Dywagacje na temat dealerów kruszców

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: flex » 15 maja 2020, 08:23

Joden82 pisze:
15 maja 2020, 08:10
Flex z goldona dostałeś to co zamawiałeś czy jakieś "zamienniki"?
Dostałem to co zamawiałem.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: el-dziubek » 15 maja 2020, 10:30

A ja czekam od połowy marca. Ani monet, ani ziemniaków, ani info :) Czekam na liście

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grześ » 15 maja 2020, 11:50

el-dziubek pisze:
15 maja 2020, 10:30
A ja czekam od połowy marca. Ani monet, ani ziemniaków, ani info :) Czekam na liście
Ja od 07.03.2020.
Zobaczymy kto dostanie pierwszy ?
U *Chojnacki & Kwiecień* kupowałem później i już mam.

Awatar użytkownika
Rafal
Posty: 123
Rejestracja: 05 kwie 2019, 20:07

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Rafal » 15 maja 2020, 12:25

Czy ktos juz otrzymal monety zamowione w marcu w Goldenmark? Mieli miec duza dostawe a monet nadal nie widac.
Zbiór monet na uCoin - https://en.ucoin.net/uid97121

hm62
Posty: 184
Rejestracja: 06 kwie 2019, 14:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: hm62 » 15 maja 2020, 18:47

el-dziubek pisze:
15 maja 2020, 10:30
A ja czekam od połowy marca. Ani monet, ani ziemniaków, ani info :) Czekam na liście
Czyli Canada jeszcze nie dotarła :( ja czekam na gęsi :)

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: 0zł » 21 maja 2020, 22:46

2.png
a to ciekawe

el-dziubek
Posty: 2737
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: el-dziubek » 22 maja 2020, 06:44

Tak jest z rynkowymi pseudo dilerami... Poważna firma z marką tak by nie zagrała. Ale nam jeszcze daleko do gwarancji zakupów. Spróbujmy się wycofać z transakcji, kiedy pik ceny jest w drugą stronę. Zaraz blokady konta i lament, ze klient nieuczciwy...

Awatar użytkownika
blaxploitation
Posty: 172
Rejestracja: 17 kwie 2019, 08:16

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: blaxploitation » 22 maja 2020, 10:03

Mnie najbardziej rozbawiła tam opinia "(...)Prywatnie okropni ludzie." :D
Lepsze jutro było wczoraj.

Awatar użytkownika
0zł
Posty: 2386
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:42

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: 0zł » 22 maja 2020, 10:07

Czy okropny to nie wiem, choć się domyślam. Na pewno hipokryta, bo artykuł z bloga o goldenmark jeszcze pamietam.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: flex » 30 maja 2020, 13:42

ZGRYWUS pisze:
21 maja 2020, 22:46
2.png
a to ciekawe
Warto czytać takie opinie bo widać jakiej jakości i uczciwości jest dealer i jak zachowa się gdy rynek wariuje.
Tylko raz kupowałem w 79th Element kilka lat temu i dostałem tubę najbardziej "zamleczonych" liści jakie widziałem. Oczywiści ani słowa o tym na stronie sklepu ani o tym, że są z drugiej ręki. W rozmowie z właścicielem też odniosłem wrażenie jakbym rozmawiał z cinkciarzem.

W ostatnim dołku cenowym (krach cen PM w marcu) kupowałem w Goldonie i tajnym.
Goldon po pewnym czasie napisał, że ze względu na ograniczenia dostaw nie może zrealizować zamówienia w terminie i jeżeli chcę mogę zrezygnować z zakupu lub czekać do maja. Zamówienie dostałem na początku maja.
Z mojej strony brak zastrzeżeń.

Z tajnego nie dostałem żadnej informacji o zamówieniu od połowy marca, ani żadnej odpowiedzi na emaile z pytaniem o zamówienie( po 2 miesiącach od zamówienia). Dopiero w zeszłym tygodniu napisali, że brak Kookaburry i czy mogą zamienić na Koalę i że nastąpił błąd i Roku Świni też nie mają (gdy zamawiałem był na stanie). I znowu półtorej tygodnia przerwy zanim wysłali zamówienie. Jeszcze go nie dostałem.
W międzyczasie kilka razy dzwoniłem do nich i za każdym razem po 20 minutach oczekiwania (jesteś pierwszy w kolejce..) rezygnowałem.
Brak info, że nie obsługują telefonu firmowego.
Rozumiem, że długi czas dostawy nie był ich winą, jak i w przypadku innych dealerów, ale obsługa klienta to dno i metr mułu.
Postaram się omijać ich sklep, zwłaszcza, że ich ceny są już wyższe niż u konkurencji.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 955
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: tonyxxl » 30 maja 2020, 13:53

Cena jeszcze jest za wysoka a diler dawno opchnął towar za który wy zapłaciliście i zgarnął cały zarobek.
Czego nie kumacie? Myśleliście, że to zabawa i wydymacie Freda?
Nadzieja taka, że jak cena spadnie to zamówienia dotrą do was szybko ;)

