Czy są na forum jacyś filateliści?

Dyskusje o wszystkim, bez polityki

damian81
Posty: 584
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: damian81 » 07 cze 2020, 23:11

Dla dobra młodego pokolenia🙂Proszę Bardzo.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: Gaszpar » 07 cze 2020, 23:12

tez kiedys zbierałem znaczki gdzies ze 2 klasery by sie znalazły
jaki jest koszt abonamentu? i jaki to mniej wiecej jest koszt roczny znaczkow w tym abonamencie?
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

damian81
Posty: 584
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: damian81 » 07 cze 2020, 23:31

Koszt abonamentu jest po cenie nominalnej i jest dzielony na kwartały.Koszt roczny znaczków zależy od emisji przez Pocztę polską,w jakich nominałach wydadzą znaczki.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: meszuzel » 08 cze 2020, 09:38

Tylko ten podstawowy abonament nie obejmuje tego co jest najciekawsze. Bloczki, arkusiki, chyba w to nie wchodzą, a to na nich jest największa zabawa w zarabianie. Nie jestem na bieżąco, kiedyś trochę temat liznąłem, ale mnie to nie wciągnęło, natomiast kolega zbiera z zamiłowaniem.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: el-dziubek » 08 cze 2020, 10:11

Pociągnijmy temat :) Które lepsze przyszlościowo - stemplowane czy nie? Stemplowane kosztują 60% nominału.
Zamówiłem sobie abonament niestemplowanych znaczków, bloczki są zawarte w abonamencie. Arkusze można zamawiać w sklepie internetowym poczty.
Arkusiki czy arkusze? Na czym polega ewentualne premium na nich? Temat i nakład czy coś jeszcze? Te pozycje można zamówić bezpośrednio w sklepie online, ale nie wszystkie są, więc zakładam, że coś na zasadzie naszych monet w kolekcjonerze?

damian81
Posty: 584
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: damian81 » 08 cze 2020, 10:32

meszuzel pisze:
08 cze 2020, 09:38
Tylko ten podstawowy abonament nie obejmuje tego co jest najciekawsze. Bloczki, arkusiki, chyba w to nie wchodzą, a to na nich jest największa zabawa w zarabianie. Nie jestem na bieżąco, kiedyś trochę temat liznąłem, ale mnie to nie wciągnęło, natomiast kolega zbiera z zamiłowaniem.
Bloki wchodzą w podstawowy abonament,zaś Arkusze już nie.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: meszuzel » 08 cze 2020, 11:49

el-dziubek pisze:
08 cze 2020, 10:11
Te pozycje można zamówić bezpośrednio w sklepie online, ale nie wszystkie są, więc zakładam, że coś na zasadzie naszych monet w kolekcjonerze?
http://www.filatelistyka.poczta-polska. ... index.php5
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

damian81
Posty: 584
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: damian81 » 08 cze 2020, 12:18

el-dziubek pisze:
08 cze 2020, 10:11
Pociągnijmy temat :) Które lepsze przyszlościowo - stemplowane czy nie? Stemplowane kosztują 60% nominału.
Zamówiłem sobie abonament niestemplowanych znaczków, bloczki są zawarte w abonamencie. Arkusze można zamawiać w sklepie internetowym poczty.
Arkusiki czy arkusze? Na czym polega ewentualne premium na nich? Temat i nakład czy coś jeszcze? Te pozycje można zamówić bezpośrednio w sklepie online, ale nie wszystkie są, więc zakładam, że coś na zasadzie naszych monet w kolekcjonerze?
Znaczki niestemplowane zawsze były droższe od stemplowanych,ze starszych pozycji wpływ na cenę ma jeszcze klej i podlepka,np taki niestemplowany znaczek Ale z podlepka już jest tańszy o kilkadziesiąt procent od tego niestemplowanego bez podlepki.
Co do arkuszow,to te nowe arkusze raczej trzymają cenę nominalną,no może parę złotych więcej od nominalnej.
Najdroższe Arkusze to te z lat 1945-60,oczywiscie nie wszystkie,ale są pozycje które potrafią kosztować kilka tysięcy.

damian81
Posty: 584
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:36

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: damian81 » 08 cze 2020, 13:07

Tutaj wstawiam linki ze spisem polskich znaczków.
Cenami z drugiego linka niema się co sugerować,ponieważ jest to jak z monetami,czyli ceny z katalogu rzadko pokrywają się z rzeczywistością.
https://www.kzp.pl/index.php?artykul=kat-zn-index
http://www.filatelistyka.org/index_catalog.jsp

Walus
Posty: 1773
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: Walus » 08 cze 2020, 13:31

Znaczki zbieram od 25 lat znaczy sie zbierałem bo w zeszłym roku doszedłem do wniosku ze lepiej kupic zagranoczne banknoty bo i to i to nie ma przyszlosci pod względem wartości a banknoty chyba sa ladniejsze. Abonament co prawda jeszcze na ten rok jest ale jak laduja tobie w abonament malutenkie znaczki średniej urody za cene powyżej 10 złotych to odechciewa sie tobie wszystkiego. Od kilku lat robią tak ze jak masz abonament to masz prawo zakupić jakis specjalny znaczek lub bloczek dostępny tylko dla posiadaczy abonamentu.
Co do filatelistyki to umiera szybciej niż numizmatyka, idziesz na poczte np z dzieckiem które Mogło by się zainteresować zbieraniem to zamiast wystawionych przy okienku znaczków i klaserow mozesz co najwyżej kupić proszek lub portfel.

el-dziubek
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: el-dziubek » 16 cze 2020, 06:41

Nie wiem, jak potoczy się moja przygoda ze znaczkami, ale po rozpakowaniu pierwszej przesyłki już wiem, że z pewnością będę zbierał bloki :)

I teraz pytanie. W czym trzymać bloki właśnie, żeby ładnie się eksponowały? Pomyślałem o kartach na banknoty, ale z racji kleju chyba odpada. Jest coś podobnego do znaczków?
Załączniki
400CA3D1-25AB-48DA-9A06-3D7996C0F67F.jpeg

Walus
Posty: 1773
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: Walus » 16 cze 2020, 07:58

W zwykłym albumie/klaserze spokojnie mozna bloczki trzymać

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5410
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: meszuzel » 16 cze 2020, 08:38

I proponuję zainteresować się hawidami.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 635
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Czy są na forum jacyś filateliści?

Post autor: Gorthagin » 17 cze 2020, 16:32

Ja mam około 20 klaserów ze znaczkami polskimi - dodatkowo pudło znaczków stemplowanych i niestemplowanych. Bloczki, jakieś 3-jaki, itd. Dodatkowo karty pocztowe (ze dwa nieduże pudełka). Wszystko po dziadku praktycznie. Duża część w klaserach, takich czerwonych dedykowanych dla znaczków. Od lat nie mam werwy by to przejrzeć i sprawdzić czy chociaż mają jakąś wartość.

Damian jesteś w stanie ocenić konkretne roczniki jakie mają ceny lub gdzie mogę takie info znaleźć - chodzi oczywiście o wartość rynkową, a nie katalogową.

ODPOWIEDZ