Pliki starego forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Pliki starego forum

Post autor: meszuzel » 26 kwie 2019, 12:00

Tutaj kolega DeeaM może coś więcej powiedzieć, gdzie jest to zapisywane. Osobiście nie mam pojęcia gdzie to jest i nie mam zamiaru wiedzieć.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: Pliki starego forum

Post autor: DeeaM » 26 kwie 2019, 14:03

Hasła w phpbb3 są tylko "solone", ale przynajmniej nie są jawnym tekstem w bazie danych. Ale jak cała baza danych phpbb3 z forum monety.pl wpadnie w inne ręce to oczywiście może ją wykorzystać i do odzyskania haseł
Generalnie zawsze, ale to zawsze trzeba mieć różne hasła, nigdy tego samego w dwóch miejscach.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Pliki starego forum

Post autor: skorkabezwyprawki » 28 kwie 2019, 23:35

Wartość ma domena monety.pl i treść wiadomości PW, bo założę się, że są tam dane prywatne o transakcjach. Czy da się tego użyć do celów przestępstwa, szantażu czy innych nie wiem, ale ludzie są pomysłowi.
Dlatego NIGDY nie używamy PW (prywatnych wiadomości) na żadnym publicznym forum do przekazywania informacji mających jakąś wartość.

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: Pliki starego forum

Post autor: DeeaM » 29 kwie 2019, 12:22

Nowy właściciel bazy starego forum nie może bezkarnie wykorzystać wszystkiego co tam znajdzie, przede wszystkim będzie musiał poinformować, że zmienił się właściciel danych i dalsze przetwarzanie tychże danych będzie możliwe po udzieleniu ponownej zgody użytkownika.
To nie tak, że z automatu nowy właściciel może spamować sobie legalnie czy wysyłać do skarbówek wasze konta bankowe, ale powtarzam że nie może legalnie, nielegalnie może :P

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Pliki starego forum

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 kwie 2019, 13:56

Mając dostęp do danych, można zrobić co się zechce. Złożenie zawiadomienia do Urzędu Kontroli Skarbowej nie jest wykroczeniem a nawet można dostać nagrodę pieniężną. Moim zdaniem, jeżeli ktoś licytuje kupno bazy, to tylko w celu wyciągnięcia danych o tym co, kto, za ile, kiedy kupił albo sprzedał. Czy to pójdzie do UKS, czy do czyjejś bazy klientów, tego nie wiemy.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Pliki starego forum

Post autor: meszuzel » 29 kwie 2019, 14:08

Kłóci sie to z logiką. Inwestor nie wyda grosza, jeśli inwestycja nie zarobi. Wartością w tym przypadku mogą być tylko i wyłącznie posty na forum. To co jest w skrzynkach PW stanowi jakiś problem ich posiadaczy.

Będę rozmawiał jeszcze z Syndykiem i ten temat poruszę.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: Pliki starego forum

Post autor: DeeaM » 29 kwie 2019, 14:11

Oczywiście, że można, ale złamaniem prawa będzie taka czynność, więc z jednej strony masz niby szansę na nagrodę pieniężną a z drugiej strony widmo sprawy cywilnej za udostępnienie danych.
Najpierw po zakupie tej bazy danych trzeba uzyskać zgodę użytkowników na dalsze przetwarzanie ich danych osobowych.

Druga sprawa: teraz w każdej chwili można wysłać do emonety s.a. czyli do syndyka żądanie usunięcia danych osobowych zgodnie z przysługującym prawem. Wystarczy jeden taki przypadek i taka baza danych z forum będzie niesprzedawalna (aby była sprzedaż zgodna z prawem czyli bez wad prawnych) bez jej wcześniejszej edycji i usunięcia danych ;)

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Pliki starego forum

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 kwie 2019, 15:29

meszuzel pisze:
29 kwie 2019, 14:08
Kłóci sie to z logiką. Inwestor nie wyda grosza, jeśli inwestycja nie zarobi. Wartością w tym przypadku mogą być tylko i wyłącznie posty na forum. To co jest w skrzynkach PW stanowi jakiś problem ich posiadaczy.