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grześ » 30 maja 2020, 13:57

Po co im piszesz takie rzeczy?
Jeszcze zaczną się tu chlastać i zrobi się czerwono. ;)

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: flex » 30 maja 2020, 14:26

tonyxxl pisze:
30 maja 2020, 13:53
Cena jeszcze jest za wysoka a diler dawno opchnął towar za który wy zapłaciliście i zgarnął cały zarobek.
Czego nie kumacie? Myśleliście, że to zabawa i wydymacie Freda?
Nadzieja taka, że jak cena spadnie to zamówienia dotrą do was szybko ;)
A czego Ty nie kumasz?
Jak widać są dealerzy, którzy uczciwie podchodzą do zawartych transakcji je realizują. Jedni lepiej inni gorzej ale zrealizowali i nie było żadnego "dymania"
W przeciwieństwie do Słomy, jak widać z opinii.
I takich dealerów omijam a kupuję u takich, którzy się sprawdzili w "ciężkich warunkach"
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 955
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: tonyxxl » 30 maja 2020, 15:10

Czyli tajny ci jeszcze nie wysłał, u słomy kupowałeś kilka lat temu więc nie wiesz jakby było a goldon napisał że wyśle za 2 miesiące i jest ok.
To nie wiem co ci napisać...ciesz się że dostałeś towar po 2 miesiącach i nie zostałeś wydymany?
Pomijam komentarze w internecie, bo to przeważnie jest tak, że na 1000 dobrych transakcji nikt nie napisze pochwały jeśli nie musi, ale jak się zdarzy 10 wpadek w roku to będzie 10 negatywnych opinii. Czyli wychodzi, że firma tylko oszukuje.
"Trudne czasy" to ma klient, diler ma żniwa, rządzi i dzieli.
To co na tych terminowych wysyłkach można było obrócić wasza gotówką to był darmowy kredyt obrotowy dla dilerów.
Oni zawsze na tym zarobią, wy, jak widać jesteście na końcu łańcucha pokarmowego. I to się dotyczy każdego dilera.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: flex » 30 maja 2020, 15:47

tonyxxl pisze:
30 maja 2020, 15:10
Czyli tajny ci jeszcze nie wysłał, u słomy kupowałeś kilka lat temu więc nie wiesz jakby było a goldon napisał że wyśle za 2 miesiące i jest ok.
To nie wiem co ci napisać...ciesz się że dostałeś towar po 2 miesiącach i nie zostałeś wydymany?
Pomijam komentarze w internecie, bo to przeważnie jest tak, że na 1000 dobrych transakcji nikt nie napisze pochwały jeśli nie musi, ale jak się zdarzy 10 wpadek w roku to będzie 10 negatywnych opinii. Czyli wychodzi, że firma tylko oszukuje.
"Trudne czasy" to ma klient, diler ma żniwa, rządzi i dzieli.
To co na tych terminowych wysyłkach można było obrócić wasza gotówką to był darmowy kredyt obrotowy dla dilerów.
Oni zawsze na tym zarobią, wy, jak widać jesteście na końcu łańcucha pokarmowego. I to się dotyczy każdego dilera.
Tajny wysłał,mam nr przesyłki, ale jeszcze jej nie dostałem.
U Słomy kupowałem kilka lat temu ale czytam też obecne komentarze i wyciągam wnioski. I chodzi o konkretne, krytyczne opinie o zerwaniu umowy kupna sprzedaży i niedostarczeniu towaru z wiadomych powodów.
Goldon uczciwie poinformował o problemach i, gdy mógł, zrealizował transakcję i dostarczył zamówiony towar. Mimo, że mógł zarobić kilka tys zł sprzedając po obecnych cenach a mnie odsyłając na drzewo. Tajny tak samo. To, że obsługa kuleje to już zupełnie inna sprawa.
Ale chętnie poczytam jak zarobili więcej przetrzymując moje pieniądze przez 2 miesiące :)
Skoro nie rozumiesz skąd takie opóźnienia ani dlaczego akurat opinie o zerwaniu umowy kupna sprzedaży są ważne dla każdego kupującego.. to nie wiem co ci napisać ..
Ja kupuję od 20 lat 95% rzeczy w internecie i takie komentarze są na wagę złota. Przy kupionych grubych tysiącach rzeczy na Allegro i nie tylko, nigdy nie zostałem oszukany. Każdy zakup zaczynam od czytania opinii i sprawdzenia jak sprzedawca reaguje na krytyczne opinie. A jeżeli mam jakieś zastrzeżenia, nie kupuję o takiego sprzedawcy.
I myślę, że warto promować tu uczciwe sklepy jak i pisać o nieuczciwych czy kiepskiej obsłudze w innych.
Bo pisanie o "dymaniu" przez każdego dealera jest mało konstruktywne.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

ODPOWIEDZ