych, wynikaj z lenistwa i pójścia na łatwiznę. Wiele razy godzinami poszukuję, bo wiem, że jak znajdę, to zapamiętam i się czegoś nauczę.. Zachęcam zatem do samorozwoju i szukania pomocy między sobą w sytuacjach trudniejszych, o których mamy mniejszą wiedzę, ale np. monety obiegowe europejskie z lat 60..? Posiadają nominał, datę.. Ehh..

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: meszuzel » 11 cze 2020, 12:38

Zgadzam się, ale lenistwo leży w naturze ludzkiej, dlatego jak ktoś pyta o monety które można bez kłopotu odczytać to może powinniśmy ignorować ?
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Zrzutka na funkcjonowanie forum

Post autor: brodacz » 11 cze 2020, 12:40

Nic dodać nic ująć. Niestety jak nie znajdzie się jeleń, który powie co i jak to w świat idzie info, że tu nikt nic nie wie. Też olewam zapytania o obiegowy prl bo to szczyt chamstwa o to pytać. Zabawne jak czasem jednak znajdzie się 10-ciu wtajemniczonych i wyjaśnia zawiłości rocznika 49 albo 57. Niejednokrotnie wielogodzinne deliberacje nt monety wartej 20 gr. I oczywiscie każdy z wiedzą ograniczoną katalogiem Fishera.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

ODPOWIEDZ