Będę rozmawiał jeszcze z Syndykiem i ten temat poruszę.
Czy tylko ja widzę, że jedyną wartością są prywatne handelki na PW. Co, z ile, kiedy, na jaki adres? Tam jest info kto co zbiera, jakie ilości, jak do niego trafić itp. Gdybym prowadził firmę, która handluje monetami/bulionem/kruszcami to bym licytował bazę i ostatnie czym bym się martwił, to zgoda użytkowników czy mogę czytać ich PW. Bazę bym kupił, przefiltrował i korzystał.
DeeaM pisze:
29 kwie 2019, 14:11
Oczywiście, że można, ale złamaniem prawa będzie taka czynność, więc z jednej strony masz niby szansę na nagrodę pieniężną a z drugiej strony widmo sprawy cywilnej za udostępnienie danych.
Najpierw po zakupie tej bazy danych trzeba uzyskać zgodę użytkowników na dalsze przetwarzanie ich danych osobowych.

Druga sprawa: teraz w każdej chwili można wysłać do emonety s.a. czyli do syndyka żądanie usunięcia danych osobowych zgodnie z przysługującym prawem. Wystarczy jeden taki przypadek i taka baza danych z forum będzie niesprzedawalna (aby była sprzedaż zgodna z prawem czyli bez wad prawnych) bez jej wcześniejszej edycji i usunięcia danych ;)
No dajcie spokój z tymi teoriami... Zaraz się dowiem, że srebrne bulionówki nie powinny być na VATcie zero w wszystkich polskich dilerów....

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Pliki starego forum

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 29 kwie 2019, 15:46

bo ten vat tak naprawde w nich jest :) wystarczy porównać ceny usa - eu i wszystko jasne...

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Pliki starego forum

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 kwie 2019, 16:01

Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 kwie 2019, 15:46
bo ten vat tak naprawde w nich jest :) wystarczy porównać ceny usa - eu i wszystko jasne...
Znam teorie jak się to robi. To jest jazda po krawędzi.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Pliki starego forum

Post autor: meszuzel » 29 kwie 2019, 16:04

skorkabezwyprawki pisze:
29 kwie 2019, 15:29

Czy tylko ja widzę, że jedyną wartością są prywatne handelki na PW. Co, z ile, kiedy, na jaki adres? Tam jest info kto co zbiera, jakie ilości, jak do niego trafić itp. Gdybym prowadził firmę, która handluje monetami/bulionem/kruszcami to bym licytował bazę i ostatnie czym bym się martwił, to zgoda użytkowników czy mogę czytać ich PW. Bazę bym kupił, przefiltrował i korzystał.
Firmy sprzedające szeroko pojęte monety już maja najprawdopodobniej tych dżentelmenów w bazie klientów, więc zakup nic i nie da. Druga sprawa, to jaka firma zakupiła tą bazę będzie dziecinne proste do ustalenia, więc ewentualne roszczenia wobec danych lub ich wycieku łatwo sporządzić.
Mam zbyt małą wiedzę, aby się merytorycznie mądrzyć, ale już od początku nie byłem przekonany co jest w pierwszych postach.

Teraz zależy mi na budowaniu pozycji tego forum, a że jest wiele życzliwych osób, to mam nadzieje, ze przyjdzie nam to łatwo.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Walus
Posty: 1773
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Pliki starego forum

Post autor: Walus » 09 maja 2019, 14:26

Jakies nowe informacje ? czy kompletnie odpuszczamy

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Pliki starego forum

Post autor: meszuzel » 09 maja 2019, 18:25

Nie mam żadnych. Umówiony jestem z syndykiem tak, że jak będzie wszystko zebrane w przysłowiową "kupę" będzie się kontaktował i przedstawi wtedy scenariusz sprzedaży.
Trochę z obawami podchodzę do zakupu, bo namiastka była pod koniec funkcjonowania forum. Niemniej jednak decyzję podejmę na koniec, kiedy będzie już wszystko wiadomo. O swojej decyzji poinformuje odpowiednio wcześniej na forum.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Pliki starego forum

Post autor: meszuzel » 26 wrz 2019, 09:18

Jakiś tydzień temu rozmawiałem na ten temat i z informacji, jakie uzyskałem to proces upadku nadal trwa. Domena i pliki nadal nie zostały wystawione na sprzedaż. Na chwilę obecną również nie jest wiadome, kiedy to nastąpi.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