Miscellanea rozmaite

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Miscellanea rozmaite

Post autor: ubelluri ullikummi » 13 sie 2021, 12:12

Ubolewam i cierpię gdyż zamknięto bez pardonu mój ulubiony niemalże temat "myśl na dziś".

Ale trzeba iść naprzód do walki o nowy ład, więc tutaj zwrócę uwagę na kilka tematów, np. jak anachroniczne przedstawienia na monetach mogą rozbudzić w nas aktywizm społeczny i wybudzić z patriarchalnego letargu.

Częstym tematem na monetach jest macierzyństwo - propozycje projektantów zazwyczaj do znudzenia przedstawiają idylliczną wersję tego stanu. Tymczasem polecam arcyciekawy materiał w linku jeśli ktoś szprecha w języku reżimu anglosaskiego.

https://www.bbc.com/reel/video/p09rtrvz ... or-failure

Wiemy więc, że kobieta nie jest skazana na matrescencję! Na szczęscie postęp postępuje, a te jednostronne przedstawienia wkrótce staną się reliktem ciemnych wieków.

Z wyrazami najszczerszego szacunku,
UU
Załączniki
Bez tytułu.jpg

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: mmz » 13 sie 2021, 12:25

A tu przykład, że kobiece ciało nie jest tematem tabu dla państw muzułmańskich. 1 Dinar 1969 z Tunezji. Bez nie tylko tradycyjnego kwefu oraz z rozpuszczonymi ... włosami. Cała naga jak ją, no właśnie, (...) stworzył. Czyli bluźnierstwo. Ale co gorsza jest to wyobrażenie pogańskiej bogini Wenus, czyli Afrodyty.
2-302-tunezja-dinar-1969-venus-st-l-.jpg
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Borsuk 59
Posty: 28
Rejestracja: 29 lip 2021, 13:35

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: Borsuk 59 » 13 sie 2021, 12:48

Nie zgadzam się absolutnie !!! Jakie jednostronne ??? Zawsze możesz odwrócić , a tam jakiś orzeł , albo co innego .
Postępowiec inaczej .

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: ubelluri ullikummi » 13 sie 2021, 13:09

Wracając jeszcze do macierzyństwa, ta ostatnia pani na watykańskiej monecie jest chyba w ciąży z ziemią. To sie ziemia zdziwi, gdy się już urodzi i zobaczy co wyprawiają z nią ludzie:

https://www.youtube.com/watch?v=luygMuoFnXs
mmz pisze:
13 sie 2021, 12:25
A tu przykład, że kobiece ciało nie jest tematem tabu dla państw muzułmańskich.
To dopiero demonica, nawet muzułmanów omotała.
Borsuk 59 pisze:
13 sie 2021, 12:48
Zawsze możesz odwrócić , a tam jakiś orzeł , albo co innego .
Czy aby na pewno? Odwracam monetę z wózkiem i proszę:
Załączniki
Untitled.jpg
Untitled.jpg (16.97 KiB) Przejrzano 4348 razy

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: brodacz » 13 sie 2021, 13:37

Wygląda jak ten odnowiony przez babulkę we Włoszech Jezus.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: ubelluri ullikummi » 30 sie 2021, 14:18

Pochylmy się nad koniem.

Koń od niepamiętnych czasów dopomaga w łowach, roznosi rozkazy, wygrywa bitwy, wzmaga prestiż dosiadającego.

Nie dziwota więc, że wizerunek konia trafił do numizmatyki, często gęsto goszcząc na monetach.
1.jpg
Tym smutniejsze są doniesienia o agresji przedstawicieli pasożyta planetarnego – gatunku ludzkiego – względem konia. Nie tak dawno na przykład na antyCovidowym wiecu w Sydeny rosły foliarz pobił konia.
2.jpg

Podobna sytuacja miała miejsce na igrzyskach olimpijskich – na oczach całego świata mściwa Niemka bije konia! https://www.bbc.com/sport/olympics/58127366

Pozostaje jedynie pożyczyć wszystkim, by wystrzegali się za wszelką cenę nienawiści międzygatunkowej.


Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2802
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: brodacz » 01 wrz 2021, 12:02

Jak dla mnie konie są do bólu niefotogeniczne. A to co widzimy na wszelkich monetach to już więcej niż porażka. Tylko węgorze wychodzą gorzej.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: mmz » 01 wrz 2021, 12:09

Adam Mickiewicz "Bajdary" - fragment

"...Wypuszczam na wiatr konia i nie szczędzę razów..."

