Pomóżcie człowiekowi, któremu państwo zabrało kolekcję!

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
King_of_Dobermans
Posty: 75
Rejestracja: 27 kwie 2021, 21:16

Pomóżcie człowiekowi, któremu państwo zabrało kolekcję!

Post autor: King_of_Dobermans » 20 maja 2021, 17:56

https://zrzutka.pl/cyazy4
Bardzo proszę o pomoc. Ja jeszcze nic nie wpłaciłem (tzw. "spłukanie"- jak wspomniałem w swoim przedstawieniu się na Forum jestem jeszcze beneficjentem kieszonkowego), lecz oczywiście mam zamiar niebawem tego dokonać. U pana Ryszarda kupiłem na początku roku swoją pierwszą paczkę monet, w której otrzymałem wiele interesujących pozycji w okazyjnej cenie, gdyż zechciał wesprzeć mnie jako młodego pasjonata. Był to naprawdę motywujący początek zbierania, za który jestem dziś niezmiernie wdzięczny! Po nalocie policjantów stracił jednak prawie wszystkie zbiory (nawet monety współczesne!) :(
Jeszcze raz bardzo proszę o postawienie się na jego miejscu, wpłacenie choćby symbolicznej kwoty i rozpowszechnianie tej zbiórki na swoich social mediach!

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1781
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Pomóżcie człowiekowi, któremu państwo zabrało kolekcję!

Post autor: julk1 » 20 maja 2021, 21:00

Jak się wejdzie na stronę zrzutki to są tam przykładowe strony dokumentów m.in. protokół przeszukania. Monety, które zarekwirowano opisano w sposób:
"plastykowy pojemnik z zawartością 330 szt. monet" albo "woreczek strunowy z zawartością 48 szt. monet". Nic więcej, żadnego opisu co to za monety. Jak ma on je odzyskać przy takim opisie? Oddadzą mu byle co. Ważne by ilość sztuk monet się zgadzała :(

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2543
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Pomóżcie człowiekowi, któremu państwo zabrało kolekcję!

Post autor: Mad_Tiger » 20 maja 2021, 22:56

Czy dostępny jest jakiś szerszy artykuł?

Kupowane i kolekcjonowane monety nie wyobrażam sobie aby wrzucać do wiaderka po serku truskawkowym.

Do takich wiaderek to jakieś miedziaki z kieszeni:
Obrazek
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

ODPOWIEDZ