Co kupić na Komunię?

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Compan
Posty: 143
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:21

Co kupić na Komunię?

Post autor: Compan » 22 sty 2020, 09:19

Cześć, może ktoś z Was ma podobny problem? Co kupić na Komunię dziecku które chyba wszystko ma :( laptop komóra, rowery, Xbox, tv, elektryczna hulajnoga to odpada... Kolczyki pierscinki łańcuszki też.. Forsy nie dam bo dziecko nic z tego wiedzieć nie będzie... Z książek się nie ucieszy... I bądź tu mądry :(

Z góry dzięki za pomysły! Może nie tylko mi się one przydadzą.

Za moich czasów zegarek rower i człowiek był szczęśliwy a teraz to w dupach się poprzewracało 😁 sorry.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: xulu » 22 sty 2020, 09:31

No sorry ale kto w tych dupach poprzewracał jak nie MY!!!

Jak zadajesz tu pytanie pewnie planujesz jakis "medalik"
Kupił bym coś z tego rocznika.

KZN
Posty: 1343
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: KZN » 22 sty 2020, 09:33

Trudny temat. Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać i czy to dziewczynka czy chłopak :-)

Compan
Posty: 143
Rejestracja: 10 kwie 2019, 10:21

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: Compan » 22 sty 2020, 09:53

Dziewczyna, bratanica. (Xulu masz rację..)
A czy medalik czy sztabkę au tak żeby w przyszłości mogła sprzedać czy dalej inwestować? Może w tą stronę faktycznie iść..

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: flex » 22 sty 2020, 09:54

KZN pisze:
22 sty 2020, 09:33
Trudny temat. Wszystko zależy od tego, ile chcesz wydać i czy to dziewczynka czy chłopak :-)
"Kolczyki pierscinki łańcuszki też.."
Raczej dziewczynka. Choć w tych czasach nie można być pewnym ;)
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: 0zł » 22 sty 2020, 09:57

Compan pisze:
22 sty 2020, 09:53
Dziewczyna, bratanica. (Xulu masz rację..)
A czy medalik czy sztabkę au tak żeby w przyszłości mogła sprzedać czy dalej inwestować? Może w tą stronę faktycznie iść..
https://tavex.pl/zloto/zlota-sztabka-pamp-krzyz-5-g/
jak za drogi to jakieś 1/10 kangura, albo mysz i do tego ładne pudełko. Dzieci lubią zwierzęta.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: xulu » 22 sty 2020, 10:10

Może jak komunia to coś w stronę watykanu?

KZN
Posty: 1343
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: KZN » 22 sty 2020, 10:12

U mojej Córki 1 uncjówka AG, którą dostała od Gwiazdora, leży w honorowym miejscu na biurku. Tematyka Disneyowska, wiek analogiczny ;-) Kwestia charakteru i upodobań. Nie wiem, czy nie lepszy byłby set np. zwierzaków 2 zł GN w ładnym albumie. Kwestie stricte religijne mozna urozmaicić monetami GN z Papieżem ;-)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2553
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: Mad_Tiger » 22 sty 2020, 10:51

Też mam komunie w tym roku dwójki chrześniaków 😺

Mam dla nich już dawno zebrany zestaw monet okolicznościowych od narodzin po dziś dzień, 20 i 19 zł niepodległość oraz kupię jedynie bieliki 1/10 oz jak pojawia się z tego roku 😺 NBP mają jeszcze zeszły.

Gotówki nie chce dać, chrześniak ma wszystko - jest rozpieszczany przez dziadków. Chrześnica (moja siostra rodzona) dostanie coś jeszcze dodatkowo ale to po komunii aby nie było że faworyzuje 😺

Dodam tylko że jedna komunie mam w sobotę i od razu w niedzielę druga ...
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: DeeaM » 22 sty 2020, 11:26

To i tak rozpieszczanie dzieciaków.. co to ma być w ogóle.. Encyklopedia drukowana, pegasus, w porywach rower składak ;) A nie rozpasanie i prezenty na komunię w 4 cyfrowej kwocie.. w dupach się ludziom poprzewracało.
Jak już ktoś koniecznie chce komunie to niech to będzie komunia, przeżycie duchowe tych którzy tego rzeczywiście potrzebują a nie festiwal mody, prezenty jak na ślub, imprezy dosłownie jak na wesele itd..
Tragedia...

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5437
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: meszuzel » 22 sty 2020, 11:39

Głos rozsądku, ale jakże nie pasujący do dzisiejszych czasów. W całej rozciągłości zgadzam sie z kolegą DeeaM.
Ja od lat robię identycznie. Moneta z Papieżem i niestety kasa. Jedno ze słabszych rozwiązań, ale przynajmniej pozostaje pamiątka w postaci monety.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3111
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: repek20 » 22 sty 2020, 11:47

Jak się czyta co niektóre posty powyżej to ręce opadają :shock: .
A potem wielki szok, że wyrosły roszczeniowe kaleki życiowe :roll: .

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: Gaszpar » 22 sty 2020, 12:00

repek20 pisze:
22 sty 2020, 11:47
Jak się czyta co niektóre posty powyżej to ręce opadają :shock: .
A potem wielki szok, że wyrosły roszczeniowe kaleki życiowe :roll: .
nie do końca sie z Tobą zgodzę bo to wszystko uzależnione jest od wychowania i od rodziców a nie to ile kasy dostaje młody człowiek.
tak naprawdę to większość dzieciaków i tak z komunii nie widzi tej kasy tylko laduje ona u rodziców - a co z nia zrobia rodzice to juz inna sprawa.
Sam byłem w sytuacji ze mój syn szedł do komunii i miałem pytania co ewntualnie kupic czy chcemy kase itd.
Postanowienie poszło zeby młody dostał pieniadze które zostały "ulokowane" w dobry sposób i młody dostał odpowiedz że jak skonczy 18 lat to będa jego pieniadze i wtedy moze z nimi zrobic co chce. Przez ten czas mam czas żeby go tak wychować żeby znał wartości w zyciu i nie "przewalił" tych pieniedzy na bzdury.

W tym roku też mam komunie i też sie zastanawiam co zrobić zapewne kupie tez jakas okazała monete żeby dziecko miało cos dla siebie a kasa - róznie z nia bywa
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

DeeaM
Posty: 451
Rejestracja: 03 kwie 2019, 09:40

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: DeeaM » 22 sty 2020, 12:12

Gaszpar pisze:
22 sty 2020, 12:00

W tym roku też mam komunie i też sie zastanawiam co zrobić zapewne kupie tez jakas okazała monete żeby dziecko miało cos dla siebie a kasa - róznie z nia bywa

Nie robić komunii, kasę tą która poszłaby na organizację cyrku odłożyć na lokatę, w srebro, złoto dla pociechy.
Same profity ;)

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Co kupić na Komunię?

Post autor: joxer » 22 sty 2020, 12:19

co się będziecie wygłupiać i kupować dla dziecka jakieś monety :> niska jest szansa, że to je zainteresuje, zwłaszcza dziewczynkę

bądź cool w oczach dziecka i daj po prostu pieniądze, wtedy to najwyżej tymi złymi będą rodzice co zabiorą cały hajs ;p a do prezentu właściwego możesz dołączyć co najwyżej jakąś srebrną 10 lub 20 złotówkę z wizerunkiem papieżom, lub złotą 25 złotówkę

ODPOWIEDZ