Ciekawe, czy z wiatrem, czy pod wiatr?
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: ubelluri ullikummi » 18 wrz 2021, 21:51

Uświadamiamy sobie coraz potężniej, że teraz na pierwszym miejscu będzie dobro planety. Kiedyś byliśmy przywiązani do własnego plemienia albo państwa – pora, by nasza lojalność przesunęła się w kierunku planety kosztem tych egoistycznych atawizmów.

Salus planetae suprema lex!

W numizmatyce częstym awatarem tematów planetarnych jest ochrona przyrody.
Bez tytułu00.jpg

Tymczasem Ziemia ginie bo dalej jak te barany po hali biegamy za bezmyślną konsumpcją. Mam nadzieję jednak, że wkrótce redukcja CO2 znacznie przyśpieszy – w linku jeden z dobrych pomysłów jak to zrobić - niestety wciąż czeka na popularyzację!

https://www.youtube.com/watch?v=uNJwepeNdnY
Bez tytułu0.jpg

Awatar użytkownika
mmz
Posty: 3033
Rejestracja: 01 kwie 2019, 09:58

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: mmz » 19 wrz 2021, 00:01

ubelluri ullikummi pisze:
18 wrz 2021, 21:51
...
Salus planetae suprema lex!
...
Salus fallus
Defende Nos, Christe Salvator - Gedanum, A.D. 1577 - TPZN nr legitymacji 101

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: meszuzel » 19 wrz 2021, 12:29

ubelluri ullikummi pisze:
18 wrz 2021, 21:51
w linku jeden z dobrych pomysłów jak to zrobić - niestety wciąż czeka na popularyzację!
Patrząc obiektywnie reklama w tym filmie skierowana do bogatej grupy społecznej, aby powstrzymała się od nadmiernych wydatków, podczas gdy zdecydowana większość społeczeństwa liczy nim coś kupi a ćwierć rezygnuje z pewnych zakupów tylko dlatego, ze nie wystarczy kasy do końca miesiąca.
UE nie zbawi świata kolejnym wprowadzaniem limitów, za które finalnie płaca średnio zarabiający i biedni. A po drugie do czasu do kiedy będą istnieć takie ośrodki jak ten z linku poniżej to nic z tego nie wyjdzie.
https://menway.interia.pl/styl-zycia/ci ... e=worthsee
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: Grześ » 19 wrz 2021, 12:52

Wy obaj to pitolicie jak w tej chazarsko-bolszewickiej tvn24. Cały czas coś nie pasuje !
Cały świat ma w dupie zielonych pajaców i globalne ocieplenie.
W Kanadzie była grupka szaleńców co wybrali się na Nową Ziemie ocieplenia szukać.
Panienki wróciły po 3 dniach jak im mróz ciął pierożki w majtkach.
-----------------
Już wolę czytać jak oceniacie stan medalików z NBP. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: meszuzel » 19 wrz 2021, 12:55

Ja stanowisko co do klimatu mam niezmienne od lat. I już jakiś czas temu wyraziłem je nawet na naszym forum.
Niech każdy zacznie od siebie i już będzie dobry początek. Tylko nikomu się nie chce. Każdy liczy że tym zajmie się ktoś inny i jest jak jest.

Miłego dzionka dla wszystkich :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
ubelluri ullikummi
Posty: 258
Rejestracja: 01 sty 2021, 01:35

Re: Miscellanea rozmaite

Post autor: ubelluri ullikummi » 15 lis 2021, 14:06

Niekiedy dopada mnie chandra i zwatpienie, a widmo nadchodzacych wojen i zaczadzenia przyrody dymiacymi kominami przeraza i paralizuje. Siegam wtedy jak zwykle po te perelke sztuki, by podniesc sie na duchu:

https://www.youtube.com/watch?v=Q2thReJeTMQ
Untitled2.jpg
Widac tu jak na dloni, ze nie ustaja wysilki, by zjednoczyc ludzkosc w zgodnym, choc moze nieco konwulsyjnym tancu. Przez dalsza erozje nacjonalistycznych egoizmow i wykorzenianie spolecznych niesprawiedliwosci, oczywiscie z planeta w centrum uwagi, zblizamy sie krok po kroku do zlania sie w jedna globalna rodzine, o wspolnych celach i cechach.

Odnoszac metafore tanca do swiata monet, widzimy ze temat jest zarysowany, ale ocena nie bedzie jednoznaczna - motywy taneczne czesto maja podglebie szowinistyczne (tance ludowe, narodowe) lecz z drugiej strony decydujac sie na taki zbior tematyczny nabierzemy szacunku do roznorodnosci.
Untitled.jpg

Zablokowany